akvaryum aydınlatması hakkında

citirmukoÇevrim Dışı

İl: Kayseri
citirmukoÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2006 09:51

arkadaşlar geçen hafta sadece bu bölümü inceledim ortaya arkadaşalar çok güzel fikirler çıkarmışlar bu fikirlerden faydalanarak bir şeyler yapmaya çalıştım yapabildiğim kadarıyla gönderecem fakat hafta sonu bu konu üzerinde biraz daha çalışıp ortaya mükemmel bir şey çıkaracam şu anda olduğu kadarını gönderecem hafta sonu bittiğinde yeni fotoları gönderecem. dünden bu ledlerin daha büyüklerini buldum bunlar çok daha güzel duruyor ve çok fazla ışık veriyor benim tavsiyem bence bu büyük ledlerden kullanın şu anda akvaryumda göreceginiz ledler ufak çaplı ledler dünden bu ledlerin büyüğünü buldum şu anda 9 ledle çalışıyor hafta sonu büyük 8 tane daha alıp ufak ledlerin arasına takacam (bu ledler 3 volt ile çalışıyor) yapacak arkadaşlara bilgi için söyledim bağlantı şekli 3 li grup halinde seri bagladım (seri baglantı ledin + ucunu - ucuna bağlamak ) ledlerin fiyatı ise ufak olanlar normalde 40 kuruşmuş ama bana 75 kuruşa verdiler  büyük ledler 75 kuruşa aldım  düşüncelerinizi bekliyorum.

resim gözükmezse linkini vereyim http://img144.imageshack.us/my.php?image=resim026pl7.jpg

citirmuko2006-11-14 11:28:4

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2006 11:15
Mükremin kardeş biraz karanlık olmuş gibi.Ledlerin sayısı artınca aydınlanır değil mi?

citirmukoÇevrim Dışı

İl: Kayseri
citirmukoÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2006 11:26

[QUOTE=boney_can]Mükremin kardeş biraz karanlık olmuş gibi.Ledlerin sayısı artınca aydınlanır değil mi?[/QUOTE]

Şu anda evet biraz karanlık gibi duruyor ama yakınında izlemesi mükemmel oluyor alt taraf tamamiyle deniz kumu ledler yukarıdan tek nokta olarak geliyor aşşagıda daire şeklinde gözüküyor ve deniz kumu mavi ışıkta harika bir görüntü veriyor balıklar ışıkların altından geçerken dahada hoş oluyor bence yapmayı planlıyorsan hiç düşünme florasanın görüntüsünden dahada güzel duruyor hemde gözleri yormuyor.