Zebraların Muhteşem pozları

KaanÇevrim Dışı

İl: Antalya
KaanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Kasım 2009 12:48
2 gün önce akvaryumun başına oturup güzel pozlar yakalamaya çalıştım ama gene ıso ayarını tuturamadık.Big%20smile
Büyük olan erkek küçük olan dişi

Bu boğaz şişirmeyi neden yapıyor?

Benim 1 sorum var bunlar nedense bir türlü yavrulamıyorlar.bu bulunan bardağın içine dişi giriyor azıyla vuruyor.Sonra erkek vuruyo üstünden geçiyor.Anlamadım gitti dişiyimi mi? değiştirsem acaba ne dersiniz.

Hepsini yüklemedim bazıları kötü ama bakmak isteyenler buraya tıklayabilir.
http://img69.imageshack.us/gal.php?g=img4864.jpg

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

jacobsen__Çevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,1,33377[/C] [C]4,2,33377[/C] [B]2813,3[/B]
İl: Istanbul
jacobsen__Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 10 Kasım 2009 13:41
Çekim bilgilerini yazmamışsınız ancak flaşsız çekime benziyor. Işık seviyesi daha fazla olabilse daha güzel pozlar çıkabilirmiş...

mct.aquarıumÇevrim Dışı

İl: Kirklareli
mct.aquarıumÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Kasım 2009 14:17
Fotoğrafları flaşsız çekmen nedeniyle balıklar beyaz değil sarı çıkmış.Buna biraz daha dikkat etsen iyi olurdu.5. ve 6. fotoğraflarda zebranın tüpünün çıkmış olduğu görülmekte.Bu da demektir ki ya yeni yumurtlamış ya da bir kaç gün içinde yumurtlayacaktır.Arkadaşımda da bir çift zebra var ancak erkek dişiden küçük ise çiftleşmede sorunlar yaşanıyor.Sağlam eş tutması için her zaman erkek büyük olmalıdır.Zebralarına bu günlerde iyi bak hareketlerini gözlemle çünkü her an yumurta dökebilir.Erkek olan solungaçlarını kabartır çünkü dişiye kur yapıyor,özellikle çiftleşme zamanlarında bu kabarmalar iyice artar bu hareket ile erkek dişiyi yuvanın yanına doğru götürür uzaklaşmasını engeller.Mümkünse yumurtladığını gördükten sonra akvaryumun etrafını 5-6 gün bir bez ile kapat çünkü zebralar ürktükleri zaman yumurtaların tehlikede olduğunu düşünüp,başka yerlere taşıyabiliyorlar veya yiyorlar.umarım en kısa zamanda akvaryumunuz yavru ile dolar.
Sağlıklı balıklar.

CaN_BaKıRÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Izmir
CaN_BaKıRÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 10 Kasım 2009 14:23
Işık yetersiz kalmış cep telefonu ile çekilmiş gibi olmuş.. Çok karanlı kduruyor fotoğraflar..

Flaş kullanmama sebebin sanırım flaşın camda parlaması olsa gerek.. :) Açılı çek biraz tam karşısında durma akvaryumun parlamaz o zaman :)

Bu arada o dişinin zaten formu bozuk.. Papağan gibi tipi var.. Değiştir istersen onu öyle bir imkan var ise..

KaanÇevrim Dışı

KaanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Kasım 2009 15:44
Evet herkezin yorumu için teşekkür ederim.

Doğan Abi : Evet flaş kullanmadım sebebi hem parlaması hemde balığın ürkmesi flaş patlamadan önce kırmızı bir ışıktan ürküp gidiyor akvaryum ışığı sarı olduğu için sarı çıkmıştır beyaz olsaydı daha güzel olurdu.

Onur Can Abi : dişi evet biraz değişik bir yumurta alsam değiştiricem.Onur abi gerçekten telefonla çekilmiş gibi mi olmuş flaş sız çektim ışık sarı böle oldu hatta 2 tane pozu var erkeğin onlar farklı çektim flaşlı deniyim birazdaha

Mehmet Abi : Evet şuan bezle kapalı zaten kapının yanında olduğu için ürküyorlar sanırım akvaryumun yerini değiştiricem

frcqÇevrim Dışı

frcqÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2009 22:50
Fotoğrafların çok hoş olmuş.Ama enstantane ayarını biraz daha artırmalısın.. enginkoc342010-02-22 10:08:34

KaanÇevrim Dışı

KaanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2009 22:52
[QUOTE=frcq]FOTOĞRAFLARIN ÇOK HOŞ OLMUŞ..  ama enstantane ayarını biraz daha artırmalısın.. [/QUOTE]
Ayarım akvaryum modum var.Ona giriyorum makroya alıyorum ve çekiyorum bukadar.

hasan_ali05Çevrim Dışı

Özel Üye
hasan_ali05Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2009 23:06
   Dişi çok şekilsiz Kaan abi.Erkektede pek şekilli olduğu söylenemez.

ömür günÇevrim Dışı

İl: Izmir
ömür günÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Ocak 2010 16:39
Valla bendede var zebra çok agrazifler :) daha 2 hafta ldu tankıma gireli ama 2 tanesi eş tutmus diğer balıkları testinin yanına yaklaştırmıyolardı şüphelendim testiyi aldım bakmak için o arada banada saldırdı erkek olan içinde 100'e yakın yumurta var siyah renk olmuslar sanırım yumurtadan çıkma zamanları :) 

tarabya82Çevrim Dışı

tarabya82Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 21 Şubat 2010 21:19
Resimdeki dişi yumurtalama döneminde gibi görünüyor. Bence formu bozukta olsa dişiyi değiştirmeye gerek yok. En kısa sürede yumurta alırsınız. Zaten ilk yavruları büyüttükten sonra zebradan soğumaya başlayacaksınız :) Bu tecrübeyi yaşadığım için böyle söyledim yanlış anlasılmasın. Fotoğraflara gelince. Işığında etkisiyle alttan 3. fotoğraf hariç hepsi sarı çıkmış ama bence gayet güzel fotoğraflar. Tebrik ederim 

Levent BEŞTEPEÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Ankara
Levent BEŞTEPEÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 22 Şubat 2010 09:07
[QUOTE=frcq]FOTOĞRAFLARIN ÇOK HOŞ OLMUŞ..  ama enstantane ayarını biraz daha artırmalısın.. [/QUOTE]

Faruk bey enstantenenin yanında diyaframıda bir miktar açaması ne gibi olumsuzluklar yaratabilir acaba ? Öğrenmek anlamında soruyorum yanlış anlaşılmasın. Flaş olsa dahi lensimden dolayı iç mekanda canon EOS 450d makinamda kullandığım sigma 70-300mm apo dg macro lensimde ışık ihtiyacı hala istiyor. diyafram sanırsam lensin özelliği gereki 4,5 un altına inmiyor fakat enstanteneyi kıstığımda bunun 1/20 nin altına indiremiyorum çünki titremeden dolayı resim flu çıkıyor. Sonuç olarak ya sabitleme yada en doğrusu bana bakarsanız ışık oranını artırmak geliyor aklıma çözüm olarak.

aquatopyaÇevrim Dışı

Özel Üye
aquatopyaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 22 Şubat 2010 11:29
Fotoğraflar 800 iso da çekilmiş.Enstantane biraz daha açılabilirdi.Makinanız compact makine herhalde.Biraz daha tecrübe ile ileride daha güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.Yinede yeni çeken birine göre başarılı kareler,tebrik ederim.

Saygılar..  
aquatopya2010-02-22 11:30:42