ideal akvaryumcu nasil olmali??

bgunduzÇevrim Dışı

İl: Istanbul
bgunduzÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Ekim 2006 14:42

sizce ideal bir akvaryum magazasi nasil olmalidir neler bulunmalidir dükkan içerigi nasil olmali yani a dan z ye bi akvaryum dükkani nasil olmali??

NOT: LAPTOPUMUN KLAVYESINDEKI ARIZA KAYNAKLI BAZI HARFLER BASMAMAKTADIR IMLA KURALLARINA ISTEMESEMDE UYAMADIGIM ICIN MOD ARKLARIN BENI BU ARALAR ANLAYISLA KARSILICAGINI UMUYORUM SAYGILAR...

SAGLIKLI VE MUTLU BALIKLAR DILERIM...

PETSMART2006-10-17 14:46:44

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

timurÇevrim Dışı

İl: Bursa
timurÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Ekim 2006 14:44
Bence ideal akvaryumcu bu işi iyi bilmeli. Özelliklede bilmediği konularda uydurma bilgilerle hobicileri yanıltmamalı. Bence en önemli özelliklerinden biri bu olmalı.

özlemÇevrim Dışı

İl: Antalya
özlemÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Ekim 2006 16:04

Son derece düzenli, çeşidi bol (birşey istediğinde şuan yok gelecek ya da getirtelim dememeli) Ayrıca sattığı balıklar sağlıklı görünüp de 2 gün sonra hastalanmamalı! Temiz ve içinde bol çeşitli sağlıklı balıklar olan bir akvaryum mağazası olmalı.....

Raven2006-11-1 2:7:25

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 17 Ekim 2006 16:50

1. Doğru bilgilerle sahip konusunda uzman.

2. Hobicilere doğru yön gösterecek, bilgilendirecek, yardımsever.

3. Tankları pırıl pırıl, balıkları mutlu ve bakımlı olan.

4. Genel ihtiyaçlarımı karşılayabileceğim derece malzeme çeşidi bulunan.

5. Geniş ve ferah bir dükkan.

Böyle bir akvaryumcu bulsam aradığım herşeyi bulamasam bile gider alışveriş ederim, sohbet edrim.

bgunduzÇevrim Dışı

bgunduzÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Ekim 2006 16:51

Istanbul anadolu yakasinda bi pet shop acmak gb. bir planim var zira bilen bilir bende bi hayli balik ve akvaryum vardi(70 tank) ama baliklarim iskinin ve su ihalesinin azizligine ugradi o yüzden akvaryumlari degerlendirmek amaçli tanidiklarin azina gelip petshop acicaz o yuzden böyle bir anket yapiyorum..

NOT: LAPTOPUMUN KLAVYESINDEKI ARIZA KAYNAKLI BAZI HARFLER BASMAMAKTADIR IMLA KURALLARINA ISTEMESEMDE UYAMADIGIM ICIN MOD ARKLARIN BENI BU ARALAR ANLAYISLA KARSILICAGINI UMUYORUM SAYGILAR...

SAGLI VE MUTLU BALIKLAR DILERIM...

İmparatorÇevrim Dışı

İmparatorÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Ekim 2006 15:02

Öncelikle merhaba;

1. Akvaryumcu arkadaşımızın eli ayağı temiz ve düzenli olmalı.

2. Akvaryumcudan içeri müşteri girdiğinde ( iğrenç koku ) bu genelde karşılaştığım şey.

3. Akvaryumların içi derli toplu olmalı. Ve içleri her daim temiz olmalı. ( Bazı akvaryumcularda su kirliliğinden balıklar zor görünüyor. ) Bu balık cinsiyetini seçmekte müşterileri zorluyor.

4. Akvaryumculuktan anlayan olmalı. ( Akvaryumcuların bazıları bırakın cinsini ismini bile bilmiyor )

5. Sattığı malın motor, ısıtıcı, filtre & arkasında durmalı.

6. Kaliteli ürün bulundurmalı örneğin tetranın, seranın, eheim mallarını bulundurmalı. ( Uzak goğu çin & mallarını dükkanına koymamalı )

7. Kesinlikle kazıkçı olmamalı. ( Bana kazık atan birkaç akvaryumcunun kapısından adımımı bile atmıyorum )

Evet arkadaşlar bunları uygulayan akvaryumcu arkadaşlarımızın sayısı ne yazıkki çok ama çok az. Allah her akvaryumcu arkadaşlarımıza esnaflığın, temizliğin, hobiciliğin esintisini versin.

Saygılar, sağlıklı balıklar.

onuruygunÇevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
İl: Kocaeli
onuruygunÇevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 18 Ekim 2006 15:15
Akvarumcum ben balıkları kepçe ile dışarı almadan önce her seferinde
"Dur şunun içindeki ölü balıkları alayım ondan sonra seç."
dememeli ve beni aynı anda 8 hastalık ile mücadele etmek zorunda bırakmamalı.

Hasta iken tanesini 2 liraya aldığım balıkları 3 hafta sonra (hele tedavi de ettikten sonra) tanesi 1 liradan sayıp takasa girmemeli.

Bu hamile diye iç paraziti olan moli kakalamaya çalışmamalı.

90 liralık alışveriş yaptığımda ( aralarında en pahalı mal 5 YTL. Kaç parça olduğunu düşünün.)
"Bak 2,5 metre yerine 2 metre parası alacağım."
Diyerek 50 kuruşluk hava hortumunu indirim olarak göstermemeli.

Ben 135 litrelik akvaryumu 50 liraya yapmışken bana 20 litrelik karantina akvaryumu satmak isteyip 45 lira fiyat çıkarmamalı.

O bitki kök verir diyerek bana kopmuş bir anubias yaprağını (sadece yaprak) 3 liraya vermeye kalkışmamalı.

Her gittiğimde canlı doğuran akvaryumlarında diğer balıklar tarafından didiklenen 6-7 tane ölü balık görmemeliyim.

Bana bir çay kaşığı 3 YTL'den açılma oranı konusunda fikri olmayan artemia satmaya çalışmamalı.

Çöpçü var mı deyince o sonra gelir dememeli.

Asla bardakta betta satmamalı.

Pirhanaya yem var mı denildiğinde 7 liraya japon vereyim dememeli.

Dükkanı daima temiz olmalı. Pis kokmamalı.

Yeterli miktarda ve çeşitte bitki bulundurmalı, bunların ihtiyaçlarını bilmeli.(Aynı şey balıklar için de geçerli ama söylemeye gerek yok sanırım.)

Şimdilik bu kadar dahası olursa eklerim.
encort2006-10-18 15:26:5

namsoÇevrim Dışı

İl: Izmir
namsoÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Ekim 2006 15:17

[QUOTE=Tİmur]Bence ideal akvaryumcu bu işi iyi bilmeli. Özelliklede bilmediği konularda uydurma bilgilerle hobicileri yanıltmamalı. Bence en önemli özelliklerinden biri bu olmalı. [/QUOTE]

Çok haklısınız. En büyük eksikliğimiz.

Anlaşamayacak balıkların birlikte verilmesi, hastalıklara saçma çözümler üretilmesi gibi para kazanma amacı güderek yapılan çok hataları var.

Dürüstlük ticaretin bereketini artırır derler. Kulağa küpe edilecek söz...

Saygılar...

bgunduzÇevrim Dışı

bgunduzÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Ekim 2006 15:34
Valla arkadaşlar yazdıklarınızıın hepsini not ediyoruz açıcağımız dükkan için gözümğzden hiç birşey kaçsın istemedik yardımlarınız için heğinize teşekkürler umarım yakın zamanlarda müjdeli haberi istanbul anadolu yakasında oturan arkadaşlara vermeyi planlıyoruz şuan için tek çözümsüz kaldığımız konu dekorasyon ve size sorduğum soru sizden gelen cevapların ışğında bu işi layığıyla yapıcağımız kanaatindeyim saygilar ilginizden dolayı teşekkürler...

timurÇevrim Dışı

timurÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Ekim 2006 15:49

[QUOTE=PETSMART]Valla arkadaşlar yazdıklarınızıın hepsini not ediyoruz açıcağımız dükkan için gözümğzden hiç birşey kaçsın istemedik yardımlarınız için heğinize teşekkürler umarım yakın zamanlarda müjdeli haberi istanbul anadolu yakasında oturan arkadaşlara vermeyi planlıyoruz şuan için tek çözümsüz kaldığımız konu dekorasyon ve size sorduğum soru sizden gelen cevapların ışğında bu işi layığıyla yapıcağımız kanaatindeyim saygilar ilginizden dolayı teşekkürler... [/QUOTE]

Vallahi bravo. Siz forum üyelerin isteklerini dikkate alıp burada yazılan standartlarda bir akvaryumcu açın söz ben de kalkıp Bursa'dan alışverişe geleceğim.

Tİmur2006-10-18 15:49:58

bgunduzÇevrim Dışı

bgunduzÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Ekim 2006 15:55
Timur bey cargo var efendim yollarız biz size bi hayırlısıyla açalım şu dükkanı ozaman çok daha güzel olcak :)

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 18 Ekim 2006 15:56
[QUOTE=PETSMART]Valla arkadaşlar yazdıklarınızıın hepsini not ediyoruz açıcağımız dükkan için gözümğzden hiç birşey kaçsın istemedik yardımlarınız için heğinize teşekkürler umarım yakın zamanlarda müjdeli haberi istanbul anadolu yakasında oturan arkadaşlara vermeyi planlıyoruz şuan için tek çözümsüz kaldığımız konu dekorasyon ve size sorduğum soru sizden gelen cevapların ışğında bu işi layığıyla yapıcağımız kanaatindeyim saygilar ilginizden dolayı teşekkürler... [/QUOTE]

Bu standartlar da bir yer açarsanız şayet, daimi müşteriniz olurum haberiniz olsun.

timurÇevrim Dışı

timurÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Ekim 2006 15:59
Umuyorum ki en kısa sürede açılış yaparsınız

bgunduzÇevrim Dışı

bgunduzÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Ekim 2006 16:00
Valla destekleriniz beni ve arkadaşımı iyice yüreklendirdi çalışmalarımıza hız vermeliyiz sanırım