Frontosa Hasta Olabilirmi / Tedavi Sf3 Buldum Gibi

E=MC2Çevrim Dışı

İl: Istanbul
E=MC2Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Temmuz 2009 22:12
[QUOTE=reis]Bu fotoğraftaki dişinin tüpçüğü daha tam olarak çıkmamış.Frontosa'larda dişilerin tüpçükleri oldukça belirgindir,hatta erkete bile tüpçük bir parça belli olur.

Senin balıkta gördüğümüz tüpçük veya herneyse kızarır,şişerse o zaman sıkıntı olabilir.Eğer böyle olursa bizi bilgilendir ki sana bir tedavi önerelim.
[/QUOTE]
Su anda Uğur abii dediğin gibi balığın durumunu izleyerek burdan her değişikliği bildireceğim. İnşallah sorun çıkmaz..

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

resul_1908Çevrim Dışı

resul_1908Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Temmuz 2009 22:55

İnşallah dediğimiz gibi tüpçüktür.

E=MC2Çevrim Dışı

E=MC2Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Temmuz 2009 22:58
[QUOTE=resul_1908]

İnşallah dediğimiz gibi tüpçüktür.

[/QUOTE]
İnşallah hastalık değildir. Balığımı kaybetmek istemem. İşte o kadar sakınıomki balıklarımı ve sakınılan göze çöp batıo.SikkinAglamaAglamaAglama

AQUAGENÇevrim Dışı

İl: Kocaeli
AQUAGENÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Temmuz 2009 23:41
   Efe bey içiniz ferah olsun konu hastalıklara dayanıklılıksa 1 frontosa 1000 balığa bedeldir.

E=MC2Çevrim Dışı

E=MC2Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Temmuz 2009 23:46
[QUOTE=AQUAGEN]   Efe bey içiniz ferah olsun konu hastalıklara dayanıklılıksa 1 frontosa 1000 balığa bedeldir.[/QUOTE]
Evet dediğinize sonuna kadar katılıyorum. Peki su değişimi yapsam su sırada sorun olurmu. soslufikir2009-07-15 23:46:31

serdarflzÇevrim Dışı

serdarflzÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Temmuz 2009 23:56
Hocam bu tüpçük yapmış şimdiden hayırlı olsun güzel bir dişi allah analı babalı büyütsün:)

totankaÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Ankara
totankaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 16 Temmuz 2009 00:09
Şu anda 2 frontozamda sizin balığınızdan daha belirli tüpçük çıkmış durumda . Herkes gibi bir su da ben serpeyim hayılı olsun bebişler yolda.

Not : Bazen erkeğin arada bir tutan mızmızlığı yüzünden süreç uzayabilir . Günlerce tüpçükle dolaşabilir . Aklınızın köşesinde soru işaretleri kalmasın . Sorun yok bebişler yolda  Tey%20Tey
totanka2009-07-16 00:09:58

E=MC2Çevrim Dışı

E=MC2Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Temmuz 2009 00:11
[QUOTE=totanka]Şu anda 2 frontozamda sizin balığınızdan daha belirli tüpçük çıkmış durumda . Herkes gibi bir su da ben serpeyim hayılı olsun bebişler yolda.

Not : Bazen erkeğin arada bir tutan mızmızlığı yüzünden süreç uzayabilir . Günlerce tüpçükle dolaşabilir . Aklınızın köşesinde soru işaretleri kalmasın . Sorun yok bebişler yolda  Tey%20Tey
[/QUOTE]
Teşekkür ederim. İnşallah hayırlısı bakalım. Fotoğraf koyabiliyormusunuz.soslufikir2009-07-16 00:13:48

totankaÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Ankara
totankaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 16 Temmuz 2009 01:33
Yanlış anlama olmama açısından (sanki cevap vermemiş durumuna düşmeyeyim ) Ö.M. dan attığım cevabı burayaCtrl + yapıyorum saygılar.

Şu an için hayır  . İşyerimde nöbetteyim. Ama dedimya şüpheniz olmasın . Tüpçüğün büyük olması ve minimum boyutlarda etrafında muhtemelen pamukçuğa benzer şeylerin olması gözünüzü korkutmuş olabilir.  Ama sorun yok . Erkeğin işgüzarlığına bağlı olarak yakında müjdeyi alırız sizden.

Engelli ÜyeÇevrim Dışı

İl: Yurtdisi
Engelli ÜyeÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Temmuz 2009 02:29
Sorun etme bence hastalık değil tüpçük bu  önümüzdeki günlerde balığın ağzında yumurtaları göreceksiniz...

Saygılar..

E=MC2Çevrim Dışı

E=MC2Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Temmuz 2009 09:48
[/URL]">
soslufikir2009-07-16 10:06:37

matay3457Çevrim Dışı

matay3457Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Temmuz 2009 19:06
Ben nacizane konuya ilgi duyanların aksine kesinlikle bir bağırsak yada yumurtalık hastalığı olarak düşünüyorum.(Daha önce aynı hastalık bende yunusta olmuştu ve malesef yunusumu kaybettim ha yunusla aynı olurmu derseniz bence olur ve kesinlikle takibe alınması gerektiğini düşünüyorum.) Hastalığın artması halinde müdahale edilerek daha kötü olmadan tedavi edilmesi hatta bence balık 3-4 gün en azından yem verilmeyerek izlenmesi gerekir insanlarda bilimen kabız benzeri hastalık ola bilme ihtimaline karşı hayri yarın müsait olursam mutlaka sana uğrayacağım inşaallah ben yanılırımda tüpcük olur ve sende yavrularını alırsın.

E=MC2Çevrim Dışı

E=MC2Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Temmuz 2009 19:13
[QUOTE=matay3457]Ben nacizane konuya ilgi duyanların aksine kesinlikle bir bağırsak yada yumurtalık hastalığı olarak düşünüyorum.(Daha önce aynı hastalık bende yunusta olmuştu ve malesef yunusumu kaybettim ha yunusla aynı olurmu derseniz bence olur ve kesinlikle takibe alınması gerektiğini düşünüyorum.) Hastalığın artması halinde müdahale edilerek daha kötü olmadan tedavi edilmesi hatta bence balık 3-4 gün en azından yem verilmeyerek izlenmesi gerekir insanlarda bilimen kabız benzeri hastalık ola bilme ihtimaline karşı hayri yarın müsait olursam mutlaka sana uğrayacağım inşaallah ben yanılırımda tüpcük olur ve sende yavrularını alırsın.[/QUOTE]

Abi teşekkür ederim. Yarın mutlaka beklerim su an durumda değişiklik yok ve azalma var gibi bakalım ne olacak bende bekliyorum olmazsa yarın sen geldikten sonra karantinaya alıcam balığı.

Deep83Çevrim Dışı

İl: Bursa
Deep83Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Temmuz 2009 19:33
Malesef durum tüpçük değil , msn dende konuştuğumuz gibi yüksek ihtimalle kabızlıktan kaynaklı bir durum . Son fotoğraflarda baya ilerlemiş olduğu görünüyor. Açık yaraya dönüşmeden müdahale edersen faydalı olur keza oldukça dayanıklılar.

Haşlanmış bezelye ve ıspanak faydalı olucaktır. Yemezler diye düşünme bir kaç gün aç bıraktıktan sonra yemiycekleri şey yok. Suya dezenfektanda eklemeyi ihmal etme.

Frontosalar her nekadar proteinsel beslenselerde diyetlerine bitkisel yemde eklenmeli yada en kötü ihtimalle bağırsaklarının temizlenmesi için haftada bir gün aç bırakılmalı diye düşünüyorum.

Umarım kısa sürede eski sağlıklı durumuna kavuşur.