ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
mesutok
Kullanıcı Grubu:
Kıdemli Akvarist
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
5610
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
10 Nisan 2009 11:58
Son Ziyaret:
30 Mart 2020 23:15
Toplam Mesaj:
17947 [4.47 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
18 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Mesut OK
Doğum Tarihi:
25 Temmuz 1971
Yaş:
48
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[img]http://foto.akvaryum.com/fotolar/72854/imza.jpg[/img] [URL=http://www.akvaryum.com/Forum/tedavi_edilebilmis_baliklar_ve_tedavi_yontemleri_k785798.asp] Tedavi Edilebilmiş Balıklar ve Tedavi Yöntemleri [/URL]

SON 10 MESAJI

Güney Amerika Havası'msı
Hayırlı olsun güzel zevkli gözüküyor.
Hesabımı Kapattınız...
[QUOTE=Baliksevergenc]
Bişeye değer ve emek verince ve o değer verdiğin şeyi kaybedersen, bu her ne olursa olsun insanı üzer.
O yüzden ne hesapmış arkadaş diyerekten benim emeklerimi küçümseyemezsin. [/QUOTE]
Bazen insan kötü niyetli olmasa bile yanlış anşılabilir, hayatta insanlar hatada yapabilir. Ama insanlara mümkünse bir fırsat verilmelidir. Bilirim değer verdiğini kaybetmek zordur. İnsan bazen sahip olduğunun değerini kaybedince anlar hataları varsa ders alır. Ne mutlu bir insanı sevindirebilecek insanlara kaybettiğini ona verebilecek olana silmek, yıkmak, kolaydır mühim olan yeniden inşa edebilmektir, doğruyu bulmakta birbirimizi eğitmek, insanları toplumdan uzaklaştırmak değil, kazandırma egitma çabası olmalı. mahkum bile cezasını çekmişse toplüma kazandırılır, bazı suçlar hukukta pişmanlıktan affedilir, hafifletilir. Inşaallah mesele ölüm kalım meselesi, dolandırıcılık, hakaret değilse yönetici kardeşler yetkisi olan inşaallah sana bir fırsat daha verir, sevindirir. Sen zaten bundan sonra nasıl davranılması gerektiğini anlamışsındır.
Hastalığı Tanımlayamadım Mantar Mı? Columnaris Mi?
Tedavi boyunca ilaci emecek süngerli elyaflı kömürlü filtreler kullanmamak lazım. Sadece suya hava vermek gerek. Dış filtreyi kapatıp günlerce beklettikten sonrada filtrenin malzemelerini temizlemeden çalıştırmayın. Beklerken malzemelerdeki organik artıkların bozulmasından kaynaklanan sebepler çalıştırınca suya karışınca zehirlenmelere sebep olabilir. Maddi imkânınız olursa ilerde ikinci elde olsa 50 litre gibi ucuz bir akvaryum edinip karantina akvaryumu olarak kullanabilirsiniz.
Tetrazon'da Cinsiyet
Yavrudurlar balıklarinız renk lar oluşmamış olabilir. Büyüdükçe burun kırmızılaşır. Kuyruk yada burunda kırmızılık olmayan, karın kıç kısmı daha tombul yuvarlak olanlar genelde dişidir.
Hastalığı Tanımlayamadım Mantar Mı? Columnaris Mi?
Ozaman ana akvaryumu ilaçla iç filtrenin süngerini çıkar süngersiz kullan tedavi boyunca. Benimde yedek akvaryumun yoktu ana akvaryumu ilaçlardım genelde. Olayı abartma suyun rengini biraz değiştirsin açık sarı yap 2. 3. Günde bir iki damla damlatarak bu sarılığı kötü 4. Gün 1/4 su değişimi sonra yine ilaçla geçene kadar hastalık devam. Dipte pislik aşırı birikirse onları dip sifonu ile çekersin.
Hastalığı Tanımlayamadım Mantar Mı? Columnaris Mi?
Bir şekilde mantar kapmışlar yakalarken nakil olurken dış mukozaları incinmiştir oradan mantar kapmış olabilir. Onları ayırın başka akvaryuma, sadece hava taşı ile havalandırırken sularını, yahut süngersiz, kömürsüz bir iç filtre ile havalandırırken. Sularına açık sarı yapacak kadar Biyoteknik mikofish yada sera baktopur 800L sıvısı damlatın, varsa 10 litre akvaryum suyu için aynı anda 2 damlada metilen mavisi damlatın 2.3.gun suyun rengi açılırsa birkaç damla mikofish damların, balıklar 3 gün bu ilaçlı suda yüzsünler, 4. Gün 1/4 su değişimi sonra yine ilaçların suyu bu şekilde mantarlar geçene kadar bir kaç hafta devam edin bazen ileri seviyede tedavi 1 ayı geçebilir. Imza kısmım da link var "tedavi edilebilmiş balıklar ve tedavi yöntemleri" orada ilk sayfada mikofmikofish kullanım tekniğini ayrıntılı anlatmıştım colimnaris, mantar, yüzgeç erimesi çürümesi başlıklarında ayrıntılar var. Mikofish'in kendi kullanma talimatı çok abartılı olduğu için ilaçlama oranı ben böyle kullandım senelerce. Baktopu icinde geçerli tonlama
Suyun ilaçla verilecegı sarı tonlama rengi:
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/72854/mikofsih%20ton.jpg[/IMG]
Kuyrukta Kanlanma
Evet edebilirsin. Profilimin altında tedavi edilebilmiş balıklar ve tedavi yöntemleri linki var onu açıp orada yüzgeç erimesi çürümesi başlığını bulun. Ilaçlar canlı bitkileri olumsuz etkiler çürümelerine sebep olabilir özellikle mikofish gibi mantar ilaçları. Su temizliği önemli kirlilikte özellikle önce erkek lepisteslerin kuyrukları erimeye parçalanmaya başlıyor. Bol su değişimi, filtre bakımı.[EDIT]mesutok,2020-02-22 12:07:01[/EDIT]
Akvaryum Kurma Ve Balık Alımında
Tek tür beslemek her zaman iyidir. Balık seçerken sağlıklıları seçmek. En büyük risk beyaz benek paraziti olan balıkları seçmek kafada, kuyrukta, yüzgeçlerde beyaz tuz tanesine benzer noktacıklardır. Profilimden açtığı konulardan, akvaryum kurulumu sudaki ilk safha konusunu inceleye bilirsiniz ve yine konularımdan Tedavi edilebilmiş balıklar ve tedavi yöntemleri konusunuda inceleye bilirsiniz orada hastalık belirtileri fotoğraflı var. Foruma, google arama motoruna da anahtar kelimeler cümleler yazıp çıkan konulardan bilgiler edinilebilir. Birşeyi yapmadan önce o konu hakkında araştırma yapmak çok faydalı. Keyifli sağlıklı hobiler. Hayvanlar da bir dünya bireyidir, onları oyuncak gibi hissetmeyin, bir canlının sorumluluğunu üstlendiğinizi unutmayın, onların da tabiatlarına uygun yaşama hakları var.
Gelin Birlikte Bir Tank Kuralım :)
Hayırlı olsun teknik yönün kuvvetli eminim güzel birşeyler çıkacak inşaallah. Palyaço balıkları bana sevimli geliyor arada eminönündeki petshoplarda görürdüm. Canlı kayaların kolları içınde saklana saklana insana bakıyor.
Gelin Birlikte Bir Tank Kuralım :)
Hoş geldin mustafa. 5 yılmı olmuş aravereli yav. Daha dün gibi geldi bana japon besledigin günler . Hevesle çok uzun mesaj yazmışsın ama okumayı sevmeyen bir toplumuz, herhalde uzun mesaji okumadıkları için çok cevap veren olmamıştır. Ben okudum ama tuzlu akvaryumdan hiç anlamıyorum. Acele etme googlede araştır. Teknik yönünde kuvvetli. Onamı yorum güzel bir akvaryum olacak inşaallah. Belki forumda tecrübeli hobicilerde bilgi paylaşabilir.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 238 Online Kullanıcı, 135 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.