Eskişehir akvaryum dükkanları

aykılıçÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Eskisehir
aykılıçÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 03 Temmuz 2010 20:38
Bu gün babamla beraber gittim Sinan Bey'le tanıştım.

Dürüst ve samimi bir arkadaş. Kendisiyle saf kan lepistesler ve üretim işleri hakkında sohbet ettik. Elimde bulunan kılıç ve lepistesleri kendisine anlattım, bilgisayarda resimlerine baktık. Ürettiği balıkları ve damızlık lepisteslerini gördüm mükemmeldi. Gayet samimi olarak sohbet ettik. Benim için akvaryumcularda pek alışık olmadığım bir durum. Umarım bu güzel hali hiç bir zaman bozulmaz.

Babam , bu genç iş yapar, dürüst çocuk diyerek çıktı dükkandan :)

Allah kendisine hayırlı kazançlar versin. Eskisinden daha güzel bir ortam olmuş. Bütün Eskişehirli arkadaşlara gidip tanışmalarını tavsiye ederim.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

SAFFETÇevrim Dışı

İl: Antalya
SAFFETÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 04 Temmuz 2010 19:09
[QUOTE=shyster]Fantom Akvaryum'u göremedim ben.
YKM'nin hemen arka sokağında.
[/QUOTE]

Herkese merhaba haziran ayı içerisinde siparişini verdiğim, akvaryumumu bir hafta öncesinden teslim eden fantom akvaryum çalışanlarına buradan teşekkürler,ancak müşteri bazen biraz da olsa mekan sahibinden laubalilik beklediği zamanlar oluyor, üç  ortaklı bu işletmede malesef (isim vermeden olmayacak) Şamil bey biraz sert duruşu ve hadi ne alıcaksanız alın ve gidin bakışıyla beni biraz rahatsız etti,beni tanıyanlar bilir,sözümü sakınmam,akvaryumu teslim alırken mekan sahiplerinden bir arkadaşa Şamil  çok sert asker filan mı dedim, arkadaş ta şaka ile karışık hepimiz askeriz dedi, ancak Şamil kardeşim biraz daha beşeri ilişkilere önem vermeli diye düşünüyorum. Akvaryum 120*45*50 ölçülerinde 8 mm camdan işçilik güzel resimdede görüceksiniz.Fiyatı reklam olmasın diye yazmıyorum,merak eden öm atabilir.

SAFFET2010-07-04 19:11:26

Cengiz_HANÇevrim Dışı

Kurumsal Üye
İl: Ankara
Cengiz_HANÇevrim Dışı
Kurumsal Üye
Gönderim Zamanı: 04 Temmuz 2010 19:27
Selçuk bey söylediklerinize aynen bende katılıyorumGöz%20KirpmaSaffet abi akvaryum gayet güzelTebessüm.Herzamanki gibi temiz iş çıkarmış fantom akvaryum çalışanlarıGöz%20KirpmaŞamil abi aslında sert değildir sinirli olduğu bir zamana denk gelmiş olabilirsinTebessüm

mekkem571Çevrim Dışı

mekkem571Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 05 Temmuz 2010 20:22
Merhaba;

Bir Eskişehirli hobici biri olarak eskişehir akvaryum üzerine potonsiyeli diğer büyük şehirlerdeki hobicilere nazaran çok ama çok üstünde olduğumuz halde bir türlü akvaryumculardan yüzümüz gülmüyor arkadaş. Şu bizim bölümümüzde okadar çok akvaryumcu ismi varki kimse darılmasın ama elle tutulacak,yerine gidilip gezilecek,balık çeşidi olacak, yok abicim niye bu kadar bahsızız bilmiyorum o eskidenmiş iki kılıç ver ,iki japon ver gönder hobiciyi şimdi herkes bilinçlenmiş herkes çeşit istiyor dolduruyorlar erkek balıkları takasa gelmiş balıkları anlamayana veriyorlar dişi diye üzülüyor insan böğle şeyleri gördükçe çeşit desen sarı,yunus olanda dünya para istiyor sanki altın satıyor bayilik verecek okadar çok bu işi bilinçli yapan arkadaşlar varki en basit örneğin daha düne kadar LD akvaryum diye akvaryum yoktu piyasada kayserinin eskişehire nazaran ne potansiyeli var ama insanlar işlerini özveri ile yapıyorlar türkiyede bana göre sayılı akvaryumcu arkadaşlardan bizim şehirimizde neden bu gibi arkadaşlar yok neden hep hobiciyi kazıklamayı düşünüyoruz.Sannedersem biz şehir olarak doymuşuz abicim paraya ihtiyacımız yok varsa yoksa esnaf sarayı altı havasız ,basık,içerilerde balıktan anlamayan sadece milleti çekelim içeriye malzeme satalım diyen bayan tezgahtarlar neyse konu uzadıkça uzuyor saffet arkadaşımıza katılıyorum sonuna kadarda destek veriyorum.
Selametle
Rabla

enisteinÇevrim Dışı

enisteinÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2010 00:19
Agzına sağlık Mehmet abi, kelimesi kelimesine katılıyorum.

Cengiz_HANÇevrim Dışı

Kurumsal Üye
Cengiz_HANÇevrim Dışı
Kurumsal Üye
Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2010 00:57
Arkadaşlarım ve abilerim dediklerinizin çoğunda haklısınız.Yanlız Allah'tan korkan abilerimizde var bu işi yapan.Onları bari ayırt edelim benim kanaatimceGöz%20Kirpma

aykılıçÇevrim Dışı

Özel Üye
aykılıçÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2010 12:02
[QUOTE=Cengiz_HAN]Arkadaşlarım ve abilerim dediklerinizin çoğunda haklısınız.Yanlız Allah'tan korkan abilerimizde var bu işi yapan.Onları bari ayırt edelim benim kanaatimceGöz%20Kirpma[/QUOTE]

Ne kadar korktuklarını bilmiyorum ama bu işin "çakalı" çok fazla. Özellikle balık, kuş ile uğraşıp para kazanma boyutunda olan kişiler diğer esnaftan biraz farklı gibi. Hepsi böyledir diyemem fakat bu iş kolunda daha fazla olduklarını düşünüyorum.

Aydın'da "buçukçu" derler ufak meblağlara tamah edip %300-400 kar ettiği bir malzemede bile aynı "buçukçu " 25 kuruşluğu da elinden düşürmeme derdinde oluyorlar. Olmadı bi ara geçerken bırakırsın deyip seni kul hakkı ile başbaşa bırakıyorlar. Helal hoş olsun diyen çok az.

8 yaşımdan beri hobiciyim bayram ve okul harçlıklarım dahil elime geçen parayı bugün bile akvaryumcuda zevk için harcamayı seviyorum. Ama iyiki internet çıktı. Artık bilgi paylaşımı ve internetten alışveriş var.  Neyin ne olduğunu onlarda  bizde öğrendik.

Gerçekten iyi olanları da var. Yıllardır en küçük malzemeyi bile kendisinden aldığım dürüst bir akvaryumcu abim var. Fakat sohbet etmeyi, güler yüzle müşteri karşılamayı çok az biliyor. aSIK SURATLI DEĞİL AMA mütebessim de değil.

Bu zevk işi, insan akvaryumcudan güler yüz ve sohbet bekliyor. İlla bişey satmak zorunda değil. İnsan gibi karşılasa zaten lazım olduğunda illa gider ondan alırız ama bunu anlayamıyorlar. Bişey almadan dükkandan çıktığını görünce "niye geldin o zaman" ya da "bişey beğenemedin mi"  der gibi suratına bakıyorlar. İyi günler, merhaba diye dükkana girdiğimde cevap bile alamadığım oluyor...Halbuki bu hobiyi yapan insan tecrübelerini bilgisini paylacak insan arıyor ama bu kalitede insan piyasa da yok. Adam dükkanda boş boş otururken bile sana saniye ayırmaya tenezzül etmiyor.

Anlatacak çok şey var. Fakat insan kaliteli oldumu herşey güzel olur. Bir çoğu  hemen parayı cebe indirme derdinde. Pazarda alma armut satmaya benzemez hobiciye mal satmak...

Benim akvaryumcuya 25 yıllık bir hobici olarak tavsiyem, EN BÜYÜK YATIRIM İNSANA YATIRIMDIR. ÖNCE DOST KAZAN, SONRA PARA SANA AKAR GELİR.

Cengiz_HANÇevrim Dışı

Kurumsal Üye
Cengiz_HANÇevrim Dışı
Kurumsal Üye
Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2010 15:12
Selçuk bey dediklerinize bende katılıyorum zaten.Eskişehirde sürekli takıldığım değer verdiğim dükkan sahibi abilerim vardır.Bu sayıda 6-7yi geçmez zatenGöz%20Kirpma

Eskişehirde kimyasal malzeme satan bir yer varmı.Ph metre için ekipmanlara ihtiyacım olacak.

Eray HatipoğluÇevrim Dışı

Özel Üye
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 08 Temmuz 2010 11:42
Yaklaşık 3 hafta önce Sinan arkadaşımız tarafından devralınan,dersaneler sokağında faaliyet gösteren Candostum petshopa dün gidebildim.Gerçekten Sinan dürüstlüğüyle Eskişehirde aranan bir kan olma özelliğinin yanında yeni bir dükkan sahibi nasıl heyecana sahip olur,müşteriye yaklaşım nasıl olur bunların en güzel örneğini veriyor.Bu arada farklı ve bol balık çeşitliğinin yanı sıra son zamanlarda en tutulan marka n.l.s nin açık yemlerini satmasıda özellikle ciclid besleyenler için bir artı. estergon2010-07-08 11:43:53

SAFFETÇevrim Dışı

SAFFETÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 08 Temmuz 2010 17:31
[QUOTE=estergon]Yaklaşık 3 hafta önce Sinan arkadaşımız tarafından devralınan,dersaneler sokağında faaliyet gösteren Candostum petshopa dün gidebildim.Gerçekten Sinan dürüstlüğüyle Eskişehirde aranan bir kan olma özelliğinin yanında yeni bir dükkan sahibi nasıl heyecana sahip olur,müşteriye yaklaşım nasıl olur bunların en güzel örneğini veriyor.Bu arada farklı ve bol balık çeşitliğinin yanı sıra son zamanlarda en tutulan marka n.l.s nin açık yemlerini satmasıda özellikle ciclid besleyenler için bir artı. [/QUOTE]

Sinan kardeşimizin dükkanına bende gittim, tekrar hayırlı olsun,gittiğimde ona burda yumuşatarak  yazacağım anlamlı bir söz sarfettim oda bunu boşa çıkarmaz inşallah. O söz yumuşatılmış şekliyle şöyle; Bizi kazıklamazsan bizde seni kazıklamayız, yok abi olurmu öyle şey diye bana cevap vermişti.Kardeşim orasını burasını açan kızların çalıştığı bir esnaf sarayı istemiyoruz,adam gibi yapacaklar yapsın bu işi uygun fiyat,bol çeşit ve kaliteli mal istiyoruz,koskoca esnaf sarayında pilli dip süpürgesi yok, git şimdi sor gene yok, az kazansınlar sürümden kazansınlar,geçen esnaf sarayına 2dişi 2 erkek numune kral kobra lepistes götürdük yeni açan bir aibimiz getirin dediği halde ki bu balıklar 4-5 liralık balıklardır, biz 1,5 liraya razıyken bize 1 liradan bırakın dedi bizde doğal olarak toplamda 65 adet olan şov boy lepistesleri vermedik tabi ki ,aynı balıkları Ender pet şop 120 TL ye aldı, demek ki oda kazanıyor ki bu fiyata alabiliyor.Aza tamah eden kaç kişi var Allah aşkına .Herkesin Miraç Kandili mübarek olsun.Yazmayla olmuyor , buluşmalara kimse gelmiyor, buluşalım oturalım ,konuşalım.

Özel Üye
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2010 00:27
Esparktada artık akvaryumcuda var.Mithat abimizin Petpark isimli dükkanı bodrum katta hizmete girmiştirHayırlı olsun,başarılar. estergon2010-07-11 00:29:13

Ufuk26Çevrim Dışı

Ufuk26Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2010 12:14

Merhaba arkadaşlar, şehrimizdeki akvaryumcularda tropheus sıkıntısı var bence çünkü kaliteli F0 veya F1 Almanya ithalatı yapıp satan akvaryumcularımız yok. sadece piyasada çok bulunan ikola, duboisi, bemba, chimba vb. gibi türlerin yavrularını bulabiliyoruz ve inanıyorum ki memleketimizde tropheusla ilgilenen benim gibi bir çok hobici arkadaş var fakat malesef kaliteli F1 balıklar sadece şehir dışlarından temin edebiliyoruz. Red rainbow kasanga, İlangi, linangu, kachese, golden kasanga vb.. nadir türlerin çeşitlerini görebileceğimiz bir akvaryumcumuz olur zamanla inşallah... 

SAFFETÇevrim Dışı

SAFFETÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2010 15:00
[QUOTE=Lizard]

Merhaba arkadaşlar, şehrimizdeki akvaryumcularda tropheus sıkıntısı var bence çünkü kaliteli F0 veya F1 Almanya ithalatı yapıp satan akvaryumcularımız yok. sadece piyasada çok bulunan ikola, duboisi, bemba, chimba vb. gibi türlerin yavrularını bulabiliyoruz ve inanıyorum ki memleketimizde tropheusla ilgilenen benim gibi bir çok hobici arkadaş var fakat malesef kaliteli F1 balıklar sadece şehir dışlarından temin edebiliyoruz. Red rainbow kasanga, İlangi, linangu, kachese, golden kasanga vb.. nadir türlerin çeşitlerini görebileceğimiz bir akvaryumcumuz olur zamanla inşallah... 

[/QUOTE]

Ufuk kardeşim Eskişehir'de bahsettiğin balıklardan o kadar çok var ki aslında; ayrıca Eskişehir'de bunların dükkanlarda satılacağını hiç sanmıyorum,nedeni şu; Eskişehir li hobici yunus ve sarıyı bellemiş,varsa yoksa o.Bahsettiğin balıklardan ilangi ilanım var hemde resimli ama Eskişehir den bir tane soran yok neden fiyatımı hayır, başka illerden aldığım mesaj ve telefon sabah beri belki on tane oldu İlimizden hala tık yok.Bizde bu balıkları Eskişehirde satamadığımızdan şikayetçiyiz.Bu arada genelleme yapmak istemiyorum ama bizim esnafımız 3 e alıp 5e satmayı  düşünmüyor 10 liraya ilangi alıcak   40 liraya satıcak onun için bu tür kaliteli olan balıkları dükkanlarda görme şansımız ilmizde zor.

Ufuk26Çevrim Dışı

Ufuk26Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2010 16:07

Sana katılıyorum Saffet abi talep olmadıktan sonra ve kâr edemedikten sonra petshopcuda ilgilenmez bu güzel türlerle. Şehrimizdeki hobici arkadaşlarda ilanlardan takip ettiğim kadarı ile bir çok güzel tür mevcut zaten, ilangi, linangu, golden kasanga bildiklerim. bende ilangi besliyorum çok severek. bundan önce kasangalarım vardı onlarıda satışa çıkarttığımda şehir dışındaki hobici arkadaşlara satmıştım Eskişehirden talep olmamıştı hiç. sizinde belirttiğiniz gibi malawi türleri çok rağbet görüyor şehrimizde ama tanganyikaya döneceklerdir bir gün elbet :)

Herkeze sağlıklı ve bol yavrulu balıklar....