İşte Amerikan Rüyası

demonÇevrim Dışı

İl: Izmir
demonÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 07 Aralık 2009 23:46
Geçenlerde 1 günlük bir elektrik kesintisi yaşadık. Onunda etkisi olabilir. Yarın filtre temizliği ve dip çekimi yapmayı düşünüyorum. Galiba yemlemede biraz fazla oldu. Kısa sürede atlatırlar diye düşünüyorum..

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 07 Aralık 2009 23:47
[QUOTE=demon]Geçenlerde 1 günlük bir elektrik kesintisi yaşadık. Onunda etkisi olabilir. Yarın filtre temizliği ve dip çekimi yapmayı düşünüyorum. Galiba yemlemede biraz fazla oldu. Kısa sürede atlatırlar diye düşünüyorum.. [/QUOTE]
Su değişimini ihmal etme. Şuan çok önemli.

UzumakiNarutoÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Hatay
UzumakiNarutoÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 08 Aralık 2009 15:50
Ramirezinin doğal ortamı.

CheteenÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Eskisehir
CheteenÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 09 Aralık 2009 00:53
Red kit' im.. Tebessüm

Pembe keyhole.. Kafasi%20Karismis

Bu sefer biraz korkuttum onu.

İkamet ettiği akvaryum.. Tebessüm

canerbalıkcı2009-12-09 01:01:17

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 09 Aralık 2009 01:46
Sergen doğadan resimlere devam kardeşim. Bünyemize iyi geliyor. :)

Caner keyholelerin çok güzel. Bunca zaman keyhole bakan biri olarak bunu söyleyebilirim sana. Yanlış görmedi isem kumunda ince dere kumu. İnce dere kumunda köstebek delikleri açmaya bayılıyolar.
Saygılarımla.

CheteenÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Eskisehir
CheteenÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 09 Aralık 2009 20:30
Teşekkür ederim Ümit abi. Tek başına bile olsa çok neşe verici bir balık kendisi..Tebessüm İnşallah bugün, yarın yanına bir tane dişi keyhole gelecek. Akvaryumcuya bağlı olunca, kesin birşey diyemiyorum malesef. Kendisi gitti balık almaya. Bakalım yarın belli olur.

Ümit abi kum, deniz kumu. Malum incede. Akvaryumda tortuda var. Yaklaşık 30-40 salyangoza rağmen en ufak bir bulanıklık olmuyor. İç filtrede yok. Ve yaz ayından beri dip çekimi yapmıyorum.Islik

Kumla oynama konusunda ise; ilk zamanlar yanında başkalarıda olunca adeta siper gibi kullanıyodu kumu. Bir yeri hafiften oyup, orayı koruyordu. Eskiden daha haşır neşirdi kumla. Ama şimdi tek başına olduğu için sanırım, pek dokunmuyor . Daha çok suyun yukarısına çıkan salyangozlarla uğraşıyor. Sürekli düşürüyor.Kahkaha Çok hoşuna gidiyor olsa gerek. Hiç vazgeçmiyor..Tebessüm
canerbalıkcı2009-12-09 20:32:08

baris.aydinÇevrim Dışı

baris.aydinÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Aralık 2009 17:24
Şirketteki Flower Hornlarımız. Kalite sakat kusura bakmayın...

1. ve 4. fotoğraflar küçük dişi Fh (8-10cm)
2. ve 3. fotoğraflar büyük dişi Fh (18-20cm)

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 10 Aralık 2009 17:40
Tebrikler Barış.
Makine kendini direk belli etmiş. :)
Balıklarda şahane.
Varyeteleri Süper red.
Saygılarımla.

baris.aydinÇevrim Dışı

baris.aydinÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Aralık 2009 17:45
Ümit;
Balıklar kıpır,kıpır. Bi durmuyorlar. Bide akvaryumun olduğu yer çok elverişli değil foto çekmeye. Yok abi yok bana zor geliyor balık fotosu çekmek. Çok sabır istiyor. Yapamayacağım :):)
Anca bu kadar oluyor. Sen bide evdeki tetraları fotoğraflama çabamı bi görsen. Hanım " Sen iyice delirdin artık" demeye başladı. Akvaryumdaki ışık yetersiz, diyaframı açıyorum iyice 2.8 e flaş kapalı yok yinede karanlık. Dayanıyorum iso ya artık ama nafile kıpır kıpır balıklar.
Senden ve Umut'tan ders alacağım zaten. Haftaya nasipse Ankara'da olacağım. O zaman kulakları çınlasın Umut'u sıkıştırıcam köşeye :)

delikadirÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Samsun
delikadirÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 10 Aralık 2009 19:54
Arkadaşlar öncelikle böyle bir konu açılıp yardımcı olunduğu için herkese teşekkürlerimi bir borç bilerim.Uzun bir zamandır foruma giremedim.Ve o giremediğim zamanlarda malawi çiklitleri bakıyordum.Yalnız bu güzel konu paylaşımı benimde iştahımı baya kabarttı.Aslında çiklite ilk başladığım vakitler zebra çiklit,papağan,green terror bakıyordum.Yani Amerikan Çiklitlerinin bende yerleri ayrıdır.Lakin şuan akvaryumumda bulunan 1 erkek,6 dişi yunusumu çıkartıcağım.Onların haricinde ilk adım olarak 1 erkek,1 dişi Gold severum ve 2 erkek 2 dişi Geophagus Brasiliensis türlerine sahibim.Bunlara ek olarak birkaç tür daha eklemek istiyorum.Amerikanlar içinde bakılcak güzel türler çok fakat ben bu baktığım 2 türle uyumlu olucak güzel tür Amerikan Çiklitleri için üstadlardan fikir ve önerisini rica ediyorum.Herkese emeklerinden ötürü tekrar teşekkürler.
Saygılar, 

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 11 Aralık 2009 13:35
[QUOTE=delikadir]Arkadaşlar öncelikle böyle bir konu açılıp yardımcı olunduğu için herkese teşekkürlerimi bir borç bilerim.Uzun bir zamandır foruma giremedim.Ve o giremediğim zamanlarda malawi çiklitleri bakıyordum.Yalnız bu güzel konu paylaşımı benimde iştahımı baya kabarttı.Aslında çiklite ilk başladığım vakitler zebra çiklit,papağan,green terror bakıyordum.Yani Amerikan Çiklitlerinin bende yerleri ayrıdır.Lakin şuan akvaryumumda bulunan 1 erkek,6 dişi yunusumu çıkartıcağım.Onların haricinde ilk adım olarak 1 erkek,1 dişi Gold severum ve 2 erkek 2 dişi Geophagus Brasiliensis türlerine sahibim.Bunlara ek olarak birkaç tür daha eklemek istiyorum.Amerikanlar içinde bakılcak güzel türler çok fakat ben bu baktığım 2 türle uyumlu olucak güzel tür Amerikan Çiklitleri için üstadlardan fikir ve önerisini rica ediyorum.Herkese emeklerinden ötürü tekrar teşekkürler.
Saygılar, 
[/QUOTE]

Merhabalar.
İmzanızdaki ölçüdeki akvaryuma saydığınız türlerin yanında keyhole, blue ve yellow acaralar güzel olacak kanaatindeyim.
Saygılarımla.

delikadirÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Samsun
delikadirÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 11 Aralık 2009 15:41
Bir akvaryumcuda teksas ve jack dempsey gördüm onlarıda almayı düşünüyorum.Aslında salvini-sajica en çok koymak istediğim türler arasında fakat Samsun'da bulmak inanın çok zor. Geophagus Brasiliensis de bir tanıdığın bana getirdi sağolsun.Yoksa bulmak ne acet.
Saygılar,

ViejaÇevrim Dışı

Özel Üye
ViejaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 11 Aralık 2009 16:24

Bizim akvaryumlarızda baktığımız balıklar bu balıkçıl için sabah kahvaltısı olmuş.(Nicaragua gölü) Balığın renkleri süpermiş (paracromis managuensis)

Y.KenarÇevrim Dışı

Y.KenarÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 11 Aralık 2009 16:53
İşte doğanın kanunu.