Larviva Start Yavru Yemi Hakkında

saha27Çevrim Dışı

İl: Istanbul
saha27Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 09 Nisan 2007 13:03
Arkadaşlar Larviva Start adında yavru yemi varmış, acaba bu yavru yemi artemia yerine tercih edilebilirmi. Ben calvus yavrularıma vermeyi düşünüyorum bu yemi, sizin tavsiyeleriniz neler olabilir. Birde ben bu yemi nerede bulabilirim, eğer fiyatı hakkında da bilgisi olan arkadaşlar varsa sevinirim. 

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

lafayetteÇevrim Dışı

lafayetteÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 09 Nisan 2007 13:08
Ercan Bey merhaba,

Bahsettiğiniz yem kültür balıkçılığında kullanılan bir yem.Balık çiftliklerinden kova halinde temin edebilirsiniz sanırım.Ben her zaman Artemia'yı tercih ederim.Bu arada Larviva Start ile ilgili bilgileri ekliyorum.

:: ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

İlk besleme ve canlı yem alternatifi olarak tasarlanmış larva yemi.

Bu yeni üretim teknolojisi, yumuşak ve yuvarlak, besin değerini koruyan yem partiküllerini üretmemize izin verir. Bunun sonucunda, uzun süre suda kalmasına rağmen yüksek besinsel özelliklerini koruyan ve su kirliliğine yol açmayan yemlerin üretilmesi mümkün olmaktadır. Özel bir teknikle kapsüle edilmiş yem, özelliklerin muhafaza edilmesine imkan vermesi yanında, larvanın yiyebileceği ve kolaylıkla sindirilebileceği bir kaplama maddesine sahiptir. Böylece  canlı yem kulanılmı azaltılarak, START yemleriyle yüksek kaliteli yavruların büyütülmesine imkan verir.

START yemi kullanıldığında, canlı yem ihtiyacı önemli derecede azalır. Bu sonuç maliyeti düşürerek verimli ve öngörülebilir larva üretimini sağlanmaktadır.

Canlı yemle karşılaştırıldığında, uygun boyutlarda olmasının yanısıra, START her zaman aynı kalitede, içerik olarak besinsel değeri tam bir ürün olarak mevcuttur.

Başlangıç yemlemesinde, optimum sonuçlar için MULTIGAIN ile zenginleştirilmiş rotifer ve/veya Artemia ile beraber kullanınız. WEAN EX ile beslemeye devam ediniz.

:: ÜRÜN BİLGİLERİ

Ürün içeriği

Balıkunu, balık yağı, lesitin, vitaminler, antioksidantlar

Bileşim

Protein
Yağ
Kül
Lif
vitC
vitE
vitA
vitD3

%71
%12.5
%9
%0.3
2700 mg/kg
560 mg/kg
1.4 IU/g
0.35 IU/g

P
Cu
HUFA
DHA

%1.6
32 mg/kg
%4.7
%2.8

Boyutlar

• START 100                                 90 – 200 µ
  • START 300                                150 – 400 µ
  • START 500                                350 – 600 µ
  • START 700                                550 – 800 µ

Depolama

Serin ve kuru bir yerde depolayınız. Açılmamış ambalajdaki ürün ÜT’den itibaren en az 12 ay saklanabilir. Açılmış ambalajdaki ürün bir hafta içerisinde kullanılmalı ve serin bir ortam içerisinde depolanmalıdır.

:: ÜRÜN KULLANIMI

En iyi sonuçlar, küçük miktarlarda ve sıkça yemleme yapılarak elde edilir.
Başlangıçta elle sıkça yemlemeniz ve larvaların hepsinin beslenip beslenmediğini dikkatlice gözlemlemeniz tavsiye olunur. En küçük boyutlar su içerisine dozlanabilir, fakat yemlemeden hemen önce su içerisine konmalıdır.

• START 100      15-20 günlükten itibaren 30-40 günlüğe  kadar ,   50/g/m3/gün oranında 
  • START 300      büyütmeyi hızlandırmak için   50-100 g/m3/gün oranında
  • START 500       0,2 gram ağırlıktan sonra   100-250 g/m3/gün  oranında
  • START 700       0.5 gram ağırlıktan sonra   % 5-10 biomas/gün  oranında

İlk olarak verilecek en küçük yem miktarı 20 ve 50 gram/mT arasında olabilir. Aşamalı olarak oranı arttırınız: ilk 3-5 gün, günlük oran %30-50 oranında arttırılabilir, daha sonra günlük %10’luk artış tavsiye olunur.
Besleme miktarlarını her zaman tüketilen yeme göre ayarlayınız: yemleme miktarı ve su kalitesi arasında doğru dengeyi bulmak çok önemlidir: su içerisinde yeterli yem olduğu düzenli olarak kontrol edilmelidir. Aşırı yemleme durumunda, tüketilmeyen yem ile oluşan kirlilikten sakınmak için su değişim oranını arttırınız.

Bu deneysel program; sıcaklığa ve balığın büyümesine bağlıdır, miktarlar ve büyüklükler balığın büyüklüğüne göre ayarlanmalıdır.

Kaynak:http://www.akuamaks.com/

Saygılar...

saha27Çevrim Dışı

saha27Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 09 Nisan 2007 13:30
Latif Bey verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Ama bizim buralarda balık çiftliği yok ben bu yemi nereden temin edebilirim.

Yardımcı olurmusunuz?

lafayetteÇevrim Dışı

lafayetteÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 09 Nisan 2007 13:37
Ercan Bey merhaba,

İnternet adresini verdiğim firma ile irtibata geçebilirsiniz.Göndermeseler bile nasıl temin edeceğiniz hakkında bilgi verirler.Bir de kova halinde alabilirsiniz,açık olarak düşük gramajlarda bulmanız biraz zor.Saygılar...

MTARIKÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Bursa
MTARIKÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 09 Nisan 2007 14:08
http://www.akvaryum.com/Forum/forum_posts.asp?TID=77733

Bir arkadaşın ilanı var, inceleyin isterseniz.

saha27Çevrim Dışı

saha27Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 09 Nisan 2007 14:40

Arkadaşlar aramızda bu yemi kulanan arkadaşlar varsa memnun olup olmadıklarını belirtebilirler mi?

aghaÇevrim Dışı

[B]3966,1[/B]
İl: Ankara
aghaÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 09 Nisan 2007 21:10
 Ben de yeni aldım bir kaç gündür kullanıyorum calvus yavrularına ama pek yemiyolar gibi bakalım ne zaman alışcaklar.Bu yemle beraber arthemia da veriyorum ondan dolayı biraz geç alışcaklar gibi.

edizzÇevrim Dışı

edizzÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 09 Nisan 2007 21:26
Larviva start 100 ile 3 batın leleupi 2 batın calvus büyüttüm. İlk 2-3 gün artemia verip sonra bu yemi kullanmıştım.
Şu anda direk olarak bunla başlıyorum, hiç bir problem yok, tavsiye ederim. Biz 5 kişi bir araya gekip 2,5 kg lik kova aldık. Bir kovası 165€.

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 17 Nisan 2007 15:06
Ben çok kullandım ve çok ta iyi geldi.

Ayrıca yavrular için kabuksuz artemiada almıştım tek kelime ile müthiş.
SİLİVRİLİ2007-04-17 15:08:38