İşte Amerikan Rüyası

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2011 16:00
[QUOTE=misterno]

Nasıl olsa bana hediye aldığı barred midası getirecek, boş gelmesin dedim. Yoksa ne yapacağım kübayı, haitiyi, dominik cumhuriyetini..)

İşin doğrusu ben o kübaları ve çizgili midası nereye koyacağım onu bilmiyorum, hemen yeni akvaryum için sipariş veriyim..

[/QUOTE]
Abi küba ve mota çok bakılası canlılar. Eldeki 8-10 mota yavrusuna kaldı kaderleri. Büyütmeye çalışıyorum.
Saygılarımla.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

MeHmet_keRemÇevrim Dışı

İl: Kilis
MeHmet_keRemÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2011 16:02
[QUOTE=misterno]
Ayıcıklarımın rahatı yerinde..
İlk batın yumurtaları çıkmadı. Anne abuk subuk yerlere yumurta dizince baba sığamıyor. Bakalım bu sefer ne olacak?
Köksal, merak etme, bunlara nazar değemiyor)
Bu da 4 ay önceki hali, yarışmada bu fotoğraf 4. olmuştu..

[/QUOTE] Senin midaslarının zaten masallahı var gürkan abi bayılıyorum bu kınalıya :) uzun zamandır takip ettiğim ve benim midaslarında böylesine güzel olmasını cok isterim tabiki. Baska midascılar varsa fotografları  görsek onlarada bi maşallah desek ii olur aslındaTebessüm

Gürkan HocaÇevrim Dışı

Özel Üye
Gürkan HocaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2011 16:05
Ümit, sen büyütemezsen başkası büyütemez. Sen halledersin.
Midasçı çok, ama resim yayınlayan az. Beyler, bu aralar kendi balıklarımızın resmini pek göremiyoruz. Yeni fotolardan rica etsek..

BossÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Bursa
BossÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2011 16:54
[QUOTE=rastlantısal]Merhabalar.
Küba çiftimin yumurtalarında siyah noktalar oluşmaya başladı. Mantarlaşan hiç yok görünüyor. Sanırım 1-2 güne yavruları göreceğiz.
Saygılarımla.
[/QUOTE]
 Vayy Ümit abim sende öğrendin bu işi artık he Big%20smile.Hayırlı olsun motadan sonra cuba cichlidlerin de üremesi muazzam.Hayırlı olsun tüm amerikan severlere diyelim... 

[QUOTE=selka][QUOTE=Boss][QUOTE=hsandmanm]Selçuk bey, Jaguar kendi boyuna yakın balıklara karşı pek ilgi göstermez.Bir iki kovalar sonra kendi halinde yüzmeye devam eder.Akvaryuma ekleyeceğiniz balıklar Jaguardan küçük olursa, onları av yapmadan durmayacaktır,bunu dikkate alın derim.Jaguara eş alma gibi bir hata yapayım demeyin,o zaman küçük büyük dinlemez akvaryumda katliam olur.Birden fazla Jaguar tecrübeme dayanarak söylüyorumGöz%20Kirpma[/QUOTE]

Hasan bey aynen öyle.. Hatta sarı prenseslerim vardı ve yavru olanlara asla kayıtsız değildi. Ama jaguar dan ufak balık koymayada niyetim yok zaten. Ve uyarınız için teşekkür ederim...

[/QUOTE]Ben yıllardır sorunsuz bakıyorum jaguar çiftlerimi ve diğer çiftlerimi karmada önemli olan karakterleri ve iletişiminiz diye düşünüyorum balıklarla.Enteresan bir şekilde aranızda kuvvetli bağlar varsa balıklarınızda sizi üzecek davranışlardan kaçınıyor.Bazılarımıza bu komik gelebilir ama bilmem ben böyle hissediyorum ve bu türleri ondan çok seviyorum Tebessüm
[/QUOTE]

Aslında anlatmaya çalıştıklarımı birkaç cümle ile özetlemişsiniz. Çok doğru lakin karma amrican akvaryumuna 2 aynı cins erkek yada yanlarına dişi koyacak cesaretim doğrusu tüm tecrübelerime rağmen yok:)Tebessüm

[/QUOTE]

Aslında Selçuk bey genelde karmalarda ya hepsi erkek yada hepsi dişi şeklinde bakılır amerikan cichlidler bende aksine eş olmayan balıkları bakmıyorum.Bilinen genel görüşün aksine eş olan emerikanlar eşlerine karşı ilgisinden diğer balıklara pek bulaşmıyorlar.E aynı cins iki erkek balığın yanına birde dişi eklerseniz bu doğadada böyledir güçlü olan dişiyi hak eder ve kavgalar kaçınılmazdır Big%20smile tecrübeyle alakası yok durumun yani doğanın kanunu bu saygılarımla..

[QUOTE=misterno]Ümit, sen büyütemezsen başkası büyütemez. Sen halledersin.
Midasçı çok, ama resim yayınlayan az. Beyler, bu aralar kendi balıklarımızın resmini pek göremiyoruz. Yeni fotolardan rica etsek..
[/QUOTE]

Gürkan abi kınalıya zaten denecek laf yok yıllar sonra midas beslicek cesareti buluyorsam kendimde buda kınalının harikulade renkleri sayesindedir.Ama benimde senden bir ricam var abi kınalının resimlerini çekerken bol ışık kullan bu ne böyle kapkaranlık her yer Big%20smile

Gürkan HocaÇevrim Dışı

Özel Üye
Gürkan HocaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2011 17:12
Aydın hep aydınlık çekerim bilirsin. İlk kez böyle artistlik çalışıyorum. Flaşın bir kısmını parmağımla kapatıp çektim. Anca bu oldu. Bana acilen doğumgünümde sağlam bir nikon alın. Hadi neyse, canon da olur)

BossÇevrim Dışı

Özel Üye
BossÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2011 17:20
[QUOTE=misterno]Aydın hep aydınlık çekerim bilirsin. İlk kez böyle artistlik çalışıyorum. Flaşın bir kısmını parmağımla kapatıp çektim. Anca bu oldu. Bana acilen doğumgünümde sağlam bir nikon alın. Hadi neyse, canon da olur)[/QUOTE]

Abi bi an sustum farkettinmi nikonu duyunca Big%20smile şaka bi yana ben artislik resim görmek istemiyorum abi ışıl ışıl şöyle balığın ortamını kendini rahatlıkla görebileceğim fotolar görmek istiyorum herzaman valla.

Gürkan HocaÇevrim Dışı

Özel Üye
Gürkan HocaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2011 17:25
Aydın, ben hep ekliyorum da sen bu aralar yoksun. Balıklarını özledik, 1-2 resim de senden bekliyoruz.

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2011 17:28
[QUOTE=misterno]Aydın, ben hep ekliyorum da sen bu aralar yoksun. Balıklarını özledik, 1-2 resim de senden bekliyoruz.[/QUOTE]
Ekleme Aydın nazar değer. Kahkaha

Gürkan HocaÇevrim Dışı

Özel Üye
Gürkan HocaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2011 17:29
Benim ayıcık midaslar kobay mı? Ekleyin siz de yahu. Köksalllll, sen de ekle artık..

Koksal GurkanÇevrimiçi

Özel Üye
Koksal GurkanÇevrimiçi
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2011 17:38
Ben daha bir şey yapmadım. Ama ilk fırsatta eklemeleri yapıp çeker ve fotoğrafları paylaşırım.

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2011 17:41
[QUOTE=misterno]Benim ayıcık midaslar kobay mı? Ekleyin siz de yahu. Köksalllll, sen de ekle artık.. [/QUOTE]
Acı patlıcanı kırağı çalmaz. Kahkaha

Gürkan HocaÇevrim Dışı

Özel Üye
Gürkan HocaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2011 17:42

Aramızdan eksilenler var sanki. Beyler, yoklama mı alsak? Umut ortada yok, ümit yok, caner yok.. Aklıma gelmeyen?

misterno2011-01-18 17:43:23

BossÇevrim Dışı

Özel Üye
BossÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2011 17:42
[QUOTE=rastlantısal] [QUOTE=misterno]Aydın, ben hep ekliyorum da sen bu aralar yoksun. Balıklarını özledik, 1-2 resim de senden bekliyoruz.[/QUOTE]
Ekleme Aydın nazar değer. Kahkaha
[/QUOTE]
 Evet Ümit abi biliyorsun bende böyle bir batıl inanç oluştu nezaman resim eklesem illaki bi kaç balığımı kaybediyorum o yüzden birazda bu paylaşım kısırlığım Big%20smile.Site yöneticilerinden +1 yerine maşallah yada nazar boncuğu iconları istiyorum ancak öyle paylaşırım Big%20smile

[QUOTE=misterno]

Aramızdan eksilenler var sanki. Beyler, yoklama mı alsak? Umut ortada yok, ümit yok, caner yok.. Aklıma gelmeyen?

[/QUOTE]

Abi bu arada İstanbulda falan bir büyük amerikancı buluşması gerçekleştirelim artık derim ben geç bile kaldık şöyle toplanalım hepimiz oturalım çayımızı çorbamızı içelim resimler çekelim kıskananlar çatlasın moduna geçelim nediyorsunuz bence katılım yoğun olur kanaatindeyim herkeze uygun bir gün olursa tabiTebessüm

CheteenÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Eskisehir
CheteenÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2011 18:16

Gürkan Abi aslında hergün takip ediyorum formu ama paylaşım yapmaya pek fırsatım olmuyor. Yakında bir paylaşım yapabiliim sanırım. Belki bugün bile olabilir. Bu arada bende olan türler ise zebra, sajica, keyhole, ve makav. Zebra ile makav çok didişiyor ama kimsenin kimseye zarar verdiği yok. Makav 11-12 cm'i aştı. Renkleride bayağı bayağı oturdu. Yavru sajicaların ise yüzgeçleri morumsu-kırmızımsı bir renkte ama öyle büyük değiller. Bir süre sonra dağıtıma hazır olurlar. Tebessüm Onun dışında erkek sajicam devsa bir boya ulaştı. Gerçi fotoğraf ekleyebilirsem çok daha iyi olur. En kısa zamanda görüşmek dileğiyle. Tebessüm