YUNUS CİKLET HAKKINDA

FuNKy1907Çevrim Dışı

İl: Ankara
FuNKy1907Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 04 Eylül 2012 23:24
Selam Arkadaşlar,

Forumlarda okuduğum kadarıyla çoğunluğun yunus türüne karşı fazla ilgisi var. Acaba bu türün bu kadar popüler yada sevilmesinin özel bir nedeni varmı?

Yada diğer türlerden farkı nedir?

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

biyolog16Çevrim Dışı

İl: Bursa
biyolog16Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 04 Eylül 2012 23:31
Öncelikle kafasında yumurta gibi hoş bir  hörgüç olması her zaman ilgi çekmiştir,göze hoş gözükür,ayrıca sakindir sizden sp ler gibi kaçıp köşe bucak saklanmaz,akvaryumda ağır ağır gezer dolaşır o ağır ağabeydir :) Akvaryuma yaklaştığınızda size doğru hamle yapar sıcak kanlıdır,sizi tanır.Benim yunuslarım ben akvaryuma yaklaştığımda cama kafa atıyorlar nerdeyse ama benden başka biri yakşaşsa geri duruyorlar bu olay çok hoşuma gidiyor mesela :) Bir batımda çok yavru verir yumurta dökenler gibi :) Ayrıca dudak yapısı da çok kalındır, o kumları karıştırırken ağzına alıp evirip çevirirken sanki başka aleme gidersiniz izlemeye doyamazsınız.Şimdilik aklıma gelen bunlar :)

Alp AtuÇevrim Dışı

İl: Izmir
Alp AtuÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 05 Eylül 2012 01:25
Dudakları ve kafa yapısı.

F0 üretimÇevrim Dışı

İl: Konya
F0 üretimÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 05 Eylül 2012 10:14
duruşu asaleti kafa ve dudak yapısından dolayı

UlviÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Antalya
UlviÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 05 Eylül 2012 11:50
Sıcakkanlı olmaları, çiftleşme anlarındaki sertlikler, dişinin yavruları korumasındaki şefkat ve koruma içgüdüsü vs vs..

tosyalıÇevrim Dışı

İl: Istanbul
tosyalıÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 05 Eylül 2012 12:02
[QUOTE=FuNKy1907] Selam Arkadaşlar,

Forumlarda okuduğum kadarıyla çoğunluğun yunus türüne karşı fazla ilgisi var. Acaba bu türün bu kadar popüler yada sevilmesinin özel bir nedeni varmı?

Yada diğer türlerden farkı nedir?
[/QUOTE]

Bu kısma hiç katılmıyorum desem yeridir. Belki yeni yeni popüler olmaya başladı oda artık yunus gerçek kimliğini bulmaya başladığı için şuanda bile inanın her girdiğim yerde ne besliyorsun diye sorduklarında yunus dediğimde insanlar bana acıyarak bakıyor onu bakışlarından hissediyorum Sırf bu yüzden insanlara içimden çok küfür ediyorum bu kibirlenenlere. Yunusa hobiye yeni başlayanların bakacağı bir balıkmış gibi bakıyor yunusu öyle görüyorlar.

Şuan popüleritesinin artma sebebide gerek kafa yapısı, gerek rengi, asaleti gösterişi içindir yoksa kimse bildiğin piyasa yunusuna karşı bir eğilim içinde değil son zamanlarda tanıtımlara çıkan kaliteli yunuslar cezbediyor insanları.

Örneklemek gerekirse buda erkek yunus...

Buda...

İşte sebep.

F0 üretimÇevrim Dışı

İl: Konya
F0 üretimÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 05 Eylül 2012 12:32
arkadaşa katılıyorum