Bitkilide apistogramma baenschi (inca) yavruları

timuchinaÇevrim Dışı

Özel Üye
[B]3948,1[/B] [B]3319,3[/B]
İl: Istanbul
timuchinaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 02 Haziran 2009 16:33
[QUOTE=batuhanbayram][QUOTE=timuchina] [QUOTE=batuhanbayram]

Şu balığın güzelliğine bakarmısınız, muhteşem. Gerçi daha genç bir balık ilerde ışınları daha da uzayacak ve üzerinde farklı renk tonları da belirginleşecek. Maşallah.

Çok yakında yavrularını da görürüz umarım. Keşke dişisinin resimlerini de koysaydın. Yuvadan çıkmadığı için çekememiş olmayasın. ;)

[/QUOTE]

Abi inşallah yavru alırda büyütme fırsatı bulurum, dediğin gibi dişi yuvadan ayrılmıyor ayrılsada fotoğraf çekme fırsatı vermiyor.Sikkin
[/QUOTE]

Sana söylediğim gibi; eğer çok sararmış ve yuvadan çıkmıyorsa kısa süre sonra bir bakacaksın bıcırlar ortalıkta dolanıyor. Dil%20Çikarma
[/QUOTE]

İnşallah...
Bir şekilde bu akşam uğraşıp fotoğraf çekmeye çalışacağım, dişiyide gör not ver bakalım..

Derken yavruları bu akşam itibariyle gördüm ve videolarını çektim upload bitince yayınlayacağım..Sok
timuchina2009-06-03 20:42:35

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

batuhanbayramÇevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
[C]2,1,14686[/C] [B]2776,2[/B] [C]2,3,14686[/C]
batuhanbayramÇevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 03 Haziran 2009 21:02

Bu forumda bir ilk belkide. Canı gönülden kutlarım dostum. Budur.

Güzel tahmin etmişim. Dişinin regini ve davranışlarını anlatınca yavruları olduğu çok belliydi. Tam tatile çıktığın bir zamana denk gelmesi kötü oldu ama okadar yoğun bitkilerin arasıda kendine yem bulurlar inşallah. Yem makinesi de kullanabilirsin dostum.

timuchinaÇevrim Dışı

Özel Üye
timuchinaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 03 Haziran 2009 21:09
Yem makinesi var ama discuslarınSikkin olsun makineden daha garanti komşularım var sağolsunlar...Bu arada hala şaşkınlığı atamadım üstümden çok tatlılar ve anneyle yemleniyorlar tabi kardinal ve kırmızı burunların tehlikeli gölgelerinin altında hayırlısı bakalım yarın tatile çıkıyorum 15 gün sonra ne olur bilmem...Kafasi%20Karismis

VİDEOSU: Pek net değil acele çektim kusura bakmayın...Dil%20Çikarmabir yandanda benim ufaklık bağırınıp duruyor...Kahkaha

http://www.dailymotion.com/timuchina/video/15927032
timuchina2009-06-03 22:43:32

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 04 Haziran 2009 13:21
Tebrikler Timuçin bey.. Sağlıkla büyütürsünüz inşallah..

Hilal AkvaryumÇevrim Dışı

Kurumsal Üye
Hilal AkvaryumÇevrim Dışı
Kurumsal Üye
Gönderim Zamanı: 04 Haziran 2009 13:49
Tebrikler,tebrikler,tebrikler

BvarisliÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Bursa
BvarisliÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 04 Haziran 2009 17:50
Timuçin bey tebrik ederim. Beslemeyi en çok istediğim türlerden biri inca. Siz birde yavru almışsınız. Ama korkarım ki ana tank'ta pek şansları olmayacak. Kendi Steelblue ve Rasbora tecrübelerimden diyebilirim ki yavrular sürüler için çok çekici bir yem ve ebeveyn'ler ne yazikki yavruları koruyamıyorlar her tehlikeye karşı. Ben en son yavruları anneleriyle birlikte ayırmıştım bu seferde anneleri yedi :( İçinizi karartmak istemezdim ama tecrübelerim bu yönde maalesef.

MuratGökerÇevrim Dışı

Özel Üye
MuratGökerÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 04 Haziran 2009 18:08
Tebrikler yakında bitkili bir akvaryum kurup beslemek istediğim balıklar arasında İncalar, onlarında yavrularını görürsünüz inşallah xD (Ne dua ama)

Saygılar..

timuchinaÇevrim Dışı

Özel Üye
timuchinaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 04 Haziran 2009 18:34
[QUOTE=Devletabi]Timuçin bey tebrik ederim. Beslemeyi en çok istediğim türlerden biri inca. Siz birde yavru almışsınız. Ama korkarım ki ana tank'ta pek şansları olmayacak. Kendi Steelblue ve Rasbora tecrübelerimden diyebilirim ki yavrular sürüler için çok çekici bir yem ve ebeveyn'ler ne yazikki yavruları koruyamıyorlar her tehlikeye karşı. Ben en son yavruları anneleriyle birlikte ayırmıştım bu seferde anneleri yedi :( İçinizi karartmak istemezdim ama tecrübelerim bu yönde maalesef. [/QUOTE]
 Maalesef gerçeklerden kaçış yok ama bakalım belki şansıma döndüğümde yavruları bulurum. Dün akşam izlerken birşeyi fark ettim dişi yavrulardan birini direk yuttuAglama bu durum karşısında dediğiniz gibi diğer sürüden kurtulsa bile annelerinden kurtulurlarmı bilmem hayırlısı...

Güncel Video;

[VID]http://www.dailymotion.com/timuchina/video/15942153[/VID]
timuchina2009-06-04 21:02:23

BvarisliÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Bursa
BvarisliÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 04 Haziran 2009 23:35
Timuçin bey anne yavruyu yutup yuvaya mı gitti yoksa olduğu yerde sabit mi kaldı. Bildiğiniz gibi anneler yavruları koruma iç güdüsüye yavruları ağzına alıp yuvaya taşıyor ve yuvaya kusuyorlar. Aslında izlemesi gerçekten zevkli bir sahne. Benim steelblue dişisi ne zaman kamera elimde beni görse bütün yavruları toplar yuvaya giderdi. Bir seferde 10 dan fazla yavruyu ağzına aldığını bilirim.

batuhanbayramÇevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
[C]2,1,14686[/C] [B]2776,2[/B] [C]2,3,14686[/C]
batuhanbayramÇevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 06 Haziran 2009 07:59
  Dişi çok çok acemi ise belki yutar ama başka türlü yavrularını asla yemez.   Eğer yavrunun yaşamayacağını düşünür ve bir sıkıntısı, bir arızası olduğunu farkederse yer. Nasıl bozulmak üzere olan yumurtaları yediği gibi. Yavrular anne ile uzun süre kalabilirler bir tehlike yok Timuçin.

timuchinaÇevrim Dışı

Özel Üye
timuchinaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 06 Haziran 2009 21:57
[QUOTE=batuhanbayram]  Dişi çok çok acemi ise belki yutar ama başka türlü yavrularını asla yemez.   Eğer yavrunun yaşamayacağını düşünür ve bir sıkıntısı, bir arızası olduğunu farkederse yer. Nasıl bozulmak üzere olan yumurtaları yediği gibi. Yavrular anne ile uzun süre kalabilirler bir tehlike yok Timuçin.[/QUOTE]

Abi iyimser olman beni mutlu etti inşallah dediğin gibi olurda dönüşte ufaklıkları görürüm yavru yutma olayına gelince ağzına aldığını gördüm daha sonra 5 dakika kadar aynı yerde döndü dolaştı yerden yemde yedi ama yavruyu ağzından çıkarttığını görmedim belki çıkarttıda ben farketmedim..

timuchinaÇevrim Dışı

Özel Üye
timuchinaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 06 Haziran 2009 21:59
[QUOTE=Devletabi]Timuçin bey anne yavruyu yutup yuvaya mı gitti yoksa olduğu yerde sabit mi kaldı. Bildiğiniz gibi anneler yavruları koruma iç güdüsüye yavruları ağzına alıp yuvaya taşıyor ve yuvaya kusuyorlar. Aslında izlemesi gerçekten zevkli bir sahne. Benim steelblue dişisi ne zaman kamera elimde beni görse bütün yavruları toplar yuvaya giderdi. Bir seferde 10 dan fazla yavruyu ağzına aldığını bilirim. [/QUOTE]

Yavruyu aldığını gördüm ama yuvaya götürmedi ona eminim belkide tekrar geri bıraktı..

Uzun süreli gözlemlerimi tatil dönüşü sizlerle daha sağlıklı olarak paylaşacağım..

RamireziÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Ankara
RamireziÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2009 01:26
Tebrik ederim Timuçin Bey,İnka'dan yavru almak çok güzel bir duygu olsa gerek.Tebessüm Yavruları sağlıklı bir şekilde büyütmenizi temenni ederim...

Saygılar,

mustafaerdogarÇevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
[B]6033,1[/B] [C]3,2,38529[/C]
mustafaerdogarÇevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 11 Haziran 2009 18:09
Yokluğumda torun torba sahibi olmuşsun Timuçin Tebessüm tebrik ederim. Videolarda harika. Konunun uzmanı olarak Batuhan Abi' nin talimatlarına uyman en güzeli. Tatilden dönünce haber ver; görüşelim Göz%20Kirpma mustafaerdogar2009-06-11 18:11:00