120x50x55 paludaryum

emreeeÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Ankara
emreeeÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 17 Aralık 2008 13:34
Öncelikle bu muhteşem çalışma için sizi tebrik ederim...

Benım takıldıgın enonemlı nokta;bıtkılerı nasıl suluyorsunuz?Yagmurlama yontemı yeterlı oluyormu?Herbıtkıye yagmurlama yontemıyle,yeterlı su gıdermı emın degılım.
Bırde sulama ıslemınden sonra , bıtkılerın bulundugu yerlerdekı fazla sular ne oluyor?Bu kısımların ıcınde fazla su olsa curume yapmazmı?

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

cichlid dostuÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Yurtdisi
cichlid dostuÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 20 Aralık 2008 08:11
Oncelikle uzulerek soyluyorum ki Burak arkadasim is sebebi ile Turkiye'ye dondu ve elindeki tanklari bozmak zorunda kaldi.Bu guzellik su an sadece bu karelerde.Emre Bey sizin sorunuza gelince BUrak'in tankinda da bi selale sistemi mevcuttu.Selale sudan hoslanan bitkilerin otomatikman su ihtiyaclarini gideriyordu.Kuru bolge bitkileri ise Sprey ile yagmurlama yapilarak sulaniyordu.Sulak bolge bitkileri devamli suyun icinde kalsa dahi curumuyor dikkat edilecek husus ise govdenin sudan uzak tutulmasi yoksa yapraklarda curume olabiliyor.Saygilar.

burkybkkÇevrim Dışı

İl: Istanbul
burkybkkÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 06 Ocak 2009 23:58
Gultekin'in dedigi gibi Turkiye'ye donmek zorunda oldugum icin elimdeki 8 tanki icim aciyarak bozmak zorunda kaldim, kismetse Turkiye'ye tekrar alisir alismaz ilk firsatta bir tane daha yapacagim. Sulama yine Gultekin'in soyledigi gibi sag ve sol ust koseden inen iki adet selale ve gunluk spreyleme ile yapiliyordu bu tankta, fazla su suzulerek kara kisminin alt kisminda bulunan nehir benzeri yere akiyor ve tanka karisiyordu, altta bulunan kafa moturu suyu zaten devir daim yapiyordu ve ustu tamamen kapali oldugu icin su eksilmesi fazla olmuyordu ki oldukca ekleme yapiyordum, fakat dusundugum yagmurlama ve buhar sistemi yapmakti artik o da bir dahaki tanka kismet olacak.

Sevgiler

chilloutÇevrim Dışı

chilloutÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 07 Ocak 2009 12:11
Spreylemeyi el ile değilde kendiniz yaptığınız bir sistemle yapabilirsiniz aslında, benim aklımda paludaryum için bu şekilde bir yağmurlama sistemim var ama sizinki kadar büyük olmadığı için yapamadım

burkybkkÇevrim Dışı

burkybkkÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Ocak 2009 12:10
Aslinda spreyleme icin kafamda 2 alternatif vardi. 1.si su suyun icine konulup buhar veren yuvarlak cihazlardan koymakti, o zamanda cimriligim tutmustu almamistim. 2. alternatif ise su kismina bir kafa motoru daha koyup , kafa motorunun su cikis kismina bir pvc boru (sonu kapali olacak sekilde) ve pvc boruya monte edilen spreyleme aparatlari (ki bu da Tekin'in paludaryumda mevcuttur). Neyse bu tankta yapamdigim seylerdi bunlar. Simdi yeni basladigim paludaryum icin bunlardan birisini yapabilirim. 50x50x40(y) boyutunda camlari kestirip tanki silikonladim. Haftaya Taylanddan malzemelerim gelir gelmez kuruluma basliyorum. 

ybasarkanÇevrim Dışı

Özel Üye
ybasarkanÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 20 Haziran 2009 14:15
Gercekten süper bir paludaryum tebrik ederim gerçekten imrendim.

dominicÇevrim Dışı

İl: Edirne
dominicÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 21 Haziran 2009 10:09
Bende teşvik oldum.Bende bitkiliyi bozmayı düşünüyorum şimdi :D Peki bu toprak görünümlü olan nedir nasıl bi toprak o?

ybasarkanÇevrim Dışı

Özel Üye
ybasarkanÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 21 Haziran 2009 15:06
Galiba hindistan cevizi torfu.

BasgitaristbenÇevrim Dışı

İl: Kirikkale
BasgitaristbenÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 28 Ocak 2010 13:44
Eski konuları açmış olacağım ama bu ne böyle  çok güzel bir şey yapmışsınız ellerinize sağlık ...

Anıl YILDIRÇevrim Dışı

İl: Adana
Anıl YILDIRÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Aralık 2012 04:25
Ne ki bu ya? Hiç güzel olmamış  Ben olsam hiç yapmakla uğraşmam  Fotoğraflayıp arka fon olarak kullanmak istemem mesela  Ağzım açık da bakmam ayrıca, hatta ev ahalisinin tamamının takdirini size sunmam  Sabah olsa da köpük alsam 

misissippiÇevrim Dışı

İl: Erzurum
misissippiÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Aralık 2012 04:54
Abi içine sinmedi mi :)ne yaptın sen mükemmel ötesi bir çalışma olmuş tebrik ediyorum seni

beddeshÇevrim Dışı

beddeshÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 11 Aralık 2012 11:19
İçinize sinmeli bence çok güzel olmuş.
İleride daha içinize sinecek daha da güzellerini yapacağınıza eminim.