ARKA FON PAYLAŞIMI

zorluercanÇevrim Dışı

İl: Istanbul
zorluercanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Mayıs 2007 07:16
3. VESON SU DEĞİŞİMİM..EH ARTIK BALIKLAR YENİ YUVALARINA YAVAŞ YAVAŞ YERLEŞSİNLER....DOĞAL OLMASI BAKIMINDAN  BİTKİ OLARAK NELER KOYMALIYIZ  FİKİRLERİNİZİ BEKLİYORUM....

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

atam2000Çevrim Dışı

İl: Ankara
atam2000Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Mayıs 2007 08:13

Ercan Bey ellerinize sağlılk çok güzel bir çalışma oldu. Yanlız gözüme batan iki şeyi söyleyebilirmiyim: 1-içindeki motorun sanki gizlenmesi lazım, 2-Fonun arka tafarındaki bazı bölgeler camı tamamen kapatmadığından önden bakıldığında perdeniz görünüyor. Bence camı'da siyah veya koyu gri bir fon kartonuyla kapatmanız gerekecek. Bitki olarak canlı bitkiden bahsediyorsun sanırım; kumun bitki için müsait midir acaba? Saygılar

golcerÇevrim Dışı

Özel Üye
golcerÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 15 Mayıs 2007 10:00
    Emeğinize sağlık Ercan Bey güzel olmuş. Cüneyt abinin de dediği gibi filtrenizi gizleyip arkada kalan açıkları siyah tonu ile kapatırsanız daha hoş olacaktır. Kumunuzun uygun olup olmadığı bu konuda önemli, buna artı olarak yazın sıcaklar artıyor, isterseniz kışa doğru canlı bitki alın sonra benim gibi kara kara suyun ısısını nasıl düşünürüm diye düşünmeye başlamayın. Hem bu konuda Yiğit Bey ve Refet Bey'inde yeni projeleri var. Bu projelerin sonunda bitki alırsınız. Ön kısımlarada yatay kayalardan bir kaç değişik şekil vererek daha da doğallık katabilirsiniz. Kolay gelsin.

pamuliÇevrim Dışı

İl: Aydin
pamuliÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Mayıs 2007 10:17
Çalışmanız çok güzel olmuş; siz burada ne boyası kullanıyorsunuz ?Stern%20Smile

şileliÇevrim Dışı

İl: Burdur
şileliÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Mayıs 2007 12:00
merhaba ercan bey .

130x60x60cm akvaryumum var ben de fon yapmak istiyorum .arka fonu boyamak icin kullandiginiz malzemeleri ve markalrini yazarsanis cok sevinirim.ayrica zamanla bu kullanilan malzemelerin baliklara herhangi bir zarari olabilirmi.bu konularda bana cevap verirseniz cok sevinirim.
ozellikel yaptiginiz fonu cok begendigimi belirtmek istiyorum.bu iki farkli tonu nasil elde ettiginizi de yazarsanis sevinirim

zorluercanÇevrim Dışı

zorluercanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Mayıs 2007 13:03

Muammer ve Fahri beyCAPAROL Capateck fleks fuga--Caparol alpina su bazlırenklerinden  Füme vesiyahını kullandım.Bu 2 malzemede filli boya nın..Yanlız 4 kez su değiştirerek bol kaya tuzu ile banyo yaptırdım..Bende aynı korkuyu yaşadım...Ama şimdibirazdan göreceğiniz üzere balıklar bayram ediyorlar..Daha eksiklerim var CÜNEYT ve GENCER beylerWink filitreler bitkilerle saklanacak vs.vs.vs HEPİNİZE İLGİNİZDEN DOLAYI TEŞEKKÜRLER...Clap

ozardageÇevrim Dışı

İl: Bursa
ozardageÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Mayıs 2007 13:19
Arkadaşım şu tek tük koyduğun taşları ve o tepedeki ördeği akvaryumdan çıkarsan sanırım daha güzel olur gibime gelio ama bu tabi zevk ve tercih meselesi ben doğallıktan yanayım.Açıkçası bunlar pek doğal durmamış.

zorluercanÇevrim Dışı

zorluercanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Mayıs 2007 21:17
LOL Ben zaten gırgır olsun diye koydum daha biz keyfini çıkarmadan o çıkarsın diye.....Wink YANLIZ MERAK ETTİM TABANDA SADE KUM OLUR TAŞ PLMAZ TABİAT KANUNU DOĞALLIK MI  ??

golcerÇevrim Dışı

Özel Üye
golcerÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 16 Mayıs 2007 21:52
    Ercan Bey tabiatın dip kısımında sadece kum yada sadece kaya olmaz ikisi bir arada olmaktadır. Ama kısım kısım kum, balçık veya sadece kayalıkta olmaktadır. Bu nedenle karışık olarak kullanarak doğal ortama benzetmeye çalışıyoruz. Bir gölü, dereyi ve denizi ne kadar benzetebilirsek. Oralardan balıkları alıp küçücük akvaryuma tıkarak en azından gönlümüzü biraz daha olsun ferahlatmaya çalışıyoruz.

zorluercanÇevrim Dışı

zorluercanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Mayıs 2007 02:50
Sevgili gencer kardeşim benim sözüm tabiata karşı gelme olayı KESİNLİKLE değil..Arda beyin''   Arkadaşım ve o tepedeki ördeği akvaryumdan çıkarsan sanırım daha güzel olur gibime gelio ama bu tabi zevk ve tercih meselesi ben doğallıktan yanayım.Açıkçası bunlar pek doğal durmamış. ''sözündeki '''şu tek tük koyduğun taşlar'''lafı...Dİkkat buyrulursa tabanda benimde kum ve kaya  taş mevcut..VE İSRARLA SÖYLÜYORUMKİ SUYUN OTURMASINI BEKLİYORUM...BİTKİLENDİRME  YAPILCAK..DAHA KAMUFLE EDİLECEK KISIMLAR VAR...HA BEN bunu söylemesem EYVALLAH....yinede herkeze ilgilenenlere teşekkürler ama ama LÜTFEN YAZMIŞ OLMAK İÇİN DEĞİL MANTIKLI YAZALIM...TABİİ BU BENİM FİKRİM....

mmtuncerrÇevrim Dışı

İl: Samsun
mmtuncerrÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Mayıs 2007 13:23

Kardeş ellerine sağlık. Ben de arka fon işine daldım gerçekten çok zahmetli bir iş, bence bitkileri ekince çok daha güzel olacak. Sağlıklı balıkların olsun

zorluercanÇevrim Dışı

zorluercanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Mayıs 2007 22:02
MALZEME =FUGA VE BOYALARIN RESİMLERİ

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 18 Mayıs 2007 23:18
Acaba ücretlerini öğrene bilirmiyim ne kadar?

zorluercanÇevrim Dışı

zorluercanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 19 Mayıs 2007 11:59
3 fuga (1kg) ,boyalar tahmini 15 ytl lik bir ödeme yaptım diye hatırlıyorum..