Ne ile kaplamalıyım...

sipisaÇevrim Dışı

İl: Trabzon
sipisaÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 30 Kasım 2007 21:46
Arkadaşlar akvaryumla ilgilenmeye 1 hafta önce başlamış birisi olarak dıy bölümüne bir konu açmayı başardığım için inanın çok mutluyum... :):)

Ben akvaryumumda kaplumbağa besliyorum ve kuru bölge olarak taşlarla oluşturduğum geçici bir alanı kullanıyorum.. Bugün uzun uğraşlarım sonucu bombeli akvaryumumun kalıplarını çıkardım ve na göre cam kestirip slikon ile bir kuru bölge yaptım...

Henüz temizliği tam bitmedi.... Fakat ne kadar temizlersem temizleyeyim muhakkak slikon kalacaktır ve buda kaplumbağam için zararlı.. Bu yüzden bunu kaplumbağanın slikona ulaşamayacağı şekilde tamamiyle kaplamak istiyorum...  tabi bu malzeme su ile deforme olmamalı...  yapıştırma ise sökülmemeli...

Önerilerinizi bekliyorum.. Tamamiyle bitmiş halini sizinle paylaşacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum...

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

_CeM_Çevrim Dışı

İl: Istanbul
_CeM_Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 01 Aralık 2007 16:36

Elinize sağlık,bitmiş halini merakla bekliyorum..

aKvArYuMbEkÇiSiÇevrim Dışı

İl: Izmir
Gönderim Zamanı: 01 Aralık 2007 16:57
    Çim halı ile kaplıyabilirsiniz çim halıların inceleri var çok hoş durur ve suyla deforme olmaz ayrıca kaplumbağalar tırnaklarını takıp rahatlıkla tırmanabilir.

sipisaÇevrim Dışı

sipisaÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 01 Aralık 2007 16:57
[QUOTE=_CeM_]

Elinize sağlık,bitmiş halini merakla bekliyorum..

[/QUOTE]

Bende... :):) Ama önce soruma yanıt almam lazım... bende düşünüyorum.. Benimle beraber düşünecek arkadaşları davet ediyoum...

sipisaÇevrim Dışı

sipisaÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 01 Aralık 2007 17:00
[QUOTE=aKvArYuMbEkÇiSi]    Çim halı ile kaplıyabilirsiniz çim halıların inceleri var çok hoş durur ve suyla deforme olmaz ayrıca kaplumbağalar tırnaklarını takıp rahatlıkla tırmanabilir.[/QUOTE]

Bende öyle düşünüyorum zaten.. Yalnız önce bi ön kaplama yapmak istiyorum her noktaını kapatıp slikonun su ve kaplumbağayla olan irtibatıı kesmek amacıyla. Zaten bu malzeme ne olabilir onu arıyorum... Daha sonra ince çim halı var aklımda...

_CeM_Çevrim Dışı

İl: Istanbul
_CeM_Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 01 Aralık 2007 22:58
Kullandığınız silikon akvaryum silikonu değil sanırım endişe ettiğinize göre..

sipisaÇevrim Dışı

sipisaÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 01 Aralık 2007 23:34
[QUOTE=_CeM_]Kullandığınız silikon akvaryum silikonu değil sanırım endişe ettiğinize göre..[/QUOTE]

Evet doğru... Koca trabzonda ne nalburda, ne akvaryumcuda bulamadım akvaryum slikonu... Aslında buldum bir akvaryumcuda... Ama elimde defter,kitap olunca beni şehirdışından gelmiş öğrenci sandı (fakat Trabzonluyum :)) bitanesi ve kaç lira istedi biliyormusunuz... ??

Tam 25 ytl...

Soruyorum. Ben yermiyim :):)

Bende çözümü normal slikonla inşaa edip suya dayanıklı bir malzeme ile kaplayıp slikonu suyla temas ettirmemekte buldum... Ama malzemenin ne olacağını düşünmeyi akıl edemedim. Kaldım böle ortada işte....

İl: Izmir
Gönderim Zamanı: 02 Aralık 2007 13:20
    Parçayı kayatuzu ilave edilmiş bir leğende bekletin 2-3 gün silikonun zehirir büyük ölçüde gidecektir.
    Saygılar...