yandan bakınca bulanık önden bakınca normal

bar0nÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
bar0nÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 20 Temmuz 2010 14:32

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

OnurTaşkınÇevrim Dışı

Özel Üye
OnurTaşkınÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 21 Temmuz 2010 00:31
[QUOTE=sancare][QUOTE=onrgz1]Arkadaşlar denize girdiğimizde suya üsten bakarız cam gibi deriz ama dibine dalınca su bulanır bunu bi sebebi insan gözünün zayıflığı bi diğeri ise görüntü kırılmasıdır benim akvaryumum 130 cm uzunluğunda 45 cm derinliğinde arka fon var koyu renkte köpükten evet önden bakınca net ama yandan bakıyorum suyun içinde sanki hafif yollu sis var bu akvaryumda çift büyük boy atman dış motor iki adet fon arkasına saklanmış büyük boy iç motor var ben 150 tane daha dış motor koysam bu su sanki bulanıkmış gibi gözükür derinliğin verdiği bi izlenim bunu dert etmeyin su hafif sarım tırak ise bunuda pek dert etmeyin çünki göllerdede su aynı renktedir hemde bi avuc su alın elinize o bile sarı gözükür sorun suyun aşırı mat durdumu ozaman hemen müdahale edin derim ve ucuza satılan suyun rengini netleştiren mürekkep benzeri şeyi kullanmayın biraz sarımtırak kalsın daha iyi olur ona nazaran sen 3/1 değişmeye devam et kardeş bunu her hafta izinli yada müsait olduğun günler devam ettir gerisini dert etme allah balıklarına sağlıklı günler nasip etsin bu sevgiyi yüreğinden hiç ayırmasın. [/QUOTE]

Onur bey buyrun gelin misafirim olun 150 cm lik tankımda yandan ve önden berraklığı kontrol edelim.Önden nasıl görünüyorsa yandanda öyledir.Tabi bu dediğim suyu oturmuş bakımı ve filtrelemesi eksiksiz akvaryumlarda geçerlidir.
[/QUOTE]
Ben hayır olmaz demiyorumki.
O kadar abartılıcak bişey değil, akvaryum biraz otursun zaten olur biter, sıkıntı kalmaz. Benim akvaryumum daha 5 günlük bunu belirtmeyi unuttum, ondan yanlış anlaşıldım galiba.
freeasabird2010-07-21 10:06:17

Koksal GurkanÇevrimiçi

Özel Üye
Koksal GurkanÇevrimiçi
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 21 Temmuz 2010 01:53
Aslında çok basit bir çözüm var. Büyük boy üretim tipi pipo filtre takıp 24 saat aralıksız çalıştırınca ne var ne yoksa çeker. Üstelik kendi içine bakteri oluşumuna da izin vererek suya denge sağlar.

plungerÇevrim Dışı

plungerÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 21 Temmuz 2010 10:28
Sadece suyu değiştirmeyin. Birde kumu ve dekorları yıkıyıp kurmayı deneyin. Bir akrabamda aynı sorun vardı. Suyu değiştelerse bile gine yeşilleniyordu. Akvaryumdaku kuları dekorları temizleyim yeniden kurdular, sorun ortadan kalktı.

takva_36Çevrim Dışı

İl: Isparta
takva_36Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 21 Temmuz 2010 21:15
[QUOTE=plunger]Sadece suyu değiştirmeyin. Birde kumu ve dekorları yıkıyıp kurmayı deneyin. Bir akrabamda aynı sorun vardı. Suyu değiştelerse bile gine yeşilleniyordu. Akvaryumdaku kuları dekorları temizleyim yeniden kurdular, sorun ortadan kalktı.[/QUOTE]

bugünde değişim yaptım biraz iyi gibi birkaç gün bekliyeyim bakalım ne olucakç..