Bir Bitkili Klasiği. Son Fotoğraflar Sayfa 10'da.

emoricatÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Izmir
emoricatÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 16 Kasım 2008 20:02
[QUOTE=Ahmet T.]İnanın beyaz kumlu halinden daha güzel.Tebrikler. [/QUOTE]

Teşekkürler Ahmet Bey. Silis kum aslında hala var. Sadece üstüne biraz Hagen kum üfledim. Utangaç Yani Manuel oldu. Big%20smile İstediğim zaman beyaz istediğim zaman düz siyah elde edebiliyorum.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

batuhanbayramÇevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
[C]2,1,14686[/C] [B]2776,2[/B] [C]2,3,14686[/C]
İl: Istanbul
batuhanbayramÇevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 16 Kasım 2008 20:53
Tebrikler Emre. Çok güzel olmuş akvaryum. Tetra seçimin de güzel. İçten aydınlatma bence de hoş olmamış. Ayrıca zilden açılı çekilmiş foto da hoşuma gitti. dsavul çaldığım zamanlar aklıma geldi. Tekrar tebrikler...

emoricatÇevrim Dışı

Özel Üye
emoricatÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 16 Kasım 2008 21:05
[QUOTE=batuhanbayram]Tebrikler Emre. Çok güzel olmuş akvaryum. Tetra seçimin de güzel. İçten aydınlatma bence de hoş olmamış. Ayrıca zilden açılı çekilmiş foto da hoşuma gitti. dsavul çaldığım zamanlar aklıma geldi. Tekrar tebrikler...[/QUOTE]

Yorumun için teşekkür ederim Batuhan Abi. Sen de eski davulculardandın değil mi. O halde o fotoğrafı sana da adıyorum. Big%20smile Dalgıç floresanlar geçici olarak duruyorlardı. AKvaryumun kapağı hazır olduğu için yeni aydınlatma ekleyemiyorum. Onunla ilgili güzel bir projem var fakat o projeyi uygulamaya sokacak vaktim yok. Kapakta 2 balast var. 20w'lık olduğu için başka floresanlar girmiyor. Yani piyasada aynı boyda 20w'lık floresan bulamadım. 18w aldım, denedim ama yaklaşık 1 - 1,5 cm. büyük geldi. Yani ışıklandırma konusunda sıkıntılardayım. Bu sistemi desteklesin diye 36w'lık bir halojen masa lambası da kullanıyordum. Biraz yosun problemi yaratsa da işe yarıyordu. Annem toz alırken lambaya kolu çarpmış, lamba da biryere çarpınca ampulü patlamış. Aradım durdum ona uygun da ampul bulamadım. Big%20smile (Çok bahtsız gidiyoruz bakalım bu aralar..). Siparişini verim onu da bekliyorum.

İşimiz zor yani. Utangaç Bu akvaryum bütün bu zorlukların ardından kuruluyor. İmkan olsa yapabileceğim şeyleri düşünemiyorum. Kahkaha

RadinantÇevrim Dışı

İl: Kocaeli
RadinantÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Kasım 2008 23:16
Teşekkürler Emre hediyen için  Big%20smile , Ayrıca Batuhan abi sendemi bizdensin yav valla şok oldum Kafasi%20Karismis Big%20smile

emoricatÇevrim Dışı

Özel Üye
emoricatÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 27 Aralık 2008 22:35
Yine konuyu tazelemek için yeni fotoğraflar ekleyelim. Bu akşam çektim hepsini. Öğleden sonra budama yaptığım için bitkilerin şekilleri biraz fazla 'budanmış' gibi görünüyor. Big%20smile Çektiklerimin arasında 7 tanesi hoşuma gitti. Çeşitli açılardan ve çeşitli ışıklandırmalarla çektiğim fotoğraflar işte karşınızda;

Saygılar,

emogÇevrim Dışı

İl: Aydin
emogÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 27 Aralık 2008 22:49
Bence bitkiler olmamış hiç doğal değil. Bir vitki sadece bir yerde var. Var olan yerde aşırı var diğer taraflarda hiç yok. Bence bitkilerinizi karma olarak karıştırmalısınız. Bu şekilde göze güzel gözükmüyor hatta akvaryumunuzun ilk  kütüklerden sonraki hali bundan daha güzel bile diyebilirim.

emoricatÇevrim Dışı

Özel Üye
emoricatÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 27 Aralık 2008 22:52
[QUOTE=emog]Bence bitkiler olmamış hiç doğal değil. Bir vitki sadece bir yerde var. Var olan yerde aşırı var diğer taraflarda hiç yok. Bence bitkilerinizi karma olarak karıştırmalısınız. Bu şekilde göze güzel gözükmüyor hatta akvaryumunuzun ilk  kütüklerden sonraki hali bundan daha güzel bile diyebilirim.
[/QUOTE]

Düşüncenizi belirttiğiniz için teşekkür ederim. Fakat bitkilerin karman çorman, oradan buradan, tek tek çıkması yerine yine de bütünler halinde bağımsız yerleştirilmesinden yanayım. Akvaristler olarak doğal alanı taklit etmeye çalışsak da çeşitli malzemelerin ve canlıların eksikliğinden bunu tam manasıyla gerçekleştiremiyoruz. Sonuç olarak sadece dekorasyonu ön planda tutmaya çalışıyoruz. İlk halini daha çok beğenmiş olmanız mümkün. GÖzünüze o daha hoş gelmiş olabilir tabii ki.

Saygılar,

enginkoc34Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Gaziantep
enginkoc34Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 29 Aralık 2008 22:36
Bence çok güzel olmuş.Emre eline sağlık.Bence sazları bu şekilde budaman daha değişik bir hava vermiş.(Bu arada kızdımmı bende bu şekilde buduyorum onları)
Saygılar.

emoricatÇevrim Dışı

Özel Üye
emoricatÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 29 Aralık 2008 22:40
Teşekkürler Engin Abi. Sazlar biraz "Dev" oldukları için 2 haftada bir mutlak suretle budamam gerekiyor. Şu anda fotoğrafını çeksem tankın rahat rahat 8-9 yaprak su yüzeyine paralel uzamaya başladı... Bitki çeşitliliği sıkıntısından dolayı da elimde olanlarla değişik dekorasyonlar denedim. En son hoşuma giden bu oldu. Bir dahaki sıkılışımda en ön tarafı beyaz kumla dolduracağım sanırım. Big%20smile Şimdilik Terraryum beni biraz kamçılıyor.

MFTÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Ankara
MFTÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 31 Aralık 2008 18:21
Bence çok güzel bir bitkili olmuş.

erdemingooÇevrim Dışı

erdemingooÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 31 Aralık 2008 18:26
Harika olmuş ellerinize sağlık

ShotokanÇevrim Dışı

Özel Üye
[B]13095,1[/B] [C]2,2,23692[/C] [B]14188,3[/B]
İl: Antalya
ShotokanÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 01 Ocak 2009 18:46
Emre bey,
Çok mükemmel görüntüler gerçektende.Emeğinize sağlık.

Alpay A.Çevrim Dışı

Kurumsal Üye
[B]6734,1[/B]
İl: Ankara
Alpay A.Çevrim Dışı
Kurumsal Üye
Gönderim Zamanı: 04 Ocak 2009 03:15
Çok güzel olmuş,elinize sağlık Emre bey

Minik patikayı yıllar geçtikten sonra kimse kullanmamış ve ağaçlar kapatmış gibi duruyor.Bu da akvaryumunuza Mistik bir hava veriyor gerçekten hoşuma gitti.

Bu arada aykılıçlarınıza bittim,sanırım Ordaş'in balıkları nede olsa İzmir'desiniz:)

emoricatÇevrim Dışı

Özel Üye
emoricatÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 04 Şubat 2009 00:00
Fatih, Erdem, Doğan ve Alpay Beyler mesajlarınıza biraz geç cevap veriyorum umarım kusura bakmazsınız. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Alpay Bey, Aykılıçları direkt olarak Ordas'tan almadım. Fakat aldığım akvaryumcu Canlı Doğuranlarını tamamen Ordas'tan alıyor. Formları oldukça güzeldi. Güzeldi diyorum çünkü artık tankta bulunmuyorlar. Akvaryum sayısını düşürdüğüm için biraz sık tür değiştiriyorum.

Yeni resimleri de birazdan yükleyeceğim.

Saygılar,