Artemia Çıkartmak resimli anlatım

regaslowÇevrim Dışı

İl: Bursa
regaslowÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 26 Eylül 2009 11:09
[QUOTE=juniorlife]Arkadaşlar bende seranın paket artemiasından aldım sonuç gayet başarılı ama yanlız ben süzme işlemini yapmadım normalde artemialar dipte kabuklar üstte olur diyolar benimki tam tersi kabuklar dipte artemialar üst kısımda bende hava hortumuyla ağzımla çekip yavrulara öyle veriyorum suya biraz tuz karışıyo acaba zararı olurmu?

İşte çıkan artemialar.

Saygılar..
[/QUOTE] Bende paketlerden aldım. . . Fakat artemialar beyaz olanlar mı ? Yoksa kahverengi olanlar mı ?

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

regaslowÇevrim Dışı

İl: Bursa
regaslowÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 26 Eylül 2009 11:23
[QUOTE=emoricat]Artemiaların nasıl varlıklar olduğunu ancak mikroskoplarla ayrıntılı görürsünüz. Ama ben biraz da şansımın yardımıyla amatör fotoğraf makinemle 1-2 tanesini görüntülemeyi başarabilmiştim.

Bu evrede artemialar tam yumurtalarında çıkacaklarken görülüyor;

Biraz daha yakından;

Çıkmış Artemia'lar;

[/QUOTE] Bu durumda beyazlar artemia, kahverengiler yumurtaları oluyor değilmi ?

whiskyyÇevrim Dışı

İl: Hatay
whiskyyÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 21 Ekim 2009 19:34

Sera nın artemiaları nasıl ?

MuratcaÇevrim Dışı

İl: Yurtdisi
MuratcaÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 05 Ocak 2010 04:10
Selamlar... Ben artemix kullaniyorum. Sonuctan memnunmuyum 24 saatte fazla degil ama 36 saatte fazlasiyla memnunum.. Bu nedenle 3 sise hazirliyorum, her 12 saatte bir sise hazir olmus oluyor ve 12 saat arayla olmak üzere yavrulari rahat rahat doyurabiliyorum. Yalniz kafama takilan birsey var. Buradaki anlatimda suyun sicak olmasi, dinlendirilmis olmasi ve isik almasi gerektigi gibi seyler var. Ben ise tam aksini uyguluyurum. Musluktan direk su tamamen soguk olmak sartiyla, siseler akvaryumun alt dolabinda kapali bölümde ve karanlik bir ortamda. Enteresan olan burada hazir canli olarak satilan artemialar kücük posetlerde (yarim cm kadar büyütülmüs 8 -10 adet) buzdolabinin icinde muhafaza edilmekte. Acaba gercekten isiticiya gerek varmi? Eger gerek yoksa ki ben öyle düsünüyorum, akvaryum icinde artemia cikarmak görüntü acisindan hic de hos olmayacaktir..

yusuf veliÇevrim Dışı

İl: Afyon
yusuf veliÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 20 Ocak 2010 01:08
Arkadaşlar artemia otçul malawi (aysmen, demasoni vb.) yavrularına verilirmi ?

RuPTuRÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
RuPTuRÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 20 Ocak 2010 03:51
Evet Ahmet Bey,sürekli olmasa da haftada 2 kere vermeniz daha hızlı gelişmelerini sağlayacaktır.
Saygılar.

kerim_celikÇevrim Dışı

kerim_celikÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 30 Ocak 2010 06:13

Valla süper olmuş elinize sağlık bende diyorum neden çıkaramıyorum şimdi anladım ki kaya tuzu kullanmam gerekiyomuş :)) bu akvaryumculara harbiden güven olmuyo yaw bir de artemia nın çıktığını renginden mi anlayabilirim bunu sormak istiyorum ?

kerim_celik2010-01-30 06:23:19

RuPTuRÇevrim Dışı

Özel Üye
RuPTuRÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 30 Ocak 2010 19:15
Artemianın çıktığını suyun üstünde,kabın kenarına yapışan kabuklardan anlayabilirsin.Tabi en az 24 saat sonra.24 saatten önce yapışanlar genelde açılmamış olanlar oluyor,onları suya geri sokman gerekiyor.
Saygılar.

HaliloğluÇevrim Dışı

HaliloğluÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Mart 2010 20:06
Sikkin
Arkadaşlar,

Bir konuyu karıştırdım, bir yazıyı okuyorum farklı; diğer yazıyı okuyorum farklı söylüyor sanki...

seranın artemia mix ini aldım, şimdi bunu koyacağım suya ayrıca iyotsuz kaya tuzu katmak gerekiyor mu yoksa suya attığım artemia mix de zaten tuz da var mı?

Bilgileriniz için teşekkürler...

citronxÇevrim Dışı

Özel Üye
citronxÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 24 Mart 2010 21:44
[QUOTE=guaygu]Sikkin
Arkadaşlar,

Bir konuyu karıştırdım, bir yazıyı okuyorum farklı; diğer yazıyı okuyorum farklı söylüyor sanki...

seranın artemia mix ini aldım, şimdi bunu koyacağım suya ayrıca iyotsuz kaya tuzu katmak gerekiyor mu yoksa suya attığım artemia mix de zaten tuz da var mı?

Bilgileriniz için teşekkürler...
[/QUOTE]
Artemia için seçebileceğiniz en sorunlu markayı seçmişsiniz. En başta satılan ufak paket artemialar,tek kullanımlık olup,bir  seferde tüketmeniz gerekiyor. Tuz oranı ayarlanmış deniliyor ama,kaya tuzu eklemeden doğru dürüst bir türlü çıkmıyor. Çıksa da % 50 açılımla insanı deli ediyor. Sera yerine artemia için ilanlar bölümünü veya internet üzerinden satış yapan siteleri kullanabilirsiniz. 
Arama butonuna sera artemia yazıp,tüm yazılanlarda aratırsanız sera artemia'nın,pekte iyi referansları olmadığını görebilirsiniz. 
citronx2010-03-24 21:55:19

kadırÇevrim Dışı

İl: Eskisehir
kadırÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Mart 2010 22:25
Peki bu artemiayı üretemiyormuyuz yani çoğaltmak, herdefasında değilde 1 kere satın almak ve ömur boyu onun lavralarını  kullanmak mümkünmü? KaPTaN2010-03-24 23:37:57

noktaÇevrim Dışı

noktaÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 09 Mayıs 2010 12:58
Ben sera diye bi artemia almıştım 2 yıl önce bu sizme işini çözemedim 2 yıl sonra tekrar yaptım ve artemia çıktı demekki süresi yok bunun ama halen artemiaları tam olarak süzemiyorum birde çok küçük yavrular zor görünüyor... nokta2010-05-09 13:11:15

anil1997Çevrim Dışı

İl: Izmir
anil1997Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 21 Temmuz 2010 18:19
Çok güzel saolun.Bir hafta önce balıklarımdan yavru aldım bu düzeneği kurup artemia ile besliyecem balıklarımı.Sizin sayenizde balıklarım sağlıklı olacak.

safaktasÇevrim Dışı

İl: Ankara
safaktasÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 27 Temmuz 2010 23:12
Arkadaşlar, ben geçen gün çıkmış artemia aldım, aldım lazım olursa yeride yazıyım Ankarada İzmir 2 de turtes iş hanı var orda girişteki akvaryumcudan aldım 1 tl 300gr kavonaz içinde ölçüm olarak.
Soruna gelince benim sadece bir adet yavrum var o balığın ilk yumurta alması ve balık kuluçkadayken yem yedi. Aldım akvaryumcu hepsini dökmemi istedi ben de döktüm ama haliyle yavru hepsini yemedi
yavruluk ta hala çok miktarda artemia var sanırım ölüler. Ben tek yavru için bu artemia nasıl verecem
aldım artemialar uzun süre vermek için ne yapmam lazım.