yenı tankıma tavsıve rıca

mustiataÇevrim Dışı

İl: Istanbul
mustiataÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 12 Aralık 2011 09:56
Herkese selam.lar
yaklasık 15 yıl sonra tekrar tank kuruyorum ama gördümki bu 15 yılda neler degısmıs neler ..Eskıden canlı doguranlardan ve daha sonra japonlardan olusan tanklarım oldu ama suan tamamen acemı gıbıyım hersy cok degısmıs oyuzden sız sevgılı tecrubelı form uyelerınde yardım beklerım sımdıden teskurler..
150 lt lık bı tank yaptırıyorum[ soldan saga 55 en 46 yuksklık 60 olarak] bol canlı bıtkı ve kaya koyarak bı dekor dusunmektayım, ıyı bır dıs fılıtre ve 100 w lık ısıtıcı ,zemıne de beyaz ınce kum tasarlyorum ,ilk baslardakı arastrmalarımda dıskus lara asık oldum,kesınlıkle ıstıyordum ama bıraz daha arastrma sonrası korktum ve vaz gectım cook tecrube gerektırdıgıne ve 2 gunde su degısımı falan yogun ıs temposundan zorlanacagımı dusundum , suan ıcın tankı olan bı arkadsım ın elınde buyuk 4 melek oldugunu ve 2lı olarak verebılecegını cunku dıger ıkı melek ıle resmen kose kapmaca oynadgından tankımda huzur kalmadı dıyerek bana vereblecegını soyledı ,yanına bırkac melek ıle ıyı olablır dedım ne dersınız bı sorun olablırımı yanına n ufak 5 melek daha koysam ,cıklet turlerı dusunuyorum ama okadar cok cesıt var kı kara veremedım ve hangı tur hangısı ıle uyusablır sorun olmadan uyumlu yasayabılırler ,bırde cok sevdıgım black molly soyle 2 cıft dusundu m sızce nasıl olur
 herkese ıyı forumlar  Mustafa atabey

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

emre karayalçınÇevrim Dışı

İl: Sivas
emre karayalçınÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 12 Aralık 2011 11:31
Tekrar hoşgelsin öncelikle Malavi çiklitlerinden sarı prenses besleyebilirsin.Kolay gelsin.

PetParkÇevrim Dışı

İl: Ankara
PetParkÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 12 Aralık 2011 11:54
Öncelikle  hobiye  hoş geldiniz . arkadaşınız vereceği melek eğer eş tutmuş ise bence  başka  balığa  gerek yok derim  bir çift  melek  ile devam edin  birde  huni  veya 5,10cm  genişliğinde  bir  fayans  koymanız yeterli olacaktır  diye düşünüyorum.Bulabilirseniz mango  kökü atın su yumusasın  ph 6.0 8.0 arası olabilir  sıcaklık 24 - 28c olması yeterli  sağlıklı balıklar.

denizfotoÇevrim Dışı

İl: Antalya
denizfotoÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 12 Aralık 2011 11:55
Neden olmasın yalnız yetişkin meleklere dikkat edin canlı doğuranların yavrularını afiyetle yerler.
150 lt de bir küçük koloni ciklet de besliyebilirsiniz. ilk tercihiniz cüce ciklet türleri olabilir.
ciklet olursa zemine silis kum 1. tercihiniz olsun ve bitki seçiminizde sert yapraklılar olsun ( Cikletler sert yapraklı bitkileri zor kemirir) bol kayalık yuvalar mağaralar çelimsizler için saklanma yerleri vs şeklinde düzenleyebilirsiniz.
Birde yaptırmışken az büyük yaptırın derim akvaryumu ileride neden bu kadar küçük yaptırdım dememeniz açısından ( kendimden biliyorum evde şu an 3 akvaryum oldu  ).

Başarılar.

mustiataÇevrim Dışı

mustiataÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 12 Aralık 2011 12:02
Akdaslar hepnıze ılgınızden dolayı tesekkur ederım ..ve hoşbulduk
Mango köku mutlaka ufakda olsa koymayı dusunuyorum ,kayalık arastırdıgım kadarı ıle gerekıyor ve zaten bende ıstıyordum , bıtkı mutlaka ve bol olmasını ıstyorum bıraz arastırıp ne çesıt bıtkıler olablır dıye bakıcam, canlı doguran koymaya bılrım belkı belırttıgınız gıbı melek ler yavrularını avlıyor arkadsımdan alacagım meleklerde massalah el kadar tereddutum acaba yavru bırkac melek daha koysam onlara zarar vervlırmı ???? tankım ılk etapda ufak olsun ıstedım daha sonra mutlaka daha buyuk yapıcam , tekrar tesekurler

grknÇevrim Dışı

grknÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 12 Aralık 2011 12:09
Hayırlı uğurlu olsun. Bence de bir çift melek yeterli eğer eş tutmuşlarsa zaten nüfus çoğalıcaktır otomatikman o yüzden başka balık koymanıza gerek yok şimdilik bence..

adagünÇevrim Dışı

Özel Üye
adagünÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 14 Aralık 2011 00:56
Tekrar hoşgeldiniz melekler asil balıklardır tek tur beslemeniz yavru almanız açısından iyi olacaktır