Zebra balığım hamile !

RasimSoysalÇevrim Dışı

İl: Usak
RasimSoysalÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 27 Ağustos 2010 19:43
Arkadaşlar balıkları aldığımda hamile olduklarını bilmiyordum.Babamdan rica ettim baba hamileler diye sorarmsıın diye babamda saolsun sordu adam dişinin 1i hamile dedi ama bana diğeride hamile gibime geldi.Şuan şaşkınım.Zebra balıklarım 150 lt akvaryumda 1 e 2 d şeklinde ve sanırım 2 side hamile bunlar nasıl doğuruyor yardım ederseniz teşekkürler. Maranon2010-08-27 21:19:28

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

darXisÇevrim Dışı

İl: Eskisehir
darXisÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 27 Ağustos 2010 20:06
Yumurta döker anne-baba başında beklerler.Beklemeye başladıklarında eş tutmuş demektir.Ve diğer dişinin çıkması gerektiğini gösterir.Ortalama 100 150 adet yavru döker,ve ortalama 1 ay başlarında bekler korurlar.Daha sonra tekrar çiftleşeceklerinden yavruları ayırmanız gerekir.Bu süreç zarfında yavruları elden çıkarmayı düşünmelisiniz.Çünkü aşırı ürediğinden zebralar akvaryumcular tarafından istismar edilmekte,yavruları kapıdan içeri sokulmamaktadır.Etraftaki petshopları dolaşıp sizden bu balıkları alacaklarına dair güvence alıp öyle üretmeniz en mantıklısı olacaktır.Eğer almayız ve derlerse yavruları anne babayla bırakarak yemelerini sağlamanız balıkların sağlığı açısından önemlidir.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir