200 litrede discus?


malesefkiÇevrim Dışı

Kayıt: 09/07/2014
İl: Bolu
Mesaj: 2
malesefkiÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 09 Temmuz 2014 16:06
Merhabalar, benim 200 litre bir tankım var.İçi boş. Discus beslemeye karar verdim.Bana discusların yemlenmesi,bakımı,büyütülmesi vb. şeyleri söylermisiniz.Nasıl discus besleyebilirim :)

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

mesutokÇevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
Kayıt: 10/04/2009
İl: Istanbul
Mesaj: 17947
mesutokÇevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 09 Temmuz 2014 17:40
Forumda Discus bölümlerini gezindinmi konuları okumanda fayda var orada sorularda sorabilirsin. Size Discus bölümü linkinlerini ekliyorum.Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

MillerÇevrim Dışı

Kayıt: 26/01/2009
İl: Istanbul
Mesaj: 211
MillerÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 09 Temmuz 2014 17:54
[QUOTE=malesefki] Merhabalar, benim 200 litre bir tankım var.İçi boş. Discus beslemeye karar verdim.Bana discusların yemlenmesi,bakımı,büyütülmesi vb. şeyleri söylermisiniz.Nasıl discus besleyebilirim :)[/QUOTE]


Discuslar bakımı zor görünen zaman ayırlması gereken ilgi isteyen balıklardır.
Eğer hobide yeni iseniz ve discus ile ilgili araştırmanız yoksa eğer önce iyice bir araştırın.
Bu konuda tecrübe edinmiş kişilerden fikirler alın. Bolca makale okuyun. Beslemeye karar vermek kolay sabırla bakmak zordur. Genelde bu balıkları beslemiş arkadaşlarımızın ortak kanısı cama cam bir akvaryumda büyütülmesi ve gelişmesidir.

Sık su değişimi isterler , en azından % 20 - 40 oranında günlük su değişimi yapmak gereklidir ki balıkların sağlıklı büyümesi için taze su çok önemlidir.

Yemleme herkesin bildiği gibi tetra discus yemini severek tüketirler. Büyümeyi hızlandırmak ve zayıf düşmesini önlemek amacıyla belli aralıklarla canlı yem (artemia) ve Dana yüreği verilebilir. Bu konuda discus yemi için forumda karışımlarını paylaşmış hobici arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Sayı olarak 200 lt için 4-6 tane yeterli olur. Fakat üstüne çıkmamanız gerekir.

Sağlıklı Balıklar..Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir