Yeni Bitkili Betta Akvaryumum

blindmindÇevrim Dışı

İl: Kocaeli
blindmindÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Ağustos 2015 01:11
Arkadaşlar ufak bitkili akvayum kurdum kendi çapımda imkanlarımla dekor etmeye çalıştım tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum
[IMG]http://foto.akvaryum.com/fotolar/176085/3_DSC_0790.JPG[/IMG][IMG]http://foto.akvaryum.com/fotolar/176085/DSC_0792.JPG[/IMG][IMG]http://foto.akvaryum.com/fotolar/176085/DSC_0793.JPG[/IMG][EDIT]blindmind,2015-08-25 01:18:14[/EDIT]

Beğenenler: [T]175694,krstysl[/T]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

BagcilarbalikÇevrim Dışı

İl: Istanbul
BagcilarbalikÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Ağustos 2015 01:17
Hocam iyi hoşta akvaryum da tek balık olayı adamı sıkar bence hele birde balık ufacıksa :D

blindmindÇevrim Dışı

blindmindÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Ağustos 2015 01:21
Akvaryumda küçük zaten hocam [:D]
seviyorum ya bettayı sıkmıyor beni [:)]

BagcilarbalikÇevrim Dışı

BagcilarbalikÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Ağustos 2015 01:30
Hocam dişide var diyorsunuz ya bence iki bettayıda bir hafta hazırlayın bolca yedirin. sonra boş bir ufak akvaryumda yavru alın.Bende de 1 plakat (erkek) ,2 halfmoon (erkek), 1 splendens (dişi) betta var.Benim yavru alamamamın sebebi boş akvaryum yok . Erkek ler bardakta , dişi de melek balıklarımın yanında ufak akvaryumda.Daha yeni natteri piranalar geldi ondan benim bettalarla iki haftalığına uğraşamıyorum.Sizin yerinizde olsam direk yavru alırım hele dragon varsa hiç durmam :D

blindmindÇevrim Dışı

blindmindÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Ağustos 2015 01:53
Denedim ilk denememde acemiliğimden dişi yumurtalarını boşa döktü ..[:(]
şimdi 15 gün falan daha bekleyip tekrar deniycem inşallah bu sefer olacak [;)][:)]

BagcilarbalikÇevrim Dışı

BagcilarbalikÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Ağustos 2015 02:59
Hocam benim bildiğim dişiler beraber yaşayabilirler.Bence birkaç dişi daha alın her hafta birini deneyin :)) ille biri tutacaktır. Hani biri boşa dökse diğer dişinin ki tutar , erkeğin zaten yaptıgı tek şey köpük :D tahminimce araştırma yapmıssınızdır. lakin şunu sölemem gerek , bu balıklardan yavru alanlar , iki balığı birleştirdiklerinde su yüksekliği düşük oluyo kiii balık rahatca suyun dibinden yüzeydeki köpüğe yumurtayı taşıyo. balıkları birleştirdiğiniz hazne , yani erkeğin köpükleri yaptığı akvaryumun içerisinde suyun dibinde kum felan olmaması gerekiyo. Birde ilk sefer yumurtaları boşa gitti dediniz . bunu gördüğünüzden eminsiniz değilmi ? çünkü erkek plakat betta ya dragon dişiler çok benzer . gerçi sizin dişi dragon dediğim gibi plakat erkek olsa , sizin spelendes bettayı darma duman eder [:D] hocam bu arada akvaryumu güzel tasarlamışsınız hayırlı uğurlu olsun [:)] birde yavru almaya çalıştıgınız kabı yada akvaryumun resimlerini paylaşırsanız çok sevinirim . bende bu balık türünden yavru almayı kafaya taktım :)) neden yumurta lar boşa gitti gerçekten merak ettim.

blindmindÇevrim Dışı

blindmindÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Ağustos 2015 10:49
Eyvallah çok sağol :) bir tane daha dişi var ama o küçük daha.akşam üretim akvaryumundan fotoğraf paylaşırım yumurtaları dökerken gördüm yıkıldığım andı zaten :)