Haqos Expro-500 İnceleme

acemibalık92Çevrim Dışı

acemibalık92Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 23 Mart 2011 17:37
Arkadaşlar benim akvaryum 135 litre ama üzeri plasrik kapakla kapalı.Bu filtre sanırım benim akvaryum için uygun ama bunu kullanmam için üstten boşluk lazım benim akvaryumda öyle bir boşluk yok.Nasıl kullanabilirim?Ayrıca temiz kullanılmış ikinci el satan varsa uygun bir fiyata verebilirse alabilirim ondan.SAygılar.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

nightbird34Çevrim Dışı

İl: Bursa
nightbird34Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Mart 2011 16:21
Bu filtrenin yerden kullanım için aparatları var. 20TL civarında onları da alırsanız, akvaryumun altına koyup üst kapaga deleceğiniz 2 boru deliğiyle kullanabilirsiniz.

Ayrıca hepsiburada 50-60TL civarı fiyatı var. 2. eli kaça alacaksınız ki? Kargosu vs. aynı fiyata gelir.

acemibalık92Çevrim Dışı

acemibalık92Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Mart 2011 21:37
Yere koyduğumda aynı verimi verebilir mi filtre?

toskiÇevrim Dışı

İl: Ankara
toskiÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Mart 2011 23:26
Bu çok iyi oldu saol hocam.

nightbird34Çevrim Dışı

İl: Bursa
nightbird34Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 29 Mart 2011 15:16
[QUOTE=acemibalık92]Yere koyduğumda aynı verimi verebilir mi filtre?[/QUOTE]
Yere koyduğunuzda debinin biraz daha düşeceğini düşünüyorum. Şu haliyle 500lt/saat çevrim varsa yere koyduğunuzda bu 300-350 lt/saat e düşeceğini tahmin ediyorum.
100lt ye kadar olan akvaryumlarda yerde de kullanılabilir diye düşünüyorum.

omerozel34Çevrim Dışı

İl: Istanbul
omerozel34Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2011 16:26
Dış aparatlarını alıp yere koyduğumda debisi düştü ölçtüğümde 300lt/h olarak hesapladım, Kullandığım akvaryum 40 litre olduğundan şuan mükemmel temizlik sağlıyor su pırıl pırıl. Ama akvaryuma asılarak kullanılınca debisi daha güzel oluyor. 

htekinÇevrim Dışı

İl: Istanbul
htekinÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 12 Nisan 2011 12:24
[QUOTE=omerozel34]
[QUOTE=mylmz] Üzerinde hava alma pompası var mı? Bir de suyu altta indirip  temizleyip mi akvaryuma veriyor?[/QUOTE]

Hayır hava pompası yok ama gerekte yok kovasını doldurup monte ettiğiniz zaman fişe taktığınızda çalışmaya başlıyor zaten. Filitre üstten aşağı doğru çalışıyor, en alttan suyu alıp tekrar akvaryuma veriyor.

[QUOTE=Life]Merhaba Ömer Bey,

Filtre, çerçeve kalınlığı 2.7 cm olan Yağmur akvaryumda kullanılabilir mi acaba?

Sanırım sizin akvaryumda Yağmur akvaryum?
[/QUOTE]

Benim akvaryumum yağmur değil ama kapaklar yağmur marka, Askı aparatı her türlü çerçeveye monte edilebilir çünkü askı kısımları ayarlanabiliyor. 

[/QUOTE]
"Askı aparatı her türlü çerçeveye monte edilebilir çünkü askı kısımları ayarlanabiliyor. "
Selamlar bu askı kısımları kaç santime kadar ayarlanabiliyor? Bende kenarlardaki kuşak yaklaşık 5 cm. Bir problem teşkil eder mi? 5cm'ye kadar ayarlama imkanı var mı? Birde akvaryumun yüksekliği 50cm bunun su emiş borusu kaç santime kadar ulaşıyor?
tşk

LifeÇevrim Dışı

İl: Eskisehir
LifeÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 12 Nisan 2011 14:50
[QUOTE=htekin]
"Askı aparatı her türlü çerçeveye monte edilebilir çünkü askı kısımları ayarlanabiliyor. "
Selamlar bu askı kısımları kaç santime kadar ayarlanabiliyor? Bende kenarlardaki kuşak yaklaşık 5 cm. Bir problem teşkil eder mi? 5cm'ye kadar ayarlama imkanı var mı? Birde akvaryumun yüksekliği 50cm bunun su emiş borusu kaç santime kadar ulaşıyor?
tşk[/QUOTE]

Merhaba,

Hepsiburada açıklamalarında 5 cm açıklık bulunan desede askı kısımları 2.5-3 cm açılabiliyor. Bilginize..
Life2011-04-12 14:50:42

oscarusÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Sivas
oscarusÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 03 Ağustos 2011 00:55
Bu filtreden ben de aldım.çok kullanışlı ve çok iyi temizliyor.

Cujo®©Çevrim Dışı

İl: Balikesir
Cujo®©Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 08 Ağustos 2011 23:51
5cm.lik bir açıklık yetmiyor bunu değerlendirerek alın. 10cm olması gerek rahar rahat yerleştirmek için kendi eni zaten 6cm. Cam ile arsındaki takozuda sayarsak 7 cm olur.
  Fişi taktıpınızda çalışmıyor zannedebilirsiniz. Sakın arızalı zannetmeyin çünkü o kadar sessiz. :).
Fiyat performans olarak güzel bir cihaz tavsiye ederim.

optimusÇevrim Dışı

İl: Antalya
optimusÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 14 Ağustos 2011 20:32
Arkadaşlar 50 lt japon akvaryumum var, ileride belki akvaryumu 90-100 litreye büyüteceğim için bu filtreyi almayı düşünüyorum ancak debisi 50 litre için çok mu yüksek sizce? Ürün muslukluymuş sanırım bu musluklarla motora zarar vermeden debiyi akaryumuma uygun hale getirebilir miyim?
Akvaryumuma debi bakımından en uygun filtre olarak resun cyclone cy-20 modelini buldum ama bu filtreyle aynı fiyat ve bu filtre bana daha kaliteli daha güzel gibi geldi. Sizce hangi filtreyi almalıyım?

Cujo®©Çevrim Dışı

Cujo®©Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Ağustos 2011 22:26
[QUOTE=optimus] Arkadaşlar 50 lt japon akvaryumum var, ileride belki akvaryumu 90-100 litreye büyüteceğim için bu filtreyi almayı düşünüyorum ancak debisi 50 litre için çok mu yüksek sizce? Ürün muslukluymuş sanırım bu musluklarla motora zarar vermeden debiyi akaryumuma uygun hale getirebilir miyim?
Akvaryumuma debi bakımından en uygun filtre olarak resun cyclone cy-20 modelini buldum ama bu filtreyle aynı fiyat ve bu filtre bana daha kaliteli daha güzel gibi geldi. Sizce hangi filtreyi almalıyım?[/QUOTE]
 Benim tankım 100*35*40 boyutlarında ki; yinede kıstım vanalarını. Eksi halde fazla şiddetli geliyordu.
Şelale aparatını taktığımda 80-85 cm ileriye atıyor suyu. Debisine gelince, cihaza göre çok iyi bir performans bence. Hem ileride diğer aparatlarınıda alıp büyütebilirsin. Hortumları haricen satılmakta. Tavsiye ederim.
Cujo®©2011-08-15 22:27:09

optimusÇevrim Dışı

İl: Antalya
optimusÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Ağustos 2011 00:21
[QUOTE=Cujo®©] [QUOTE=optimus] Arkadaşlar 50 lt japon akvaryumum var, ileride belki akvaryumu 90-100 litreye büyüteceğim için bu filtreyi almayı düşünüyorum ancak debisi 50 litre için çok mu yüksek sizce? Ürün muslukluymuş sanırım bu musluklarla motora zarar vermeden debiyi akaryumuma uygun hale getirebilir miyim?
Akvaryumuma debi bakımından en uygun filtre olarak resun cyclone cy-20 modelini buldum ama bu filtreyle aynı fiyat ve bu filtre bana daha kaliteli daha güzel gibi geldi. Sizce hangi filtreyi almalıyım?[/QUOTE]
 Benim tankım 100*35*40 boyutlarında ki; yinede kıstım vanalarını. Eksi halde fazla şiddetli geliyordu.
Şelale aparatını taktığımda 80-85 cm ileriye atıyor suyu. Debisine gelince, cihaza göre çok iyi bir performans bence. Hem ileride diğer aparatlarınıda alıp büyütebilirsin. Hortumları haricen satılmakta. Tavsiye ederim.
[/QUOTE]Vanaları kısınca uzun vadede bir problem çıkartır mı filtre? Zorlanmadan dolayı yanma falan gibi bir sorunla karşılaşır mıyım?

Cujo®©Çevrim Dışı

Cujo®©Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Ağustos 2011 00:36
Alalı 17 gün oluyor ve sürekli kısık vanalar. Arada bi açıp cihazı rahatlatmakta fayda var diye düşünüyorum.  En azından ağır akan suyun borularda oluşturduğu tabakayı temizlemek açısından. başlığını değiştiripte açabilirsin . ( içinde 2 başlık çıkıyor. 1Şelale aparatı-1 İç filtre ağız) Dediğim gibi sürekli kısık akmakta bende ve hiç ısınma ile karşılamadım.