Yengeç Akvaryumu

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 09 Aralık 2007 15:30
yengeç hastalıklarını yazabilecek biri varmı?

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 09 Aralık 2007 15:33
benim yengeçimin bir bacağı yok acaba bir şey olurmu?

bozkanÇevrim Dışı

İl: Istanbul
bozkanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Aralık 2007 17:17

Yanlış bilmiyorsam eğer, yengeçlerin kol ve bacakları tekrar çıkabiliyor.

teslaaÇevrim Dışı

teslaaÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 28 Nisan 2009 12:42
yengec besleyen biri olarak yengec besleyen arkadaslara bikac tavsiyem olucak
mutlaka akvaryumda kuru biyer olmalıdır kabuları hep suyun icinde kalmamalı bazen suyun dısında durma ihtiyacı duyuyorlar.
ben bole bi yer yapıp yem vericegim zamanda yemleri buraya bırakıyorum onlar ben gittikden sonra hemen anlayıp oraya cıkıp yemlerini yiyorlar
eger suya yem atarsanız balık gıbı hemn yeme atlamdıkları icin atılan yemler suyu pisletebilir.
yem olarak balık yemi koyuroum bazen marul havuc salatarık da veriyorum tabi bunlar deneme yanılma yontemiyle yiyip yemediklerine bakdıgım yemlerdir.
eger akvaryumunuzda adi hemen ureyen salyongozlardanda varsa (benim balık akvaryumumda cıkmısdı) hemen yengec akvarumunuza atın bu adi salyangozlar kabuklu ve yavas hareket eden hayvanlar olduklarından yengecler icin cok guzel canlı yemlerdir hem kabularının daha sert saglıklı olmasınada yardımcı olur diyede dusunmekdeyim.

meratÇevrim Dışı

meratÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 04 Temmuz 2011 12:36
Arkadaşlar ben geçen gün yengeç aldım 5tl ümraniyeden orta boyda ama bütün bitkilerimi kesti bırtanede istakoz oldum oda 5-6cm oda bütün balıklarımın kuyruklarını kesti

bozkanÇevrim Dışı

bozkanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 04 Temmuz 2011 17:06
Mert Bey, yengeçler bitkileri kesebiliyorlar. Zaten predatör olduklarından pek cana yakın canlılar değiller benim gözlemlediğim kadarı ile. İstakozunuza gelirsek hangi türde olduğunu bilmediğim için kesin yorum yapamıyorum. Bende cüce meksika kereviti aldım forumdan bir arkadaştan. Bu türü tavsiye edebilirim. tabi beslediğiniz balıkların cinsine göre de bu farklılık gösteriyor. yani bu türü büyük çiklitler ile besleyemezsiniz.

Bu arada eğer kerevit ile yengeç aynı tankda ise ve tankınız ikisi için yeteri kadar büyük değilse kavga çıkabilir ve bunun sonucnda da birini kaybedebilirsiniz.

Umarım biraz bilgi verebilmişimdir.