Amazondan Bir Kesit Tam Gaz Devam.Yn .Res

Mu-ratÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
Mu-ratÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 05 Kasım 2008 20:33
Abi güzel olmuş, sadece sağ öndeki küçük yapraklı bitkileri sola daha güzel olur, lotusuda aynı şekilde tabanda tutabilirsen süper olur, bir de öndeki kütükte inat ettin gitti :)

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

burakÇevrim Dışı

Özel Üye
burakÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 06 Kasım 2008 10:54
[QUOTE=Mu-rat]Abi güzel olmuş, sadece sağ öndeki küçük yapraklı bitkileri sola daha güzel olur, lotusuda aynı şekilde tabanda tutabilirsen süper olur, bir de öndeki kütükte inat ettin gitti :)[/QUOTE]

Selam kanka,rotala ve armotica dışında bitki budamamak niyetindeyim, içi iyicene bir dolsun.Bu arada o kütükde inat etmedim sadece oraya gelecek bitkileri bekliyorum.Göz%20Kirpma

volkanisik1Çevrim Dışı

Özel Üye
volkanisik1Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 06 Kasım 2008 14:29
[QUOTE=burak][QUOTE=volkanisik1]Burak cidden emegine saglık.Gün geçtikce dahada güzelleşiyor MASAALLAH.[/QUOTE]

Volkan teşekkürler,şuanki gelişim hızı ve bitkilerin sağlığı gerçekten iyi durumda, yosun derdim kalmadı.Ölüm Yok..

Kendi kendime Maşallah diyeyim çünkü benimde nazarım değiyor.
Bazen keşke diyorum, büyük bir tank hevesinden ileriye dönük hesaplayamadığım akvaryum ölçülerimi 114x60x50(h) yapsaydım, hem ışık sorunum olmazdı hemde dar odamda tam ona göre başka bir yer ayarlayabilirdim.

Bu arada tanka yeni canlılar eklendi, 5 adet starbai çöpçüde döngüdeki yerlerini aldı.8 adetlik ufak bir grup halinde uzun ömürler.

[/QUOTE] Aman ALLAH bozmasın sorunsuz devam inşallah.Canavarların tanktaki resimlerinide ekle bir ara bakalım yerlerinden memnunlarmı :)

mandylionÇevrim Dışı

mandylionÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Kasım 2008 19:51
Tek kelimeyle muhteşem olmuş. :) Eline sağlık. 400lt'ye geçmene, o kadar masraf yapmış olmana değmiş. Bayıldım :)

burakÇevrim Dışı

Özel Üye
burakÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 25 Kasım 2008 19:17
[QUOTE=mandylion]Tek kelimeyle muhteşem olmuş. :) Eline sağlık. 400lt'ye geçmene, o kadar masraf yapmış olmana değmiş. Bayıldım :)[/QUOTE]

Şirin selam, uzun zamandır seni buralarda göremiyordum.Big%20smile

İyi dileklerin için teşekkürler.

ubecerenÇevrim Dışı

Özel Üye
ubecerenÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 25 Kasım 2008 20:13
Burak sen ne yapmışsın öyle ya dalış takımımı alıp gelebilir miyim bi gün:)?
Maşallah

mandylionÇevrim Dışı

mandylionÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Kasım 2008 22:04
Evet, uzun zamandır akvaryumu da görmediğin iyi oldu.Tebessüm Felaket durumdaydı. Yeniden toparlayama çalışıyorum.

burakÇevrim Dışı

Özel Üye
burakÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 26 Kasım 2008 11:21
[QUOTE=mandylion]Evet, uzun zamandır akvaryumu da görmediğin iyi oldu.Tebessüm Felaket durumdaydı. Yeniden toparlayama çalışıyorum. [/QUOTE]

Benim akvaryumunda pek farkı yok, 3 hafta 400 litre tankı tetra 700 ile ayakta tutmaya çalıştım, baktım su değerlerini kaybetti hemen sorunlu tetra 1200 yerine sıfır gelen eheim 2226 profesyonel dış filitreyide kurdum.Kaba pisliklerden kurtuldum ama şimdide kardinal neonlarımda sorun var.Bitkilerin gelişimi aynen devam ediyor ama bakalım zaman ne gösterecek.Göz%20Kirpma

burak2008-11-27 09:55:18

efeÇevrim Dışı

Özel Üye
efeÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 02 Aralık 2008 21:56
Burakcım ben daha yeni gördüm.. Harika MAŞAALLAH...

burakÇevrim Dışı

Özel Üye
burakÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 03 Aralık 2008 10:42
[QUOTE=serdarefe]Burakcım ben daha yeni gördüm.. Harika MAŞAALLAH...[/QUOTE]

Sen asıl kısmet olursa bahara yapılacak yeni kurulumu gör kanka.Göz%20Kirpma

BatuaydinÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Ankara
BatuaydinÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 03 Aralık 2008 10:54
Orta Amerika biyotopunu kısmi olarak uygulamışsınız. Gerçekten güzel bir akvaryum.

burakÇevrim Dışı

Özel Üye
burakÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 03 Aralık 2008 11:03
[QUOTE=Batuaydin]Orta Amerika biyotopunu kısmi olarak uygulamışsınız. Gerçekten güzel bir akvaryum.[/QUOTE]

Batuhan bey selamlar, aklımda aslında tamamen ful balık dolu cıvıl cıvıl bir akvaryum vardı, hatta bunu ilk resimlerdede görmüşsünüzdür.Ama gerek yosun gerek yem tüketimi ve balıkların ön planda durması yüzünden birçok balığı üzülerekde olsa akvaryumcuya veya hobicilere verdim.

Balıklar akvaryumdan çıkınca yosun sorunum kalmadı, ve sorunlar azaldı.
Bu akvaryuma bol miktarda kardinal ve 6 adet discus hayalim halen sürüyor, ama hayal olmaktan başka birşey olmayacak sanırım.Şimdi bahara yapılacak kurulum için yavaş yavaş malzemeleri tedarik etmeye başladım.Taban konusunda bu sefer oldukça fazla çeşit düşünüyorum.Hindistan cevizi torfu+ eheim süper peat+ lav kırığı+ zeolit+ laterit+ zeolit ve en az 2 çeşit destekleyici seachem marka bitki toprağı olacak.

Işıklandırma 6 adet silvania grolük ve aguastardan oluşacak.Duruma göre 2 adette tasarruf ampul ekleyebilirim.

Elimdeki bitkilerin tamamını kullanabilirim ama balık konusunda başka türlere yönelmek var gerçekten aklımda.

Bakalım zaman ne gösterecek.Utangaç

burakÇevrim Dışı

Özel Üye
burakÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 28 Aralık 2008 20:43
Uzunca bir süredir siteye tankım ile ilgili bilgi paylaşımında bulunmadığımdan ve Siteden çok sevdiğim kankam z.... sayesinde edindiğim yeni discuslarım sayesinde gaza geldiğimden dolayı buyrun yeni resimler diyorum.

sinorÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,48207[/C]
sinorÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 28 Aralık 2008 20:46
Harikalar Burak Abi . Kocaman bir MAŞALLAH . Umarım yavrularınıda görürsün . Türleri Alenquer mi acaba ? Birde şu ıvır zıvır türleri çıkarıp 50-60 kardinal koysan ne güzel olcak ah ah ....