Bitkili Lepistes (Yeni resimler sayfa 3 de)

kenjoriÇevrim Dışı

İl: Istanbul
kenjoriÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Haziran 2008 00:22
Fotoğraf:

Boyut (cm):  80X40X50(h)

Kapasite (litre): 160

Canlılar: Lepistes, komando Çöpçü, Cüce Vatoz, Makrakanta, Neon, Elma Salyangozu, Sagittaria Subulata, Eleocharis Parvula, Tilki Kuyruğu, Zeytin, Gül, Elodea, Rotala Rotindufula ve adını bilmediğim birkaç tür bitki daha...

Malzemeler: Eheim 2213 dış filtre, Tetra 100 watt ısıtıcı, Mayalı sistem Co2, Aquaclay

Akvaryum Bakımı: Düzensiz su değiştirme

Kullanılan Yemler: Sera Vipagran

Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar: Arada bir demir,potasyum ve Azoo hormon takviyesi

Görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

kenjori2008-12-27 01:04:03

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

guardianÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Ankara
guardianÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 25 Haziran 2008 00:29
Merhabalar,
Bence akvaryumunuz ve bitkileriniz çok güzel görünüyor, fakat her şey çok düzenli.Smile Bu da biraz yapaylık katmış. Bitkili akvaryum resimlerini inceleyerek doğal bir görüntü yakalarsanız herkesin ağzı açık kalır... Akvaryumda düzensizlik içinde olan düzeni yakalayabilirseniz, o zaman çok daha güzel görünecektir. Onun dışında her şey süper bence...

Saygılar...

malinuacıÇevrim Dışı

malinuacıÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Haziran 2008 00:30
Akvaryumunuz gayet güzel görünüyor.Böle bi bitkili akvaryumda discus la beraber neon tarzı balıklarda çok şık dururdu nacizane fikrim :)

kenjoriÇevrim Dışı

kenjoriÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Haziran 2008 09:34

Discus ilgimi çekmiyor ama ufak bir kardinal neon sürüsü eklemeyi düşünüyorum.

Düzensizlik içindeki düzen içinse bitkilerin, özellikle de taban bitkilerinin gelişmesini bekleyeceğiz artık...
kenjori2008-06-25 09:35:56

enginkoc34Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Gaziantep
enginkoc34Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 25 Haziran 2008 09:49
Akvaryumunuz çok güzel,lepistes besleyen ve çok seven biri olarak onlara çok güzel bir ortam hazırlamışsınız.Elinize sağlık.Elma salyangozunu çıkarırsanız daha iyi edersiniz.Hem bitkiler için hemde lepistes gibi geceleri dibe çöken balıklar için tehlikeli.

Saygılar

kenjoriÇevrim Dışı

kenjoriÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Haziran 2008 11:07
[QUOTE=enginkoc34]Akvaryumunuz çok güzel,lepistes besleyen ve çok seven biri olarak onlara çok güzel bir ortam hazırlamışsınız.Elinize sağlık.Elma salyangozunu çıkarırsanız daha iyi edersiniz.Hem bitkiler için hemde lepistes gibi geceleri dibe çöken balıklar için tehlikeli.

Saygılar
[/QUOTE]

Bendeki elma salyangozları balıklarla gayet iyi geçiniyorlar ama bazı bitkilerin canına okudukları doğru malesef. En son aquaclay'e tutturmaya çalıştığım parvulaları yerinden söktükleri için şimdilik ayırdım ama sanırım ileride geri koyacağım. Zira elma salyangozları çok şirin hayvanlar...

Muzaffer DEMİRÇevrim Dışı

Özel Üye
[B]8624,2[/B]
İl: Kocaeli
Muzaffer DEMİRÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 25 Haziran 2008 13:38
Selam,

Tankınızı çok beğendim. Hayırlı olsun.

Elma salyangozları, ince yapraklı bitkileri yiyebilirler. Bende 2 tane vardı. Dökülen cabombalarımı yerken yakalamıştım bir kaç kez. Elimden çıkarmak zorunda kaldım sonra.

Kolay gelsin.

citronxÇevrim Dışı

Özel Üye
citronxÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 25 Haziran 2008 13:44
Yukarıda Uğur Bey in söylemek istediği fazla düzenin,akvaryumda doğallığı yakalama adına zorluğuyla alâkalı aslında. Ben de bitkilerim gelişip büyüdüklerinde,ortada boşluk bırakıp vadi havası yaratmayı düşünmüş fakat hem discuslar büyüyüp hemde diğer amerikan tetralar çoğaldıkça,bundan cvazgeçmek zorunda kalmıştım.
İlk kurulum yada ilk zamanlarda bu şekilde olması bence de göze hoş geliyor. Zamanla bitkilerin gelişimi ve budamalara başlayınca zaten düzensiz karışık halini alır akvaryumunuz.
Başlangıç için bence çok güzel görünüyor. Rotala(sayısı artırılabilir) ve bir kaç farklı renkte yapraklı bitki seçimiyle göze daha hoş gelen bir akvaryum olabilir. Sağlıklı balık ve bitkiler.
Saygılar.
citronx2008-06-25 13:45:14

kenjoriÇevrim Dışı

kenjoriÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 26 Haziran 2008 16:15
[QUOTE=citronx]
Rotala(sayısı artırılabilir) ve bir kaç farklı renkte yapraklı bitki seçimiyle göze daha hoş gelen bir akvaryum olabilir.[/QUOTE]

Arada sırada demir ve potasyum takviyesi dışında gübreleme yapmadığımı göz önüne alarak tavsiye edebileceğiniz bitki var mıdır ? Taban aquaclay, aydınlatma 4X18 watt (aralıklı olarak günlük 10-11 saat civarında yanıyor).

St.JohnStoNeÇevrim Dışı

İl: Antalya
St.JohnStoNeÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 26 Haziran 2008 17:38
Gerçekten güzel bir bitkili tank, fakat lepistes yerine Melek düşündünüz mü ?

batuhanbayramÇevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
[C]2,1,14686[/C] [B]2776,2[/B] [C]2,3,14686[/C]
batuhanbayramÇevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 26 Haziran 2008 17:44
Akvaryumun zamana ihtiyacı var ama bu hali ile de çok hoş. Tebrikler.

kenjoriÇevrim Dışı

kenjoriÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 27 Haziran 2008 09:12
[QUOTE=St.JohnStoNe]Gerçekten güzel bir bitkili tank, fakat lepistes yerine Melek düşündünüz mü ?[/QUOTE]

Aslında melek düşünmüyorum ama burada bir üyenin akvaryum tanıtımında gördüğüm mavi meleklerde aklım kalmadı desem yalan olur :) Maşallah pek güzellerdi :)

6.muratÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Çanakkale
6.muratÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 27 Haziran 2008 21:12
Güzel bir akvaryum olmuş,taban bitkilerinin de tamamen yetişmesiyle daha iyi olacağını düşünüyorum.

dancerousÇevrim Dışı

İl: Bursa
dancerousÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 20 Ağustos 2008 19:48
güzel olmuş valla bende yapayım diyorum benimde malavi tankım var karar veremiyorum