Artemia Çıkartmak resimli anlatım

bigadosluÇevrim Dışı

İl: Istanbul
bigadosluÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Haziran 2009 17:17
[QUOTE=juniorlife]Arkadaşlar bende seranın paket artemiasından aldım sonuç gayet başarılı ama yanlız ben süzme işlemini yapmadım normalde artemialar dipte kabuklar üstte olur diyolar benimki tam tersi kabuklar dipte artemialar üst kısımda bende hava hortumuyla ağzımla çekip yavrulara öyle veriyorum suya biraz tuz karışıyo acaba zararı olurmu?

İşte çıkan artemialar.

Saygılar..
[/QUOTE]

Suya tuz karıştırmayın. Her artemia verdiğinizde tuz yüklemesi olacak ve yavrularınız ölecek.

Açılan kabuklar suyun üstüne çıkar altta dikkatli bakınca oynamaları görürsünüz. tabiiki havayı kesip 10 - 15 dakika sonra.

İlk seferde çıkartamıyan arkadaşlar ümitsizliğe kapılmasın. Bazen bende çıkartamıyordum. Aynı artemia aynı tuz bir yerde eksik kalıyordu demek ara sıra açılmıyordu. Ama bu sistemle %99 başarı söz konusu.
bigadoslu2009-06-24 17:19:01

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

rockycandyÇevrim Dışı

rockycandyÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 26 Haziran 2009 17:35
Merhabalar. ..
benim artemia hakkında hiçbir bilgim yokken forumda bilgi edinmeye çalıştım. Banada kabukdan ayırmak epey zor geldi açıkcası, kabuksuz artemia gördüm ancak hiçbir bilgim yok bu kabuksuz artemia denen madde şeftali rendesi gibi görünen birşey biz bunu direk suya bu şekildemi bırakıcaz yoksa başka bir işlem görmesi gerekiyormu? kendimizin kabugundan ayırdıgı artemiayla hazır kabuzsuz alınan artemia arasında bir fark varmı? yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

briocheÇevrim Dışı

briocheÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 20 Temmuz 2009 17:44
Paylaşımın için teşekkürler bende artemia düşünüyorum hergün birer birer yavrularım ölmeye başladı:S Net diye niteledğiniz bez cok ince gozenekli emprime baskılarda kumaşa desen yapmada kullanılan bir ipek türü olarak biliyorum eğer sizdeki ''Net'' dediğniz bezin biraz daha yakından resmini koyarsanız arayanlara yardımcı olabilirim.

rottÇevrim Dışı

İl: Izmir
rottÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2009 14:41
[QUOTE=brioche]Paylaşımın için teşekkürler bende artemia düşünüyorum hergün birer birer yavrularım ölmeye başladı:S Net diye niteledğiniz bez cok ince gozenekli emprime baskılarda kumaşa desen yapmada kullanılan bir ipek türü olarak biliyorum eğer sizdeki ''Net'' dediğniz bezin biraz daha yakından resmini koyarsanız arayanlara yardımcı olabilirim.[/QUOTE]
Gökhan bey extra şeyler aramanıza gerek yok,penye bez(eski t-shirt,atlet,fanila)işinizi rahatlıkla görür.
rott2009-07-22 14:42:32

mimarsinanÇevrim Dışı

İl: Ankara
mimarsinanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2009 15:20
Elinize sağlık çok güzel bir paylaşım. Ama artemia oldukça pahalı yerine kulanılabilecek bir canlı yem varmıdır ? aceba.

PentagramÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Gaziantep
PentagramÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2009 21:48
Ben seranın artemiasını kullandım.500 ml. şişeye 400 ml. civarı su doldurdum.Ve 5 çay kaşığı kaya tuzu vede 1,5 çay kaşığı artemia attım.Sürekli hava verdim 4 gün oldu ama hala çıkmadılar neden??

hasanhyÇevrim Dışı

İl: Malatya
hasanhyÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 14 Eylül 2009 18:00
Yumuradan çıkmış artemiaları evde bulunabilecek türden ne ile besleyebilirim.

hasanhyÇevrim Dışı

hasanhyÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 14 Eylül 2009 19:00
[QUOTE=ADEKER]Bende seranın paket olanından aldım 48 saat bekledim çıkmadı ısı 26 derece ışıkta olmasına rağmen demekki paketlerde bi düzensizlik var.Sonuç alamayan ben değilmişim sadece.[/QUOTE]

Artemiaları görmek zordur.görebilmek için kabın yanına ışık tutun.üstten gelen ışıkla görünmüyorlar. Ayrıcaartemiaları dondurarakta verebilirsiniz.Donan artemia ölür fakat yavrular ölü artemia yemeyide sever.Artemiaları suyu ile dondurun.oluşan buzu keserek parça parça verin.

RuPTuRÇevrim Dışı

Özel Üye
RuPTuRÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 14 Eylül 2009 19:55
[QUOTE=hasanhy][QUOTE=ADEKER]Bende seranın paket olanından aldım 48 saat bekledim çıkmadı ısı 26 derece ışıkta olmasına rağmen demekki paketlerde bi düzensizlik var.Sonuç alamayan ben değilmişim sadece.[/QUOTE]

Artemiaları görmek zordur.görebilmek için kabın yanına ışık tutun.üstten gelen ışıkla görünmüyorlar. Ayrıcaartemiaları dondurarakta verebilirsiniz.Donan artemia ölür fakat yavrular ölü artemia yemeyide sever.Artemiaları suyu ile dondurun.oluşan buzu keserek parça parça verin.
[/QUOTE]
Hüseyin Bey,yanlışınız var.O buzu parça parça akvaryuma dökerseniz muhteviyatındaki tuzu da akvaryumunuza karıştırmış olursunuz ki bu balıklar için (özellikle yavrular) çok tehlikeli...

hasanhyÇevrim Dışı

hasanhyÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Eylül 2009 12:36
[QUOTE=RuPTuR][QUOTE=hasanhy][QUOTE=ADEKER]Bende seranın paket olanından aldım 48 saat bekledim çıkmadı ısı 26 derece ışıkta olmasına rağmen demekki paketlerde bi düzensizlik var.Sonuç alamayan ben değilmişim sadece.[/QUOTE]

[/QUOTE]
Hüseyin Bey,yanlışınız var.O buzu parça parça akvaryuma dökerseniz muhteviyatındaki tuzu da akvaryumunuza karıştırmış olursunuz ki bu balıklar için (özellikle yavrular) çok tehlikeli...[/QUOTE]

Eritip süzgeçle süzerekte verebilirsiniz

RuPTuRÇevrim Dışı

Özel Üye
RuPTuRÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 15 Eylül 2009 13:48
Süzgeç olarak penye bezini kullanabilirsiniz.1 tane bile artemiayı geçirmiyor altına.

regaslowÇevrim Dışı

İl: Bursa
regaslowÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 23 Eylül 2009 19:54
Mehmet bey ? Benimde bir sorum olacak. . . Öncelikle sizin anlattıklarınızı uyguladım. . . Fakat şişeyi ters çevirdiğim içim yere dik koymuştum. . . Dışarı çıkıp içeri geldiğimde yere dökülmüştü. :D Şimdi yine aynısı deneyeceğim. . . Şişeyi akvaryumun içine mi koymam gerekir. Akvaryumda ısıtıcı var 27 derece. . . Bu sıcaklık hem iç ısı için  hem dış ısı için yeterli mi ?

RuPTuRÇevrim Dışı

Özel Üye
RuPTuRÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 24 Eylül 2009 02:47
Şu an Bursa soğuk(serin).Dışarıda bırakırsanız çok büyük ihtimalle açılmayacaktır.Akvaryumun içine koymanız gerekecek.Yalnız dikkatli olun,akvaryuma dökülmesin tuzlu su.Ben artemia şişesindeki suyu akvaryumdaki su seviyesinin altında tutuyorum.Böylece öpücüklerin deliklerinden herhangi bir sızdırma olursa su artemia şişesine doluyor ve öncden farkedip çıkarma şansım oluyor.

regaslowÇevrim Dışı

İl: Bursa
regaslowÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2009 14:32
Evet artemia şişesini akvaryuma koydum. . . Isıtıcımıda artemia şişesinin içine koydum. . . Daha garanti.
regaslow2009-09-25 14:34:07