Üye Yorumları

XEZAXÇevrim Dışı

[B]1987,1[/B]
İl: Ankara
XEZAXÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 29 Ekim 2007 21:45

Aynı fikirler tekrarlanmakta.Bu fikirler görüşülüp tartışılacağına ve tüm üyeler için en doğru karar verilerek uygulamaya geçirileceğine inanmaktayım.Zaten akvaryum.com'un amaçlarından birisininde bu olduğu fikrindeyim.Bu sebeple değişik bir düşüncesi,görüşü olan üye yok ise bu tartışmanın burda kapanmasını gerektiğini düşünüyorum.

Saygılarımla;
XEZAX2007-10-30 18:57:14

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

nyucelÇevrim Dışı

İl: Çanakkale
nyucelÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2007 01:32
[QUOTE=:::GreenDay:::]Necdet Bey yanlış anlamışsınız sanırım. Şimdi kurallara uygun bir katılıma 0 yada 1 puan vermek sizce ne kadar doğru ve etik ? Yada balığın bile doğru düzgün anlaşılamadığı/seçilemediği fotoğraflara 10 vermek ne kadar doğru ?
İşte biz burda bunu tartışıyoruz.
[/QUOTE]

Eğer 0 ya da 1 verilmeyecek puanlarsa kaldırılsın o zaman bu puanlar. Yanlız bunun yapılması trenin son vagonlarının kaldırılmaya çalışılması gibi olur; sonu gelmez bu işin. O zaman en düşük puan 2 olur ve onu alan da aynı soruyu sorar: "kurallara uygun bir katılıma 2 yada 3 puan vermek sizce ne kadar doğru ve etik ?"  Diyelimki 2 ve 3'ü de kaldırdık. Sonra?

Bence oyu olan herkes uygun gördüğü oyu verebilmelidir, aksi bana mantıklı gelmiyor.

citronxÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
citronxÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2007 01:40

Benim anlamadığım,bugüne kadar bu şekilde sonuçlanmış,föü lerinin oyları yüzünden 1.liği haksızlığa uğramış bir durummu var? Bütün yarışma sonuçlarına baktım,buna benzer bir durum yada haksız yere derece alan pek katılımcı göremedim. Varsa ve bunda iknâ olmayan arkadaşlarda buraya yazsınlar bizde bilelim. Ama 9.ncusu yapılan yarışmada neden şimdi bunlar konuşuyor yada tartışılıyor anlamış değilim. Ve hâla daha Föü lerinin haksız oylarından dolayı yönetim tarafından uyarıldığına yada dikkate alınmadığına inanıyorum. Saygılar...

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2007 01:46
[QUOTE=nyucel] [QUOTE=:::GreenDay:::]Necdet Bey yanlış anlamışsınız sanırım. Şimdi kurallara uygun bir katılıma 0 yada 1 puan vermek sizce ne kadar doğru ve etik ? Yada balığın bile doğru düzgün anlaşılamadığı/seçilemediği fotoğraflara 10 vermek ne kadar doğru ?
İşte biz burda bunu tartışıyoruz.
[/QUOTE]

Eğer 0 ya da 1 verilmeyecek puanlarsa kaldırılsın o zaman bu puanlar. Yanlız bunun yapılması trenin son vagonlarının kaldırılmaya çalışılması gibi olur; sonu gelmez bu işin. O zaman en düşük puan 2 olur ve onu alan da aynı soruyu sorar: "kurallara uygun bir katılıma 2 yada 3 puan vermek sizce ne kadar doğru ve etik ?"  Diyelimki 2 ve 3'ü de kaldırdık. Sonra?

Bence oyu olan herkes uygun gördüğü oyu verebilmelidir, aksi bana mantıklı gelmiyor.
[/QUOTE]

Aynen katılıyorum...

ReallyÇevrim Dışı

[C]4,1,10135[/C] [B]3329,2[/B] [B]2829,3[/B]
İl: Ankara
ReallyÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2007 04:58
[QUOTE=citronx]

Benim anlamadığım,bugüne kadar bu şekilde sonuçlanmış,föü lerinin oyları yüzünden 1.liği haksızlığa uğramış bir durummu var? Bütün yarışma sonuçlarına baktım,buna benzer bir durum yada haksız yere derece alan pek katılımcı göremedim. Varsa ve bunda iknâ olmayan arkadaşlarda buraya yazsınlar bizde bilelim. Ama 9.ncusu yapılan yarışmada neden şimdi bunlar konuşuyor yada tartışılıyor anlamış değilim. Ve hâla daha Föü lerinin haksız oylarından dolayı yönetim tarafından uyarıldığına yada dikkate alınmadığına inanıyorum. Saygılar...

[/QUOTE]

Çünkü FÖÜ oylarının değerlendirmeye katılması ilk kez bu yarışma için geçerli olacak. Ayrıca eksik veya yanlışı söylemenin erkeni geci yoktur. Zaten hepimizin amacı yarışmayı daha kalitelileştirmek değil mi?

bjkalleyÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Yurtdisi
bjkalleyÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2007 14:51
Kuralların pek çoğunu koymuş kişi olarak hangi mantıkla koyup, değiştirip, kaldırdığımı anlatmak istiyorum. Onun üzerine tekrar düşünceleri alabiliriz.

FÖÜ oyları pek çok yarışmada hesaplamaya 1 jüri oyu olarak katıldı. Bu yarışmada katılmayacak.

Soru 1: Neden diğer üyeler değil de FÖ üyeleri?
Elbetteki FÖÜlere hepsi fotoğraftan balıktan anlıyorlar diyerek bu hakkı vermedik. Amacımız jüri oyunun yanında 1 de halk oyunu katmak, genel bir bakış açısından fotoğrafın nasıl gözüktüğünün değerlendirmesi. Ancak 1 kişinin 100 tane bile üyelik alması mümkün. IP'sini değiştirerek devamlı olarak katılımda bulunur. Bunu öngörememek zor olmasa gerek.

Soru 2: Neden 1 vermeyelim ki?
Doğru neden vermeyesiniz ki? Örneğin 1 veren kişilerin %70'ine neden 1 verdin diye sormadık.
Ancak bakıyoruz, yarışmacın katıldığı kategorisindeki diğer fotoğraflara bir sürü 1-2 vermiş. Fotoğraflar da güzel. Bir özel mesaj atıyoruz niye 1-2 verdiniz diye soruyoruz. Açıklamayı yeterli bulmazsak özel üyeliği alıyoruz.

Saygılar,

OcellatusÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
OcellatusÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2007 20:07
Benim fikrim FÖÜ'lerin verdiği oylarla ayrı bir birinci seçilmesi yönünde. Jüri ile paralel sonuçlar çıkarsa ben fazla şüpheci olduğumu düşüneceğim.
Hatta FÖÜ'lerin oyu ayrı klasmana tabi tutulmak ile birlikte jüri ile birleştirildiklerinde nasıl bir sonuç çıkıyor bu da değerlendirilebilir. Bunlar tabi sadece taslak halindeki fikirlerdir. Konu ile ilgili grup ve yönetim mevzuyu tabi ki aralarında görüşecekler ve fikirlerimizin olabilirliğini bize de bildireceklerdir.
Benim için "Yarışmaya bile katılmamışsın, neden bu kadar ilgilendin bu konu ile?" diyenler olabilir. Belki ileride katılırım. Şimdiden yerimi yapayım.:) Kolay gelsin.

bjkalleyÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Yurtdisi
bjkalleyÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2007 22:09
Bundan sonraki sistemde 10 üzerinden oy aynen katılacak. Yabi 100 jüri oyu+10 puan FÖÜ bonusu olacak. %9.1 gibi bir etkisi oluyor. Böylece 4 jüri olan kısımda az etkisi, 2 jüri olan kısımda çok etkisi olmayacak.

Saygılar,