Lösemili Çocuklar İçin

OasisÇevrim Dışı

Özel Üye
[B]14209,1[/B] [B]13593,3[/B]
İl: Istanbul
OasisÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 14 Şubat 2012 23:53
Merhaba Forum dostları.
Uzun zamandır yapmayı planladığım,aslında hiç ihmal edilmeyecek ve her bireyin öncelikli davranışlarından biri olması gerektiğini düşündüğüm ,aslına bakarsanız bu kadar geniş kapsamlı bir aile içinde bu kadar geç yazdığım için,birazda kendimden utanarak bu konuyu açmak istedim.
Çağımızın en kötü hastalıklarının belkide başında gelen Lösemi'ye yakalanmış ve uygun ilik nakli için donör arayan hastalara yardımcı olmak ister misiniz?
Yapmamız gereken çok basit.Sadece bir tüp kan vereceğiz.
Kişisel olarak bunu yapabiliriz tabiki ama bunu bu kadar geniş bir topluluk ile yapmak,ülke genelinde toplumun dikkatini bir şekilde bu konuya daha fazla çekmek bizlerden yardım bekleyen,bir umutla ışık arayan o hasta insanlara,o güzelim çocuklara büyük katkı sağlayacaktır.
Ben forum olarak katılıma göre tarih belirleyip İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ'nde  gerekli merciler ile görüşerek bu organizasyonu başlatmak istiyorum.Öncelikle bu konuda katılımın geniş olması topluma örnek olacağından ne kadar çok kişi olursak o kadar ses getiririz..
Lütfen,vereceğiniz küçücük bir tüp kan.Belki de sizin kanınız bir can kurtaracak..  

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

barandorukÇevrim Dışı

Özel Üye
barandorukÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 15 Şubat 2012 00:39
Ne yapmak gerekirse ne sekilde olacak ise ben katilmak isterim...

Ali_KaçanÇevrim Dışı

Ali_KaçanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Şubat 2012 10:00
Çok büyük önem arz eden bir konu.Mutlaka katılacağım.

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 15 Şubat 2012 10:02
Bu konuda bende çok istekliydim bir bölüm yerlere bas vurdum zmnları uymadı ve böyle hep geriye attı işlerim böyle organizasyon olursa seve seve bagısta bulunurum.

BURHANERCANÇevrim Dışı

[C]2,1,104587[/C] [B]7564,3[/B]
BURHANERCANÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Şubat 2012 10:19
Tebrik ederim recep abi çok güzel bir olaya değinmişsin valla seve seve yardımcı olmaya hazırım abi.

sprwonÇevrim Dışı

sprwonÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Şubat 2012 10:36
Yine Recep abi Yine ince detaylar ve güzel düşünceler Tebrikederim Recep abi Bende elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım,

yigitberkÇevrim Dışı

yigitberkÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Şubat 2012 11:05
Çok güzel ve önemli bir konuya el atmışsın. Böyle insani bir konuya katılmak tabiki isterim.

KareLÇevrim Dışı

Özel Üye
KareLÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 15 Şubat 2012 12:19
Zaten Çapa Tıp fakültesi burnumuzun dibi böyle bir şeye katılmamak çok ayıp olur en azından bizim semtin hobicileri olarak..Çok tebrik ederim Recep abi mükemmel bir konu..Ne gerekiyorsa yapalım

Ekrem-17Çevrim Dışı

Ekrem-17Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Şubat 2012 20:27
Recep abi tebrik ederim. 
İnsanlığımızı unutmamak ve zamanın bizi nelerle karşılaştıracağını düşünmeden yaşadığımızı hatırlattığın için de ayrıca teşekkür ederim. 
Çevremizde bulunan insanları da bu konuda bilgilendirerek katılımı arttırmak daha iyi olur düşüncesindeyim.

Saygı ve sevgilerimle. 

OasisÇevrim Dışı

Özel Üye
OasisÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 16 Şubat 2012 09:48
Arkadaşlar ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.Bu toplumsal görevde,katılımı bu kadar geniş üye portföyü olan sitemizde daha da büyütmek gerektiğini düşünüyorum.Katılımın artması için sizlerinde arkadaş çevrenizde bunu yaygınlaştırmak için girişim yapmanız daha faydalı olacaktır.
Güncel katılım listesi;
Oasis-              Recep ŞAHİN
barandoruk-     Bülent OĞUZ
Ali_Kaçan-        Ali KAÇAN
Beal-                 Barış GÖKÇE
BURHANERCAN-Burhan ERCAN
sprwon             Ferit ŞENEL
yiğitberk-          Olcay MÜRTEKİN
KareL-              Orkun ERGEL
ek_kooo-          Ekrem UYKUZ
MISTIK              Mustafa BOZER 
Oasis2012-02-16 13:49:57

AverroesÇevrim Dışı

Özel Üye
AverroesÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 16 Şubat 2012 13:38
[QUOTE=Oasis] Arkadaşlar ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.Bu toplumsal görevde,katılımı bu kadar geniş üye portföyü olan sitemizde daha da büyütmek gerektiğini düşünüyorum.Katılımın artması için sizlerinde arkadaş çevrenizde bunu yaygınlaştırmak için girişim yapmanız daha faydalı olacaktır.
Güncel katılım listesi;
BURHANERCAN-Burhan ERCAN
[/QUOTE]

Abi beni de listeye kat, şurda binlerce üye var en ucuz balık yeminin 100gr ı 5 lira, 5er lira bağışla bile ciddi bir maddi yardım oluşur, taibki bunun düzenli ve aylık olması lazım, biz milletçe çok duygulsalız bir konuda aşırı hassasiyet gösterip sonrada unutur o konuya yabancılaşırız.

http://www.akvaryum.com/Forum/boluda_zulum_k551339.asp ayrıca illa televizyonda ağlamalı Ramazan ayı programları hariç pek hayır hasenata ilgimiz yok mu ne, şöyle bir konu açmıştım kimsenin umru olmadı mesela. Maddi olarak bizi alakadar etmeyen hayvanları sevmeyen hayvan sever, zerre kadar insanlara faydası olmayan insan olmak!

Neyse konuyu dağatmayayım, inşallah devamlı düzene girmiş bir organizyon yapabiliriz.
MISTIK2012-02-16 13:43:18

ibrahim hkÇevrim Dışı

Özel Üye
ibrahim hkÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 16 Şubat 2012 15:49
Genellikle Çapa kan merkezine kan bağışında bulunuyorum.Anlayacağınız sürekli donör olan birisiyim.
Yanlış hatırlamıyorsam kan vermiş birisinin tekrar kan verebilmesi için enaz 3 ay geçmesi gerekiyor,tabii bu alt sınırı ve riskli ihtiyaten 4-6 ay diyorlar.Aynı zamanda kan bağışı yapacak kişilerin son 1 hafta içerisinde gripin bile olsa hiçbir ilaç kullanmamış olmaları gerekiyor,bulaşıcı bir hastalıkları olmamalı vb.epeyi bir detayı var.Bu detaylar belirtilirse kan verecek kişiler kendilerini ona göre kontrol ederek hazırlar,kriterleri tutmayanlar boşa zaman kaybetmezler,Son olarak kan vermeye gidenlerin tok olmaları gerekiyor,aç karnına kan almayorlar.
Belirtilen zaman diliminde kan verebilecek durumdaysam(yakın zamanda kan vermemişsem,ilaç kullanmamışsam,hasta değilsem,vb.)elbette  Lösemili Çocuklar İçin kan vermeye hazırım. 

MadMan27Çevrim Dışı

İl: Gaziantep
MadMan27Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Şubat 2012 16:58
Öncelikle kan bağışında bulunmak isteyen herkesi gönülden tebrik ediyorum.Gerçekten çok iyi bir şey yapıyorsunuz.
Bunu en iyi ben anlarım çünkü ben de Lösemi hastasıydım.5 yıl önce tedavim bitti çok şükür ama ne yazık ki her yıl bir 25.000 kişi daha yakalanıyor.
Ben sizin gibi iyi niyetli insanların çok fazla olduğunu umut ediyorum.Allah(C.C.) , bütün Lösemi hastalarını ve daha nice hasta olan insanlarımızı iyileştirsin.
Tekrardan hepinizi gönülden kutluyorum.

OasisÇevrim Dışı

Özel Üye
OasisÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 16 Şubat 2012 23:11
[QUOTE=ibrahim hk]Genellikle Çapa kan merkezine kan bağışında bulunuyorum.Anlayacağınız sürekli donör olan birisiyim.
Yanlış hatırlamıyorsam kan vermiş birisinin tekrar kan verebilmesi için enaz 3 ay geçmesi gerekiyor,tabii bu alt sınırı ve riskli ihtiyaten 4-6 ay diyorlar.Aynı zamanda kan bağışı yapacak kişilerin son 1 hafta içerisinde gripin bile olsa hiçbir ilaç kullanmamış olmaları gerekiyor,bulaşıcı bir hastalıkları olmamalı vb.epeyi bir detayı var.Bu detaylar belirtilirse kan verecek kişiler kendilerini ona göre kontrol ederek hazırlar,kriterleri tutmayanlar boşa zaman kaybetmezler,Son olarak kan vermeye gidenlerin tok olmaları gerekiyor,aç karnına kan almayorlar.
Belirtilen zaman diliminde kan verebilecek durumdaysam(yakın zamanda kan vermemişsem,ilaç kullanmamışsam,hasta değilsem,vb.)elbette  Lösemili Çocuklar İçin kan vermeye hazırım. 
[/QUOTE]
İbrahim bu kan verme olayı sadece ufak tüplerle oluyor.Normal kan alımı değil yani.Hani tahlil yaptırırken verirsin ya o şekilde kan alınıyor.

[QUOTE=MadMan27]Öncelikle kan bağışında bulunmak isteyen herkesi gönülden tebrik ediyorum.Gerçekten çok iyi bir şey yapıyorsunuz.
Bunu en iyi ben anlarım çünkü ben de Lösemi hastasıydım.5 yıl önce tedavim bitti çok şükür ama ne yazık ki her yıl bir 25.000 kişi daha yakalanıyor.
Ben sizin gibi iyi niyetli insanların çok fazla olduğunu umut ediyorum.Allah(C.C.) , bütün Lösemi hastalarını ve daha nice hasta olan insanlarımızı iyileştirsin.
Tekrardan hepinizi gönülden kutluyorum.
[/QUOTE]
Geçmiş olsun kardeşim.Tedavinin bitmiş olmasına çok sevindim.Allah bu ve tedavi zorluğu olan tüm hastalığa yakalanmış olanlara şifa versin.

Güncel katılım listesi;
BURHANERCAN-Burhan ERCAN
MISTIK              Mustafa BOZER 
ibrahim hk        İbrahim Halil KANIKARA