Sizce Olurmu ?

BTFBÇevrim Dışı

İl: Istanbul
BTFBÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 07 Kasım 2007 00:15
Arkadaşlar akvaryumumda alttaki sistemi uygulamak istiyorum sizce randıman alabilirmiyim .

1-)
Akvaryumun içine kafa motorunu monte edip hortumla dışarı çıkış yapılacak.
2-)
Akvaryumun dışında  dış filitre gibi görev yapacak  arıtıcıya kafa motorundan gelecek hortum bağlanacak.
3-)
Akvaryum tabanına  resimdeki gibi bir düzenek hazırlayacağım ve arıtıcıdan çıkan hortumu buna takacağım.
4-)

Yukardaki resimdeki gibi bir sistem olmasını düşünüyorum. Sadece suyu emen yerde kafa motoru bağlı olacak ve akvaryum dışındada bir su arıtıcısı.

Sizce bu sistem nasıl olur fikirlerinizi yazmanızı önemle rica ediyorum çünkü gerekli malzemeleri haftasonuna kadar temin edip  işe başlamak telaşındayım  gördüğünüz olumsuzluklar varsa paylaşmanızı bekliyorum . Cevap yazan yada yazmadan bakıp çıkan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Saygılarımla...

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

emailÇevrim Dışı

emailÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 07 Kasım 2007 00:25

Akvaryum tabanına kum ekleyecek misiniz?

BTFBÇevrim Dışı

BTFBÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 07 Kasım 2007 00:53
[QUOTE=email]

Akvaryum tabanına kum ekleyecek misiniz?

[/QUOTE]

Evet elbette Ali Bey dere kumum var iri taneli ve  tabandan 5 cm kalınlıkta.

exxremÇevrim Dışı

[B]3034,2[/B]
İl: Adana
exxremÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 07 Kasım 2007 01:36

Bence fena fikir değil.Eğer yaparsan bitmiş halini bizimle paylaşırsan seviniriz.

emailÇevrim Dışı

emailÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 07 Kasım 2007 02:08
Eğerki tabanda kum olacaksa filtrenin çekim gücü ile dere kumu delikleri tıkar ve bir işe yaramaz filtre pislikleri çekmedikten sonra biyolojik filtrasyonda yapamaz.Dış filtre kullanırız biyolojik temizlik yapsın diye ama yinede yem artıkları çeker ama bu sistemde temizlik yapamaz.

BTFBÇevrim Dışı

BTFBÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 07 Kasım 2007 19:44
[QUOTE=email]Eğerki tabanda kum olacaksa filtrenin çekim gücü ile dere kumu delikleri tıkar ve bir işe yaramaz filtre pislikleri çekmedikten sonra biyolojik filtrasyonda yapamaz.Dış filtre kullanırız biyolojik temizlik yapsın diye ama yinede yem artıkları çeker ama bu sistemde temizlik yapamaz.[/QUOTE]
Ali Bey 4. resimdeki şekle dikkatli bakarsanız yapmak istediğim sistemde kumun altındaki borular suyu emme değil püskürtme yapacak dolayısı ile delik tıkanma olayı imkansızlaşacak.

Ekrem Bey bende sabırsızlanıyorum sistemi yapmak için bugün yeni fikirler ekledim mesela akvaryuma su doldururken  arıtıcıdan çıkacağım bir düzenekle su hortumla musluktan arıtıcıya ordanda tabandaki borulardan akvaryumun içine geçecek dolayısı ile suyu akvaryuma doldurma zahmetindende kurtulacak ve direk çeşme suyunu filtre ederek akvaryuma aktaracağım.
Bütün aşamalarını sistem bittiğinde eğer başarılı olursam detaylı bir şekilde resimlerle sitemize aktaracağım .

Saygılarımla...