Dış filtre tavsiyesi hakkında..

TacobellÇevrim Dışı

İl: Bursa
TacobellÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 28 Kasım 2011 22:28
[QUOTE=levent1936]Alman gereken filltre Eheim 2217. Sepetlilerin yandan su kaçırdığı söyleniyor, Classic seriye devam.[/QUOTE]

Baktığım hemen hemen bütün filtrelerin illaki bir sorunu çıkıyor. Kullanıcısı çok memnun olanda var. Ses, debi düşmesi vb sorunlardan muzdarip olanlarda var. Şu anda banada Eheim 2217 mantıklı gözüküyor. Kullanıcı yorumlarına vb baktığımda çoğunlukla herkes memnun. Ama sorunları olanlarda yok değil.

Özellikle classic serisi artık Çin'de üretiliyor. Belli süre sonra çok ses yapıyor. Debisi düşüyor vs yorumları okuyuncada tereddüte düştüm açıkçası. Önceki mesajımda da belirttiğim gibi biraz da şans işi galiba. Neyse sonuçta bu filtreyi tercih edebilirim.

2217'yi kullananlarınız varsa biraz performans ve sağlamlığı konusunda bahsederlerse çok makbule geçer. :)

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

levent1936Çevrim Dışı

İl: Istanbul
levent1936Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 28 Kasım 2011 23:17
[QUOTE=Tacobell] [QUOTE=levent1936]Alman gereken filltre Eheim 2217. Sepetlilerin yandan su kaçırdığı söyleniyor, Classic seriye devam.[/QUOTE]

Baktığım hemen hemen bütün filtrelerin illaki bir sorunu çıkıyor. Kullanıcısı çok memnun olanda var. Ses, debi düşmesi vb sorunlardan muzdarip olanlarda var. Şu anda banada Eheim 2217 mantıklı gözüküyor. Kullanıcı yorumlarına vb baktığımda çoğunlukla herkes memnun. Ama sorunları olanlarda yok değil.

Özellikle classic serisi artık Çin'de üretiliyor. Belli süre sonra çok ses yapıyor. Debisi düşüyor vs yorumları okuyuncada tereddüte düştüm açıkçası. Önceki mesajımda da belirttiğim gibi biraz da şans işi galiba. Neyse sonuçta bu filtreyi tercih edebilirim.

2217'yi kullananlarınız varsa biraz performans ve sağlamlığı konusunda bahsederlerse çok makbule geçer. :)

[/QUOTE]

Yaklaşık 6-7 aydır 2217 kullanıyorum. Neredeyse tamamen sessiz, tv veya hava motoru filan açıkken sesini duymanız mümkün değil, hava motorunuda kapatınca ancak yanına gittiğinizde sesini duyabiliyorsunuz.

Debide sorun olduğunu zannetmiyorum (ama bizzat bir kaptan bir kaba su naklederek veya süre tutarak filan denemedim).

Şu ana kadar sadece bir defa temizledim ondaki gerçek amacım ise temizlemekten ziyade karbon filtreyi çıkartıp Eheim Substrat Pro eklemek ve elyafı yenilemekti. Bu işlemden sonra şöyle bir sıkıntı yaşadım; bağlantı yerlerinden birinden sanırım iki musluğun arasıydı damlama yaptı, bir iki tak çıkar yaptım yine geçmedi ancak contasını yağladığımda akıntı kesildi (inşaallah ileride yine böyle bir kalıcı sıkıntı olmaz).

Gayet memnunun, akvaryumda koi bakmama rağmen suyun temizliği ve berraklığı gayet iyi (tabi bu filtre malzemeleriylede ilgili). Yem verdiğimde ortalık biraz karışıyor ama yaklaşık bir saat içerisinde akvaryum yine berraklaşıyor. Benim şimdilik tavsiye edebileceğim bir ürün, gelecek ne gösterir bilemiyorum. 

wgandalfÇevrim Dışı

İl: Izmir
wgandalfÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 28 Kasım 2011 23:34
2215 kullandım 200 lt akvaryumumda memnunum.
2217 150 lt için fazla gelecektir diye düşünüyoru.
Yanlız şunu da bilinki classic serinin tamamı çinde yapılıyor ve malzemeleri kötü. Eski classic serisi ile ilgisi yok. En basidi kapakları tutan mandallar bile 3-4 ayda deforme oldu.
Yinede sesi ve filtresi gayet başarılı.

burakuysalÇevrim Dışı

burakuysalÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2011 10:02
2215 e Eheim 2213 iç malzeme setini aldım. 76 TL ye. iyiki de 2213 ü almışım. 2213 ün içinden çıkan malzemeler bile sığmadı filtreye. bu nasıl bir mantık anlamadım? Acaba yedek olsun diyemi fazla fazla koyuyorlar malzemeyi anlamadım. Ne mech ne de substrat eskimez ki?

Sadece setin içinden çıkan sünger ve elyaf küçük geldi ki zaten onlar da 2215 i aldığınızda içinden fazla fazla çıkıyor.

AHMETÇevrim Dışı

Özel Üye
AHMETÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2011 10:27

Merhaba,

Ben tetratec 700 serisi öneririm kullandım çok memlun kaldım, debisi güzel ses hiç yok kulagını dayasanda sesını duymazsın bir yıl kullandım şuan tetratec 1200 kullanıyorum çok memlunum.
bence alabilirsin 3 yılda garantisi var.
Ayrıca sorun çıktığında ithalatci yenisi ile değişiyor bilgilerine.

Sonuç kullandım ve memlun kaldım tavsiye ederim. Nede olsa alman.
selamlar

TacobellÇevrim Dışı

TacobellÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2011 20:11
@levent1936

Çok teşekkürler açıklamalarınız için. 

Tekrardan herkese teşekkür ederim. Kafamda en azından birkaç seçenekl oluştu. Bu haftasonu falan tekrar çıkıp hem fiyatlara hemde filtrelere bakacağım.  

mustafailkerÇevrim Dışı

mustafailkerÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2011 20:19
Hydor 20 yi de önerebilirim eheim in kopyası gibi ama ucuz ve kaliteli.

TacobellÇevrim Dışı

TacobellÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 02 Aralık 2011 00:00
Muhtemelen Eheim tercih edeceğim. Ya classic serisinden yada ECCO pro serisinden bir model alabilirim.

furrionÇevrim Dışı

Özel Üye
furrionÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 02 Aralık 2011 00:05
Bence akvaryum litreniz ufak daha büyük bir ölçüyle değiştirin.

TacobellÇevrim Dışı

TacobellÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 02 Aralık 2011 00:33
[QUOTE=furrion]Bence akvaryum litreniz ufak daha büyük bir ölçüyle değiştirin.[/QUOTE]

İleride daha büyük bir akvaryum planım var. Lakin konuyla ne alakası var onu anlayamadım. 

TacobellÇevrim Dışı

TacobellÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Aralık 2011 00:24
Arkadaşlar dış filtreyi ABD'den alacağım. Fiyatlar orada daha uygun. Aklımda 2215-2217 eheim var. Forumda çoğu kişi Eheim classic filtrelerde aşırı ses sorunu olduğunu söylüyor. Lakin ben ABD'den alsam ses sorununu yaşama ihtimalim ne derecededir?

Son olarak ABD'den alırsam şayet, fişin ucuna çevirici adaptör kullanmam gerekiyor. Burası tamam, ama filtrenin motorunun voltaj aralığı üniversalmıdır? Yani 110-230 Vac gibi mi yoksa ABD'de ki filtreler sadece 110 volt'a mı uyarlıdır? Pek bir bilgi bulamadım bu konuda da...