İşte Amerikan Rüyası

RustyÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,1,119401[/C] [B]7567,2[/B] [B]8834,3[/B]
İl: Istanbul
RustyÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 03 Mayıs 2013 11:01
Maşallah abi, eline sağlık.Trimac'ı biri tokatlamış sanırım , midas diye tahmin ediyorum:) Bizim tıfıl da dolanmaya başlamış ortalıkta.Şu arawona da düzene girip palazlanırsa on numara olacak tank.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

sinorÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,48207[/C]
sinorÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 03 Mayıs 2013 11:09
Görkem Abi şahane ! Maşallahları var hepsinin . Zebraya bir dişi güzel olur aslında, tam keyif olur o zaman. Motanın ağzı sanki daha mı iyi ? Favorim her zaman olduğu gibi Synspilum, Blackbelt ve tabii ki o efsane Pearsei üçlüsü.

BossÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Bursa
BossÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 03 Mayıs 2013 12:45
Görkem ABi bana ayrı ayrı üç akvaryumumu bozdurup devasa iki tonluk bir akvaryum yaptırcan sen ama yakında dur bakalım hayırlısı:)) balıklar harika bu arada

mekrögÇevrim Dışı

Özel Üye
mekrögÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 03 Mayıs 2013 13:57
Çok teşekkürler arkadaşlar.

Trimac hafif şamaroğlu durumunda, İskenderin Carpinte'i bile arada tokatliyor beyfendilerini. Midas zaten hakimiyeti 2 metreye çıkardı gibi, bir yandan o, bir diğer yandan mota, loi ve blackbelt malesef stressten bir kaç sivilce çıkardı. Ağız malum dişi festae ve yumurta korurken blackbeltle mücadeleden dolayı hafif sıyrıklar var. Hoş geldiğinde de öyleydi ama yavaş yavaş toparlanıyor.

Midas çıkınca daha rahat olacaktır. Aro baba kuru yem yemeye başladı. Bilgilerinize, arowana large sticks kullaniyorum, burak tuncerin hediyesi ufak zebranın elinden kapıyor yemleri. Sıkı su değişimi ile birlikte umuyorum hızlı boylanır.

Gürkan HocaÇevrim Dışı

Özel Üye
Gürkan HocaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 03 Mayıs 2013 14:01
Midası alacağız, seni kurtaracağız )

mekrögÇevrim Dışı

Özel Üye
mekrögÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 03 Mayıs 2013 14:23
Gürkan abi çok güzel bir balik.. Türünün güzel bir örneği ancak çok genç olması ve mizacı sebebi ile ve tankın adı ne kadarda Death Pool olsada, aslında pekde agrasif türler barındırmıyor bu ismi hak edecek, o yüzden çıkıyor Midas, yoksa asla elimden çıkartmayı düşünmezdim.

Gürkan HocaÇevrim Dışı

Özel Üye
Gürkan HocaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 03 Mayıs 2013 14:36
Babasını geçti piskopat 
Küçükken de el bebek gül bebek besledim, niye böyle oldu acaba ?)

mekrögÇevrim Dışı

Özel Üye
mekrögÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 03 Mayıs 2013 14:54
Bende sımardı

saitpasaliÇevrim Dışı

İl: Sivas
saitpasaliÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 03 Mayıs 2013 17:20
Görkem Abi maşallahı var tankın ve balıkların. Allah nazardan saklasın. Bakalım ilerleyen zamanlarda bizde kurarız öyle bir tank. Ama daha sert bireylerde olacak içinde.

Onur NergizÇevrim Dışı

Özel Üye
[B]10751,2[/B] [B]7454,3[/B]
İl: Adana
Onur NergizÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 03 Mayıs 2013 17:31
Görkem abi Allah izin verirse bende yaza minik bir death pool'cuk(:D) düşünüyorum.600-700 litre civarı olacak büyük ihtimal.Dekor ve tür dengesi konusunda kararsızım.Sade bir dekor düşünüyorum hatta sadece kum , iri testiler ve birkaç parça kütükten ibaret.Bu şekilde balıklar bölge tutamayacakları için kavga daha az olur diye tahmin ediyorum.Ama bir yandan senin akvaryumuna bakınca ve harika bir doğal dekorasyon görünce fikrim değişiyor.Birde akvaryum sakinlerinin aralarındaki uyumda ayrı bir olay zaten.(Gürkan abinin ufaklığı ayrı tutuyorum tabiki :)).Sizce iri amerikanlarda dekor nasıl olmalı ?Yabancı akvaryumlara bakınca genelde dekordan bahsetmek bile mümkün olmuyor.Siyah fon ve balıktan ibaret çoğu.

mekrögÇevrim Dışı

Özel Üye
mekrögÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 03 Mayıs 2013 18:30
Mustafa inşallah, bakımı biraz zor oluyor ancak herkese nasip olsun, çok zevkli. akşamları kaç saat harcıyorum bazen fark etmiyorum bile bu canavarları izlerken.

Onur, şimdiden hayırlı olsun. türler olarak ya Parach, yada Vieja/Paratheraps düşünürdüm eğer büyük balık seviyorsan ki öyle biliyorum.

Dekor olarak ben habitata önem verip, doğala en yakını kurmaya çalışıyorum imkan içerisinde. O yüzden testi bugüne kadar hiç kullanmadım. Kök ve kayalar her zaman tercihim oldu.Optik engeller büyük amerikanlarda çok iş görüyor.

msylycÇevrim Dışı

msylycÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 03 Mayıs 2013 19:31
Geçmiş olsun Gurkan bey , efsane yavrulardan devam eder artık..

Gürkan HocaÇevrim Dışı

Özel Üye
Gürkan HocaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 03 Mayıs 2013 19:43
Mehmet bu canavar gözağrılarımdan biri
Sağol 

Onur NergizÇevrim Dışı

Özel Üye
[B]10751,2[/B] [B]7454,3[/B]
İl: Adana
Onur NergizÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 03 Mayıs 2013 21:15
Görkem abi teşekkür ederim.Akvaryumda gürültü patırtı çıkmasından çok hoşlanan bir amerikancı! olmadığım için parach ve viejalar en doğru seçim olacak sanırım.Arowana ve timsah balığı gibi sakin predatörlerdende düşünebilirim.Dekor olarak bende her zaman doğaldan yanayım ancak 400 liraya mangrove satıldığını bildiğim için ve doğadan toplama işini beceremediğim için sormuştum aslında.Sen o kocaman akvaryumda testiye yer vermezken, onun yarısı kadar hacimde kolaya kaçmakda çok doğru olmaz gibi :).Şimdiden araştırıyorum inşallah nasipse iki aya tanıtıma başlarım.

Bu arada yukarıdaki midas , Kınalının yavruları içinde en sevdiğim diyebilirim.Bu renk kombinasyonu ve vücuda dağılma orantısı sık denk gelmez.Bu canavara iyi bakın maşallah diyelim...