Ana Sayfa Ana Sayfa
  Favorilerim Favorilerim   Cevapsız Konular Cevapsız Konular   Favori Forumlardaki Aktif Konular Favori Forumlarım
Yönetime Mesaj  Yardım Yardım  Bilgi Agaci Bilgi Ağacı
  Aktif Konular Aktif Konular  Arama   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş
 Akvaryum.com Forum : Akvaryum Kurulum Teknikleri ve Sistemleri : Kendin Yap Sistemler (DIY) : Filtre ve Sump Yapımı
Dış Filtre Nasıl Yapılır
Bu Forumdaki: Önceki Konu - Sonraki Konu
  Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
cenk95
Forum Üyesi
Simge
Yorumlarim
Durumu: Çevrim Dışı

Alıntı cenk95 Alıntıbullet Konu: Dış Filtre Nasıl Yapılır
    Gönderim Zamanı: 08 Kasım 2008 20:39 IP
yha konuyu yanlı yere açtıysam şimdiden özür dilerim.bana dış filtre lazım ama bir öğrenci olduğum için o kadar param yok hani şu ucuna hava taı bağlamak için yapıla bilirse biri bana resimlerle anlata bilir mi??? balıkesir/gönen de oturuyorum

Düzenleyen cenk95 - 09 Kasım 2008 18:30
Cenk Alper Biçer
      60x30x30

Yukarı Dön
Akvaryum.Com
Reklam
Simge

Alıntı MiSoSiKiaNbullet Akvaryum.Com Reklam
    Gönderim Zamanı: 22/10/2014 10:59:12
Akvaryum.Com Reklam
Reklamı Kaldır

Yukarı Dön
baran
Forum Üyesi
Simge
Yorumlarim

Alıntı baran Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 08 Kasım 2008 20:42 IP
 Bu konuyla ilgili bir çok başlık var oralara bakarsanız eminim daha iyi ve daha net cevaplar bulabilirsiniz.

SAYGILAR...

Teşekkür Edenler: cenk95,

Yukarı Dön
emrahh85
Forum Üyesi
Simge
Yorumlarim

Alıntı emrahh85 Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 08 Kasım 2008 20:51 IP

cenk kardeşim bu link senin işini görür saygılarımla

Emrah UZGAŞ

Yukarı Dön
sinekvalesi86
Forum Üyesi
Simge
Yorumlarim

Alıntı sinekvalesi86 Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 08 Kasım 2008 22:37 IP
Burada ki dış filtre yapımını inceledimde cok güzel sadece vanaları eksik sanki satılan dış filtreler gibi.
2e1d blue göz 3d kırmızı göz cüce vatoz 5 adet orange rabbit snail

Yukarı Dön
zorbey6161
Forum Üyesi
Simge
Akvaryumum Yorumlarim

Alıntı zorbey6161 Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 09 Kasım 2008 13:35 IP
Selam arkadaşım ben 3 gün önce matbaadaki akvaryumuma bu tutkal bidonundan bir dış filitre yaptım ve eheim 2217 den daha iyi calıştığını ve daha iyi temizlediğini gördüm kapak kesinlikle hiçbir şekilde su sızdırmıyor benim 4 saatimi aldı bunu yapmak malzemeler çok ucuz 3 4 mt lik inşaatlarda kullanılan elektiriktesisat borusundan alıp 1 cm uzunlugunda dogruyorsun diger malzemer ise elyaf banyo lifi ve sünger  para tutacak tek şey kafa motoru bende 20 wt lık birtane iç motor kafası vardı onu kullandım ever kafa motorun varsa ben sana diger malzemelerde yardım ederim madem öğrencisin bidon benden sünger ve banyo lifinide ben veriririm içindeki malzemeler birbirine karışmasın diye kendi yaptıgım ara parcalarındanda veririm sana nasıl yapılacagınıda anlatırım sana yanlız hanki ilden oldugunu yazmamışsın ben istanbul k.çekmece ayrıca isteyen arkadaşlara bu bidondan karşılık gözetmeksizin verebilirim atılıyor bu bidonlar matbaada yaptıgım filitreyi koyacaktım foruma resimlerle ve videosuyla ama kart kilitlendi ği için koyamadım net 30 lt su alıyor...SAYGILAR.....  
bekir topcu

Yukarı Dön

Alıntı kanyon2002 Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 09 Kasım 2008 16:12 IP
Arkadaşım benim geçen gün yaptığım kibar bir dış filtre. Linkide burda yapması hem basit, su sızdırmıyor, hatalı yapsanda su sızdırsabile önemli değil su direk akvaryuma gidiyor. Bunu bir dene istersen.

Düzenleyen kanyon2002 - 12 Kasım 2008 10:05
Engelli Üye 
Yukarı Dön

-   Konuyu Paylas