ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
mesutok
Kullanıcı Grubu:
Kıdemli Akvarist
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
4716
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
10 Nisan 2009 11:58
Son Ziyaret:
6 Saat 46 Dakika önce
Toplam Mesaj:
17627 [5.57 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
199 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Mesut OK
Doğum Tarihi:
25 Temmuz 1971
Yaş:
46
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[img]http://foto.akvaryum.com/fotolar/72854/imza.jpg[/img] [URL=http://www.akvaryum.com/Forum/tedavi_edilebilmis_baliklar_ve_tedavi_yontemleri_k785798.asp] Tedavi Edilebilmiş Balıklar ve Tedavi Yöntemleri [/URL]

SON 10 MESAJI

Allah Rızası İçin Bakın Fazla Vaktimiz Yok
Üzüldüm gerçekten. Buda bize şunu gösteriyor, su dengesinin ne kadar hassas olduğu, mümkün olduğunca akvaryuma, düzene müdahale edilmemesi gerektiğini, böyle olumsuz sonuçlar oluşturabileceğini gösterdi. Birşeyler bozuldu balık bu hale geldi maalesef. Umarım birdaha böyle olumsuzluklarla karşılaşmazsınız.
Allah Rızası İçin Bakın Fazla Vaktimiz Yok
Keşke o ilaçları bu hale gelmeden 3-5 gün önce kullanmaya başlasaydınız, dıştaki sümüksü dediğiniz tabakalar, balığın dış mukozası parçalanmış, deliklerde buna bağlı delikler olabilir. Cipro ve Flagly ilacı umarım faydalı olur. Bu balıklar biraz iri oluyor, 30 litrelik değilde biraz daha büyük bir ortamda tedavi etmeyi sağlasaydınız keşke, hava taşıyla bol havalandırın suyunu. Serum kullanmak şart değil flagly hapıda olabilirdi. şöyle bir 70-100 litre gibi karantina akvaryumunda tedavi daha uygun olabildi balık iriyse, yada ana akvaryum çok büyük değilse su seviyesini düşürüp oradada tedavi yoluna gidebilirdiniz. İnşaallah kendinin kurtarır. Bol su değişimi yapın amonyak incelsin suda dış mukoza kendini inşaallah onarır. Vitamin katmanız suyuna iyi olmuş.

Bu konuyu iyi okuyun:
[URL]https://www.akvaryum.com/Forum/dropsy_bloat_tedavisi_ve_clout_tablet_hakkinda_k784973.asp[/URL]

3 parti flagly-cipro - vitamin tedavisine gidin yaşarsa bu tedaviye ara verin, mukozayı kurtarmak için. Mikofish ilacı alın, su çekimi yayın yüzde 70 civarı, suyu tazeleyin sonra mikofish ilacıyla suyu açık sarı yapın balık 3 gün bu suda yüzsün, 4. gün yine yüzde 50 su değişimi yine mikofishle ilaçlayın resimdeki gibi yine 3 gün yüzsün, böylece balık dış mukozayı onarmaya başlar, bakterilerden balığı korur. Vitamin sıvısı kullanabilirsiniz abartmadan.
Mikofish tonlaması:
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/72854/mikofsih%20ton.jpg[/IMG]

Hiç bir şey yapamıyorsanız. Bazı 2 günde bir tek başına bol bol klorsuz, yumuşak dinlenmiş su kullanmak bile olumlu sonuçlar verebilmektedir, ölümcül hallerde.

Anüsteki o şeffaf çıkıntı, Böyle birşeymiydi resimlerdeki gibi.
Hava kesesi.
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/72854/hava%20kese3.gif[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/72854/hava%20kesesi.gif[/IMG][EDIT]mesutok,2017-12-08 16:43:43[/EDIT]
Allah Rızası İçin Bakın Fazla Vaktimiz Yok
Özel mesajınız üzere konunuzdan haberim oldu, taşırken birşeyler olmuş ve su değerleri bozulmuş muhtemelen ve iç hastalık gelişmiş anladığım kadar balık şişiyor diyorsunuz yanılmıyorsam hızlıca 3 sayafayı okuduğum kadar. Filtreleri bir bakımdan geçirin öncelik uzun zamandır bakım yapmıyorsanız, bir bozulma olmuş olabilir filtredeki organik artıklarda bu suyu zehirleyebilir. Strese bağlı taşırken dropsy gelişmiş olabilir balık pulları yerinden kabarır şişer balık. Balığa Sera bakto tabs yemi vardır onunla besleyebilirsiniz iç hastalığa karşı tedavi edici yemdir. size bazı linkler ekleyeceğim. Balığı Başka rahat yüzeceği bir akvrayuma ayırıp flagly ve cipro hapı eczane hapı bunlar bununla tedavi yoluna gidebilirsiniz. İlgili konuyu taklit edebilirsiniz. Ana uygulama her 50 litre akvaryum suyu için bir tablet flagly hapı ve cipro hapını ezip suya karıştırıp balığın 24 saat bu suda yüzmesini beklemek sadece hava taşı çalışacak bu sürede birde ısıtıcı. 24 saat sonra yüzde 50 su değişimi ve yine ilaç katıp yine 24 saat yüzmesi beklenerek 3-5 parti böyle tedaviye devam etmek gerekiyor. Aşağıdaki linki ekliyorum onu taklit edin başarılı bir linktir.
[URL]https://www.akvaryum.com/Forum/dropsy_bloat_tedavisi_ve_clout_tablet_hakkinda_k784973.asp[/URL]

Yahut üstteki linkten önce bulabilirseniz sera backtopur Direct hapı alıp onunla tedavi yoluna gidebilirsiniz. Yine sadece hava taşı ve ısıtıcı kullanacaksınız tedavi sürecince. Tedavi şekli aşağıda.
SERA BACKTOPUR DİRECT KULLANIM:
TATLI VE TUZLU SU AKVARYUMLARINDA İÇ PARAZİT TEDAVİSİNDE KULLANIR. KARINLARIN ŞİŞKİN OLMASINDAN BALIKLARINIZ İÇ PARAZİT RAHATSIZLIĞI OLDUĞUNU ANLAYABİLİRSİNİZ. BU DURUM GENELLİKLE PULLARIN KABARIK VE GÖZLERİN FIRLAK OLMASI GÖRÜNÜMÜ İLE BİRLİKTE OLUR. DİĞER BELİRTİLER İSE; SALLANTILI HAREKETLER GÖSTERMELERİ, RENKLERİN KOYULAŞMASI, İŞTAHIN AZALMASI VE SONUNDA TAMAMEN İSTEKSİZ BİR DURUM ALMALARIDIR. HASTALIĞI GEÇ FARK ETMİŞ OLSANIZ BİLE SERA BACTOPUR DİREKT KULLANARAK HEM HASTA OLANLARI TEDAVİ EDER, HEM DE HENÜZ HASTA OLMAMIŞ OLANLARI KORUMUŞ OLURSUNUZ.

KULLANMA TALİMATI :

HER 50 LİTRE AKVARYUM SUYUNA 1 TABLET TEDAVİ ESNASINDA İYİ BİR HAVALANDIRMA SAĞLAYINIZ. CO2 GÜBRELEME SİSTEMİNİ KAPATINIZ, KARBON FİLTREYİ KULLANMAYINIZ. 3 GÜN SONRA SUYU %50 DEĞİŞTİRİNİZ, HENÜZ İYİLEŞME GÖZLENMİYORSA TEDAVİYİ TEKRAR EDİNİZ. GEÇMİŞSE SERA SÜPER KARBON İLE FİLTRELİME YAPMANIZI ÖNERİRİZ SUYA. EĞER HASTALIK İLERLEMİŞSE SERA BACTOPUR DİREKT İLE BALIĞINIZA YOĞUN BANYO YAPTIRMANIZI ÖNERİRİZ. BUNUN İÇİN 2 LİTRELİK AYRI BİR KAPTA 1 TANE SERA BACTOPUR DİREKT TABLET ERİTİNİZ, HASTALIKLI BALIKLARI 30 DAKİKA BOYUNCA BU KAPTA BANYO YAPTIRINIZ VE TEKRAR AKVARYUMA KOYUNUZ AYRICA AKVARYUMA NORMAL DOZDA SERA BACTOPUR DİREKT UYGULAYINIZ.

Dışında kanlı yaralar gelişmişse, En yoğun yerlerine Eczanede satılan terramycın deri melhemi olur o yara bölgenin ıslaklığını bezle alıp oraya ince tabaka krem sürülebilir. Sabah akşam.

Aşağıda eklediğim linkte "Drops-bloat" başlığını bulun ve orada bir okuyun konuları. Dış kanlı yaralar içinde "Yüzgeç erimesi çürümesi" başlığını okuyun orada mikofish ilacı vardır.
[URL]https://www.akvaryum.com/Forum/tedavi_edilebilmis_baliklar_ve_tedavi_yontemleri_k785798.asp[/URL]

Öncelikle ilk eklediğim 2 tedavi yönteminden biriyle başlayabilirsiniz. Arkadaşlar zaten çeşitli su düzenleyicilerden başlamış. Su değişimlerinden sonra sera nitrivec her 50 litre akvaryum suyu için 20 damla damlatabilirsiniz, faydalı bakterileri arttıran bir sıvıdır. Su değişiminden sonra her 50 litre akvaryum suyu için 20 damla Sera toxivec sıvısı kulanabilirsiniz, hızla sudaki ağır metalleri çökertir ani ölümlerde ölüm riskini düşürür, sera aqutanda su düzenleyicidir her 50 litre içni 20 damla kullanılabir sudaki kolor ağır metalleri bağlar çökertir. Su değişimleri ve suyu iyi havalandırmalarla devam edin. ayrıca suyuna Bemixs ampul b vitamini gurubu katabilirsiniz su değişiminden sonra haftada bir 300 litre akvrayum suyu için bir ampül gibi hayvuyla tutun ampülün tepesini öyle kırın eliniz kesilmesin.
[URL]http://www.akvaryum.com/Forum/bemiks_ampul_k820170.asp[/URL]

Balık anladığım kadar yem yemiyor ama sudan partikülleri emerekte beslenir balıklar. birde size iç hastalık yemi ekleyeyim bu yemide tek tedavi şekli olarak sadece bunu kullanabilirsiniz.
İÇ HASTALIKLARDA ETKİLİ YEM.
Sera Bakto Tabs; 275 tablet 22 TL gibi.
Tatlı ve tuzlu su akvaryumlarında bakteriyel enfeksiyon tedavisinde kullanır. Dropsy, karınların şişkin olması, pulların kabarık ve gözlerin fırlak olması, sallantılı hareketler göstermeleri, renklerin koyulaşması, beyaz dışkılar, iştahın azalması, ve sonunda tamamen isteksiz bir durum almaları balıkların iç organlarının bakteriler nedeniyle enfekte olduğunun işaretidir. Bacto Tabs kullanarak hem hasta olanları tedavi eder, hem de henüz hasta olmamış olanları korumuş olursunuz.
Ürünün Kullanım Şekli;
Her gün, iki kez 1 tablet, 7 gün boyunca devam edilmelidir. Tedavi esnasında iyi bir havalandırma sağlayınız ve başka bir besin kullanmayınız. CO2 sistemini ve ultraviole lambayı kapatınız. 8. gün akvaryum suyunu % 50 oranında değiştiriniz, Tuzlu su akvaryumlarında omurgasızlar ile kullanmayınız.
Ürünün İçeriği;
Balık unu, bira mayası, buğday unu, midye, tubifex, kankurdu, spirulina, bitkisel içerik, morina balığı yağı.
Uyarılar;
* Çocukların ve ev hayvanlarının erişemeyeceği bir yerde muhafaza ediniz.
* Sadece süs balıklarının kullanımı içindir.
* Tedavi sırasında diğer yardımcı ürünleri kullanmayınız.
* Kuru ve serin bir ortamda muhafaza ediniz.

Not:
- Falgly ve cipro tedavisinde akvaryum suyuna başka ilaçlar katmayın ama aynı anda vitamin katılabilir.
- Sera backtopur Direct (hapı) tedavisinde suya başka ilaçlar katmayın, vitamin sıvısı katılabilir.
- Sera baktopur Tabs (yemi) tedavisinde suya başka ilaçlar katmayın, vitamin sıvısı katılabilir.[EDIT]mesutok,2017-12-04 09:36:53[/EDIT]
Hayallerimdeki Bitkili 150*60*50h
Yeterli olur, bir ikide canlı beslersiniz dediğiniz gibi, mümkünse yeni balıklar alacaksanız 1 ay kadar almayın, çünkü temel şartlar yaklaşık 3 hafta sonra oturmaya başlıyor. İlk haftalar nüfus fazla olursa amonyak salınımı yüksek oluyor. 3. haftadan sonra ise yavaş yavaş oturmaya başlıyor akvaryum daha risksiz dönemlere giriliyor bu dönmeden sonra nüfus arttırırsınız düşüncesindeyim. Yeni balıklarda parazit riski çok yüksek oluyor, ihtiyaç yoksa yeni canlı almayın akvaryumculardan. Alırsanızda bir karantina tankına koyun yeni balıkları birde hava taşı, ısıtıcı çalıştırın, metilen mavisiyle sularını açık mavi yapın, varsa her 30 litre akvaryum suyu içinde aynı anda 5-10 damla mantar ilacı mikofish gibi, ilaç sıvısı damlatın suyu sarıya boyayan ilaç. Balıklar en az 3 gün o suda yüzsün parazit ve bakterilerden arınsın, 5-7 gün sonra yeni aldığınız balıkları temizlenmiş olarak yeni akvaryumunuza eklersiniz, sizin balıkların yanına.[EDIT]mesutok,2017-11-29 10:12:07[/EDIT]
Hayallerimdeki Bitkili 150*60*50h
Maaşallah umarım sorunsuz ilerler, çok büyük emekler veriyorsunuz. Hayırlı olsun. Arkadaşlar tavsiyelerde bulunmuş gerekli şekilde. Bende belki faydası olur diye ilk kurulumdaki su kalitesiyle ilgili bir konu ekleyeyim belki faydalanılabilir.
[URL]http://www.akvaryum.com/Forum/akvaryum_kurulumunda_sudaki_ilk_safha_k774280.asp[/URL]
İç Filtre Bakımı
Daha önceden hava motoru bakımını resimli anlatmıştım. Epeydir iç filtre bakımı konusu yapmak aklımdaydı, özellikle hobiye yeni başlamış arkadaşlar faydalanır diyerek, bir türlü fırsat bulamamıştım. Bu kez videoyla hazırlamayı düşündüm, daha etkili yardımcı olur diyerek. Aynı zamanda aşağıya Hava motoru bakımı linkinide ekleyeyim birbirine bağlantılı faydalı bir konu olur düşüncesindeyim. Sağlıklı Hobiler.

İç filtre bakımı:
[VID]https://www.youtube.com/watch?v=Sw_ri6vuqCg[/VID]

Hava motoru bakımı:
[URL]http://www.akvaryum.com/Forum/hava_motoru_bakimi_akvaryum_k800466.asp[/URL]
İlgi Çekici Birşeyler.
Tıkalı kanalizasyonda bulunan japon balıkları.
[URL]http://www.dailymotion.com/video/x5br0q8[/URL][EDIT]mesutok,2017-10-27 09:41:56[/EDIT]
Balığımın Garip Hareketleri
Ayırmana gerek yok uygulayabilirsin, balıkta ama yara kanlanma yoksa ilaçlamasanda olur. Sen önce onun kabızlığını gider, yemi azalt bir-iki gün yem verme, sonra haşlanmış ıspanak yaprağı ver kabızlığı geçsin. Üstteki yazdığım mesajlardaki tavsiyelerim gibi.
Balığımın Garip Hareketleri
Haşlânmış bezelye, haşlanmış yemek kabağı, havuç, semiz otu, patates gibi birçok sebzeyi haşlayıp verebilirsin. Metilen mavisi ni 10 litre su için 2 damla kullanabilirsin.
Balığımın Garip Hareketleri
Aşırı yemden kabız olmuştur. 1 gün yem vermeyin. 2 gün haşlanmış ıspanak yaprağı verin kabızlığa iyi gelir. Kabız olan balık öyle olur yüzemez rahat. Ķuyruktaki kanlı yara kızarma kirli sudan olur. 4 günde bir bulunduğu akvaryumda yarı yarıya yüzde elli su değişimi yapın. Mikofish denen yüzgeç erimesi çürümesi ilacı vardır petshopta, onunla suyu biraz açık sarı yapın damlayarak o suda 3 gün yüzsün iyi gelir. Geçene kadar o ilaçla 3 günde bir damlatarak tedavi edebilirsiniz. Kuru yemi azaltın biraz fazlası kabız eder. Kuru yemi vermeden beş dakika kadar bir miktar içme suyunda bekletin verin kabız etmez yumuşar yem.

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,527,662 Mesaj
  • 371,600 Konu
  • 91 Forum
  • 127,369 Forum Üyesi
  • 1,371 Özel Forum Üyesi
  • 27 Kıdemli Akvarist
  • 1,933 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.