Bitkiler \ Gövdeli Bitkiler \ Egeria densa (Eledoa)


Yeni Tür Önerisi - Hata Bildirme
Habitat: Her ne kadar Güney Amerika kökenli bir bitki olsa da, dünyanın birçok bölgesinde bulunmaktadır.

Uzunluk: 40 - 100 cm.

Sıcaklık: 10°C - 26°C

Işık Toleransı: Orta - Çok Yüksek

Işık İhtiyacı: Farketmez

Su Sertliği Toleransı: Çok Yumuşak - Sert

Uygun pH Seviyesi: 6.5 - 7.5

Gelişim Hızı: Çok Hızlı

Bakım İhtiyacı: Az

Genel Bilgiler: Çok hızlı büyüyen, çok zor şartlara dayanan bir bitkidir. Su sıcaklığı 26 derecenin üstüne çıkmadıkça problem olmaz. Çok hızlı büyümesi sudaki bitkilerin ve yosunların kullandığı maddeleri hızlıca azaltacak, böylelikle yosun sorununun da önüne geçecektir. Ancak sudaki yavaş büyüyen bitkilerin eser elementleri, karbondioksit, nitrat gibi maddelerin alınmasında bu bitkiyle rekabet edemeyip gelişmeleri durabilir. Yeni başlayanlar için ideal bir bitkidir.
Süleyman.
Forum Üyesi
05/02/2013 12:53:43
Kuma gömüldüğü zaman dipten çürüme yapıyor . En iyisi 4-5 dalı bir araya getirip vantuz yardımıyla cama tutturmak . . .
Süleyman Bilgit
m.coşkun
Forum Üyesi
11/11/2012 01:22:53
grolux florasanla her gün farkedilen bir büyüme hızı gözlemledim ilk diktiğim gün su yüzeyine yaklaşık 7-8 cm mesafesi vardı 2 gün içinde suyun yüzeyine çıktı yanında farklı bitkiler varsa kontrol altında tutulmalı su yüzeyindeki ışığın tank içine girmesi isteniyorsa uç kısmından kesilip büyüme tamamen durmasada oldukça yavaşlıyor yanlardan sürgün vermesi hızlanıyor belli sayıda kullanıdığında hem görsel hemde işlevsel olarak bence çok faydalı
mustafa coşkun
Ramazan_YAVUZ
Forum Üyesi
03/07/2012 15:15:32
Bitki bol ışık altında gelişince su üzerinde çok güzel çiçekler açıyor. Çiçekleri beyaz renkte orta kısmı sarı renkte. 2 gün kadar durduktan sonra soluyor..
Ramazan YAVUZ
Berat
Forum Özel Üyesi
18/05/2011 18:23:28
Bitkiyi ortadan kesmek biraz zarar verebiliyor. Kestiğiniz kısımda üst bölge büyümeye devam ederken , alt bölge kararıyor. Yeni sürgün verene kadar beklemek gerekiyor. Onun yerine bitki sürgün verdikçe , sürgünleri kesip dikmek daha iyi olur.
Berat Vurucuel
mustaac
Forum Özel Üyesi
13/05/2011 21:01:21
Yaklaşık 4 ay önce 10 kök olarak almış olduğum eledolarım akvaryumda 15 kök olarak varlıklarını sürdürüyorlar.Ancak bu zaman zarfında yaklaşık 100 kök bitkiyi arkadaşlara, eşe dosta dağıttım.Ancak T5 floyu pek sevmediklerini söyleyebilirim. Çok ışıkta kararıyorlar. En sağlamı litreye 0.5 Watt ışık sağlamak.Bir de dibe tutundukları zaman ne var ne yoksa beraberlerinde getiriyorlar. Sürgün şeklindeki kökleri çirkin gözüküyor. Ancak nitrata olan zaafları onları az bitkili akvaryumların gözdesi yapıyor.
Mustafa Kacar
1 2 3 4
Yorum eklemek için tıklayınız.