Taş ve İstridye vs.

Afrikali LeoÇevrim Dışı

İl: Istanbul
Afrikali LeoÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 09 Temmuz 2007 23:56

Yeni yeni akvaryumumu geliştirmeye çalışıyorum...

Geçen hafta denizden birçok taş ve içi boş çok güzel istridye kabukları topladım.

Bunları önce suda iyice yıkadım ve iki akşamdır kaynar suda bekletiyorum. (Suyu herakşam boşaltıyor ve yeniden kaynar su döküyorum.)

Bu şekilde bunları akvaryumumda kullanabilirmiyim veya tevsiyeniz nedir.?

Cevplarınız için teşekkürler.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

m.genisogluÇevrim Dışı

İl: Isparta
m.genisogluÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Temmuz 2007 00:04
Ben iyice yıkayıp kaynatıyorum; sonra da dezenfektanda bekletiyorum. Şimdiye kadar bir problemle karşılaşmadım ama bugün koyduğum kaya beni biraz tedirgin etti şu an beklemedeyim bakalım ne olacak. acemi412007-07-10 11:37:50

Afrikali LeoÇevrim Dışı

Afrikali LeoÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Temmuz 2007 11:31
[QUOTE=byMaSTeR] Ben iyice yıkayıp kaynatıyorum; sonrada dezenfektanda bekletiyorum. Şimdiye kadar bir problemle karşılaşmadım ama bugün koyduğum kaya beni biraz tedirgin etti şu an beklemedeyim bakalım ne olcak. [/QUOTE]

Ben de bayağı yıkadım ve 2 gündür de eski suyu döküp, üzerine kaynar su döküyorum. Ama siz kaynatıyorum demişsiniz, yani tencereye koyup ocakta kaynatmaktan mı bahsediyorsunuz ?

Eğer böyleyse hiç şansim yok çünkü eşim ocakta istridye kaynattığımı görürse evliliğim bitebilir Wink
acemi412007-07-10 11:39:29

m.genisogluÇevrim Dışı

İl: Isparta
m.genisogluÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Temmuz 2007 11:38
[QUOTE=Afrikali Leo][QUOTE=byMaSTeR] Ben iyice yıkayıp kaynatıyorum; sonrada dezenfektanda bekletiyorum. Şimdiye kadar bir problemle karşılaşmadım ama bugün koyduğum kaya beni biraz tedirgin etti şu an beklemedeyim bakalım ne olcak. [/QUOTE]

Bende bayağı yıkadım ve 2 gündür de eski suyu döküp, üzerine kaynar su döküyorum. Ama siz kaynatıyorum demişsiniz, yani tencereye koyup ocakda kaynatmaktanmı bahsediyorsunuz ?

Eğer böyleyse hiç şansim yok çünkü eşim ocakta istridye kaynattığımı görürse evliliğim bitebilir Wink
[/QUOTE]

Bahçeli evde oturmanın faydasını gördüm birazcık bahcede ateş yakıp tenekede kaynattım kaya ve kumları. Kaynar su dökerek hiç yapmadım direk kaynattım LOL Kaynar su dökerek yapan arkadaşlar varsa lütfen yazsın ne desem boş denemedim hiç o şekilde.

thalperÇevrim Dışı

thalperÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 22 Ekim 2008 20:14
Höytarkadaslar ben sızın dunyanıza yenı adım atmak uzereyım arastırmlarım ınternetten akvaryumculardan ve bu hobiyle ugrasan arkadaslarla yuz yuze knustum bana a dan z ye yardımcı olmak ısteyen varsa lutfen beklıyorum kafam karman corman