ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
lojistisyen
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1641
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
26 Kasım 2016 17:54
Son Ziyaret:
7 Saat 4 Dakika önce
Toplam Mesaj:
1647 [0.90 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
8 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Lojistisyen
Doğum Tarihi:
20 Kasım 1990
Yaş:
31
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ufuk [IMG]http://78.media.tumblr.com/14d40e7da6e042b754305f01b813c546/tumblr_or9ji7BU4D1sz52lto4_400.gif[/IMG] 50x50x50h Bitkili Akvaryum Purple Emperor Tetra Rasbora Sivrisinek Rasbora Canlı Yem Etik Değildir

SON 10 MESAJI

Büyük Başarısızlıklar Sözkonusu
Güncelleme
Akvaryumun üzerini kedinin su içemeyeceği bir biçimde kapattım. Şu değişimi yaptım, bir süre bekledim ama herhangi bir değişiklik olmadı. Su hâlâ çok yoğun koyu renkliydi. Bu şıkkı eledim❌

Filtre içindeki süngerler çok fazla kirlenmiş, akvaryumdan aldığım suyla süngerleri iyice temizledim, çamuru pisliği iyice aktı. Süngerleri yeniden yerleştirdim. Su hâlâ çok yoğun koyu renkliydi. Bu şıkkı eledim❌

Filtreyi bir kaç gün çalıştırmadım. Walstad gibi dursun dedim. Birkaç gün sonra gözlemleme yaptım ve bingo ✔️✔️ çözümü buldum. Şu berraklaşmaya başlamış, tankın içerisine önceki hâline göre nispeten daha iyi durumdaydı.

Tankın üzerinde yoğun şekilde tilki kuyruğu vardı. Tilki kuyrukların üzerleri tamamen toz, pislik kaplamış ve filtre çalıştığı zaman tankın içerisine bu pisliği yayıyor, suyun pislenmesini sağlıyor. Bu bir döngü şeklinde devam ediyor.

Dün gece bütün tilki kuyruklarını topladım ve bir kovaya koydum, bugün diğer tankıma aktaracağım. O tankın filtrasyon sistemi daha gelişmiş olduğu için tolore edecektir.

Atacağım diğer adım ise dip çekimi yapmak. Her ne kadar tilki kuyruklarında kirlilik olsa da bitkileri toplarken dibe de pislik döküldü, zaten dibinde yoğun tortu mevcut.

[K]Ek Olarak[/K]
Bir süre bakım yapamadım ve bu sürede tankın hacminin küçük olması (42 lt) nedeniyle sistem çabucak çökmüş.

[K]Yapılacaklar[/K]
- Filtre içine süngere takviye elyaf eklenecek.
- Belirli periyotlarla dip çekimi yapılacak.
- Belirli periyotlarla su değişimi yapılacak.


Beklenen berraklık elde edilmezse tankı komple boşaltıp bütün kumu yıkayacağım. Yeniden kurulum yapacağım. Tankın oturmasını bekleyip balık ekleyeceğim.

[K]Not: [/K] Yazdıklarım, kendi gözlem ve yorumlamalarım sonucunda elde ettiğim verilerdir. Yaptım oldu düşüncesini doğru bulamayıp bilimsel veriler ve tecrübeli hobicilerin tecrübelerine başvurmak daha kesin sonuçlar sunacaktır.
Yatırım tavsiyesi değildir.[:)]
Akvaryumdan Bir Kare(yarışma 3)
[QUOTE=Cem Altay][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/204774/171120212048491.jpg[/IMG]

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/204774/171120212049311.jpg[/IMG]

DEEP FOREST..[/QUOTE]

Cem abi, sen muhafsın lütfen katılma [:(]
Büyük Başarısızlıklar Sözkonusu
Biraz araştırdım, olayın kedi kaynaklı olabileceğini düşünüyorum.

Kedim, tankın üstüne çıkıp şelale filtrenin çıkış kısmından su içiyor. Kedilerin dillerinde olan bakterilerin akvaryumdaki bakterileri yok ettiğini düşünüyorum.
Büyük Başarısızlıklar Sözkonusu
Evet, başlığı bu olsun konunun. Kategorisine de pek karar veremedim bu nedenle tasarım ve dekorasyon bölümüne açtım.

Yaklaşık 4 aydır sürekli bulanık olan akvaryumumu yarın tamamen bozup yeniden kurmayı planlıyorum.

Akvaryumum 35x35x35 ölçülerinde, zeminde aquaclay var. Bir kaç bitkili, bir kaç lepistesli ufak bir köşe tankı olarak bakıyordum. Tankta hafif bir sislenme mevcuttu, akabinde su değişimi yaptım ve sis ortadan kalktı. Bir kaç gün sonra sis daha yoğun şekilde geldi. Yine su değişimi ile geçici çözüme ulaştım. Bu sislenme zamanla yerini çok yoğun bulanıklığa bıraktı. Sürekli su değişimi yapmama rağmen bir türlü kurtulanadım.

Bugün 4. Ay falan oldu. En kısa sürede tankı bozup, kumu tamamen yıkayıp yeniden kuracağım. Tabi bu süreçte balıklarımı da büyük tanka alacağım fakat içerisinde çok fazla karides var, kayıpsız yakalamak imkansız gibi.
Detaylarla güncellenecektir.

Keyifli hobiler.
30 Litre Akvaryuma Filtre Önerisi
Düşük hacimli tanklarda iç filtre önermiyorum. Balıkları çok fazla yoruyor.
30 Litre Akvaryuma Filtre Önerisi
Standart bir şelale filtre yeterli olacaktır. Su değişimini belirli sıklıklarla yaparsanız güzel sonuç alırsınız.
Canlı Petsop Pişkinliği
Bir kere muhatap oldum bunlarla, laubali tavırlarından anladım dolandırıcı bir firma olduklarını. Canlı almak için en iyi tercih forumdaki ilanlar.
Fanusa Ya Da Küçük Bir Tanka Midas Atacağız
Fanusta yaşamaz. Bu konunun pazarlığı olmaz.
Göle balık salmak
[QUOTE=kdrackgz]

Baraj olması yayılmasına engel değil sonuçta akarsulara bağlı, yapmayın.[/QUOTE]

Bilgi için teşekkürler.
Göle balık salmak
Konuyu hortlatıyorum.
Ben balıktan ziyade salyangoz bırakmayı düşündüm ama tabi önce araştırmak lazım. Mesela tankta önüne geçilmesi zor bir şekilde çoğalan ramshornları toplayıp bırakayım diye düşündüm. Sazlibosna barajının kendine has bir tabiatı olmadığından dışarıdan müdahale etmek istedim sadece. Yoksa diğer göller ve akarsulara müdahale etme niyetim yok.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 261 Online Kullanıcı, 142 Üye

Online Kullanıcılar

Pamir Kandemir, ozmen34, HarunYILDIRIM, anilagokay, akvaryum3534, free2play, engin045, Quaan, farukkaradogan, Kaos, shefa92, G.S.İ, Ejder Günaydın, krib, Shrimpswillrise, hobihaneonline, Sugosu, Koksal Gurkan, kdrackgz, Uerakman, cevatyildiz, ozgur0681, activ-ist, mightymurat, lebowskia, cyhn84, sckaraoglu, terranova, Quersian, Serhat190909, SuPiresiAtakan, Hoper, Gokhanagsar, zkzhaydar, Fantsma, rccol, tolgayildirim, flamingoBebek, sinor, cebeci, ermanaydin, thejaponcu, faruk036, thundereblue, Emr35, burak91, 06zafer, czafer58, Kınayu, haychem, wallece, abunil, fkmetu, AmazonDream, ilkay39, husnu58, Kectalron, İsmail YILDIRIM, yduman, Ruhit, MiSoSiKiaN, Cihan toksöz, aXarayli, aslasensiz, replacka, h3lldorado, Rafayel, ABDULLAH DOĞRU, Sahinn, BadWolf, demirellevent, Nursun, fossadeileoni, metsi, DiscusTurk, edis, byorhan26, aydin345, Bysam, Xxx54, Aviationn, Shrimp-S, MertGezer, Lasanie, UĞUR KARA, Ümit_pet, yigit_kamuran, tetrazonnen, Yas400, Akvaryumis, Efe karakoc, i_gulistan, Aqua Discovery, rseven, frtozv, dogucan24, ArifhbsAquatics, erdogan41, kovarinko, Cengizhan06, SedatC, Gustlof, TuncayK, Hsrt, Yorum yapmaz, budak_murat, bodos, Balikcidede, afish, RyukinLoveTr, Fikrep, taner1616, onuribrahim, BigChief, fatihsahin, Hakanm_, emreg, Kamacimehmet1, deriinmavi, HmdtBetta, Cem Altay, Mustafax06, Volkan Sevimli, 00mert00, Flytheshrimp, Heinzen, yedili, Esakvarist, adige42, beyazgul, serhan16, emretez, Ouuz, rebelicas, Ömer335, tuncaysargin, Kantimur, emredayioglu, İnve Artemia, M.YILDIRIM, Eranio1907, Apistotales, Goralali,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.