ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
mesutok
Kullanıcı Grubu:
Kıdemli Akvarist
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
4931
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
10 Nisan 2009 11:58
Son Ziyaret:
3 Saat 59 Dakika önce
Toplam Mesaj:
17730 [5.38 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
108 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Mesut OK
Doğum Tarihi:
25 Temmuz 1971
Yaş:
46
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[img]http://foto.akvaryum.com/fotolar/72854/imza.jpg[/img] [URL=http://www.akvaryum.com/Forum/tedavi_edilebilmis_baliklar_ve_tedavi_yontemleri_k785798.asp] Tedavi Edilebilmiş Balıklar ve Tedavi Yöntemleri [/URL]

SON 10 MESAJI

İlk Deneyimim(di) Şimdi Goldfish Yuvası
Ranchular penguen gibi hızlı yüzerler, ama sorun etmezler, sorun senin balığın kuyruğundaki kanlanmaydı onun için kan kokusuna başka balıklar saldırdılar.
İlk Deneyimim(di) Şimdi Goldfish Yuvası
Çok aşırı büyük bir balık belki küçük bir balığın kuyruğunu yiyebilir açlık oranı çok yüksekse, haricinde yeteri kadar yemleniyorsa balıklar bir başka balığın kuyruğunu yeme sebebinin en başında kuyruğu yenilen balık yüzgeç erimesi hastalığına yakalanmıştır eriyen kuyruktan suya karışan kan kokusu diğer balıkların saldırısına sebep olabilir. Hasta balığı mikofish ilacı ile tedavi edebilirsin. Yöntemini ise imza kısmımdaki "Tedavi edilebilmiş balıklar ve tedavi yöntemleri" linkini açıp oradan "yüzgeç erimesi çürümesi" başlığını bulabilirsin.
Tropheus Biyotopu Kurulum. Güncel Yeni Resimler
İlk sayfada taşların kumun dizilimini görünce hemen o taşların yeşil yeşil yosunlanmaları gözümde canlandı ne güzel olurdu. Ve güzel bir bitkili akvaryum hayal ettim yemyeşil. Eline sağlık görüntü hoş. Sağlıklı hobiler dilerim.
İlk Deneyimim(di) Şimdi Goldfish Yuvası
Sadece ısıtıcı ve hava taşı çalıştıracaksın, hava taşın yoksa süngersiz bir iç filtre kullan ve tüm akvaryumu ilaçlayacaksın. bitkileri çıkar başka yerde muhafaza et tedavi boyunca. Suyu metilen mavisiyle açık mavi yap, 2. 3. gün birkaç damla ile bu maviliği koru renk açılmasın. 4. gün su değişimi sonra yine bir parti ilaçla. böyle geçer. Ayrıntı için imza kısmımdaki "Tedavi edilebilmiş balıklar ve tedavi yöntemleri" linkine tıkla oradan "Beyaz benek paraziti" başlığını bul. Başarılı linkleri incele. Geçmiş olsun, beyaz benek akvaryumculardaki balıklarda kaçınılmaz gibi birşey tedavi etmen gerekiyor hızla. Biyoteknik Biyo Ichthyo yahut, "Sera Costapur" "deepfix Deepdezopur" markalardan biri olan metilen mavisi ilacını alıp kullanabilirsin önemli olan suyu mavi yapması yapıyorsa kalitelidir marka farketmez.
Elma Salyangozu ve Midye
Midye akvaryumunda aşırı tuz kullanımı, kimyasal kulanımı, özellikle sarı mantar ilaçları ve sera aqutan gibi su düzenleyicileri omurgasız canlıları hızlıca öldürme özelliği yapıyor. Midyenin kabuğunu ittirdiğin halde kapanıp gizlenmiyorsa ölmüştür. Birde çok özenmeyin bu midyelere çok büyük faydaları yok, görsel olarak güzel besleyebilirsiniz zeminde kum olmalı çünkü kendilerini kuma gömüyorlar. Birde üreme zamanları suya iplik gibi yapışkan sıvı salgılarlar bu balıklara yapışır ve balıkları iştahtan kesip öldürücü olabiliyor balıklar açısından, bir iki arkadaşımda buna rastlamıştık.
Dropsy, Bloat Tedavisi ve Clout Tablet Hakkında
Bahar ayları balıkların üreme ayları genelde, ve genelde bettalar bildiğim kadar sadece üreme zamanı dişiyi bir şekilde kabul ediyor sonra dişiye öldürücü bile saldırabiliyor araştırdığım kadar, belkide erkek betta aynı alandalarsa diğer beğenmediği dişi balıkları saldırarak öldürmüş olabilirmi, kendine uygun eşi seçtikten sonra, hatta seçtiği eşide yumurtlamaya zorluyor bildiğim kadar yüzeydeki köpüğe doğru kovalıyor. Belki bu olaylar olurken stresten çabalamadan mücadeleden şişebilir balıklar yani strese bağlı dropsy olabilir. Öncelikle isterseniz yüzde 60 kadar su değişimi yapın. Haricinde sera backtopur Direct hapı ile tedavi edebilirsiniz. Yada bu konudaki yöntemler olay çığırından çıkmışsa ölmemeleri için birşey yapmaya başlayın dropsy'de balık balon gibi şişer pulları gövdeden dikleşir ayrılır gövdeden kabarır.
Anüste Kızarık Şişkinlik
3 gün su değişimi yapmadan açık sarı suda yüzecek. 2. 3. gün çok renk açılmışsa birkaç damla ilaçtan damlatıp açık sarı tonu yine elde eder korursun. 4. gün su değişimi yapıp bir parti daha ilaçla tedaviye devam edebilirsin. Terramycın deri melhemde iyi gelir oradaki yaraya.[EDIT]mesutok,2018-03-21 11:46:48[/EDIT]
Anüste Kızarık Şişkinlik
Evet oda aynı firmanın ürünü bir ara backtofish kullanma talimatını okumuştum, mantar ve yüzgeç erimesi çürümesi tedavisinde bakteriyel hastalıklarda yazıyordu herhalde, oku yazıyorsa uygundur, suyu sarıya boyuyorsa o incelediğim ilaçtır. Pamuğa dök anüsüne sabah akşam sür, aslında onu ayırsan hava taşı ile havalandırılan akvaryumda suyunuda açık sarı yapıp 3 gün su değişimi yaptırmadan yüzdürsen kanlı yaralara çok iyi gelir, uygun olan tedavi bu daha iyi olurdu.
Su rengi:
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/72854/mikofsih%20ton.jpg[/IMG]

önceki mesajımda yazdığım gibide içten gelende bir hastalık varsa diğer yöntemleride uygulamak gerekir. Yani elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz, bazen ne yaparsan yap balık ölüyor hepimizde.
Anüste Kızarık Şişkinlik
Merhaba kandemir, dişi balıklarda özellikle bazen böyle olabiliyor balık aşırı kilolu obez oluyo yağlı, yumurtlama mevsimi bahar aylarında yumurta kıça dayanıyor, yumurtlayamiyor ünüste yara oluşabiliyor, ölebiliyorda illa böyledir demiyoru ama bu olabilir. Sen o kazırık yeri eczanede 3 TL terramycın deri melhemi vardır ondan al, Balığın kıçındaki o yara yerin ıslaklığını pamukla yahut bir kağıt mendille al sonra parmağınla orasına sabah akşam terramycın deri melhemi sür sal akvaryuma 5 gün devam et böyle bakalım büyük ihtimal kurtulur. Önemli olan işte kıça yumurta dayanmışta yumurtlayamıyorsa o kötü buna pek yapacak birşeyin yok. Elinde Mikofish mantar ilacı varsa pamukla ıslaklığı aldıktan sonra pamuğa mikofish ilacını dök orasına sür sabah akşam. Terramycın melhem sürmeyi ihmal etme. Onun haricinde İmza kısmımda "Tedavi edilebilmiş balıklar ve Tedavi yöntemleri" linki var oraya tıkla oradan "Drops-bloat" başlıklı konudaki tedaviyi uygulayabilirsin. İlk linkte Koray beyim "Cipro-flagly" tedavisi var. Mikofish'li suda yüzebilir mikofish kullanımı "Yüzgeç erimesi çürümesi" bölümünde tarifi var. Dış yaraysa mikofish ve terramycin melhem kolaylıkla geçirebilir, Yumurta anüsü tıkamışsa işin zor karına bastırsan bile anüs kısmı kanlı iltihap toplamışsa yumurtalar dışarı dökülmez, iç hastalık ise "Flagly-cipro" kombinasyonu kullanabilirsin. Yada Sera Backtopur Direct hapı ile tedavi deneyebilirsin. Bulabilirsen öncelikle Sera Backtopur Direct hapı tavsiye ederdim. Taneylede satılıyor 3 tane alsan 10 TL gibi birşey. İmza kısmımdaki linkte kullanım şekilleri mevcut.
Cüce Vatoz Kupunde Yumurta Gördüm Napmaliyim.
Erkek vatoz testinin ağzında yavular büyüyünceye kadar onları dışarı çıkarmaz. Sonra yavrular büyüyünce dışarı çıkınca discuslar onları yermi bilemiyorum çok ufak oluyorlar vatoz yavruları camlarda gezerken. Bazıları hatırladığım kadar, testinin içindeki erkek vatozla birlikte testiyi başka bir akvrayuma alıp yavrular yuvadan salınıncaya kadar testiyi koruyan erkekle ayrı besliyorlar başka bir akvaryumda. Sonra yavrular cama gezmeye başlayınca testiyle erkek vatozu eski yerine koyuyorlardı.

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,586,996 Mesaj
  • 379,748 Konu
  • 91 Forum
  • 131,129 Forum Üyesi
  • 1,399 Özel Forum Üyesi
  • 27 Kıdemli Akvarist
  • 1,997 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.