Silikon ve Zaman

efedenizÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Ankara
efedenizÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 03 Ocak 2012 23:59
Selamlar , 
Normalde dün bitmiş olması gereken arka fon yapıştırma işlemim bugün yapıldı , akvaryum'u pazar sabahına kadar hazır etmem gerekiyor , silikonun kuruması için fazla zamanım kalmadı , yarın akşamdan itibaren , ya 1 gün daha kuru bekleteceğim , yada 1 gün tuzlu suda bekleteceğim , sizce hangisini yapmalıyım ? 

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

Emre KaradumanÇevrim Dışı

İl: Istanbul
Emre KaradumanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 04 Ocak 2012 00:07

Efe öncelikle hayırlısı olsun  ben kuru beklet derim kardeşim.Daha önce bende böyle sıkışıklık yaşadım bu yola başvurdum sıkıntı yaşamadım.Bu arada Thai silk inşallah eline sağ salim  ulaşır;)

Emre Karaduman2012-01-04 00:07:57

burakuysalÇevrim Dışı

burakuysalÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 04 Ocak 2012 09:33
Efe bey ben çok sabırsız bir insanım. Bu iş hep başıma işler açar :) Bildiğim halde yine de herşeye acele ederim. Arka fonumu yaptım. 1 gece mavi ilaçlı suda bıraktım ( fonu suya batıracağım diye üzerine koyduğum ağırlığa ben bile inanamadım. Ertesi gün güzelce silikonlayıp yapıştırdım. Aslında ertesi sabah yaklaşık 18 saat sonra suyu koyacaktım akvaryuma. Ama dayanamadım 8 saat sonra suyu doldurdum :)) Yok sorun olmadı. Belki silikonu arka fona çok fazla sürmemden bilmiyorum ama sorun olmadı allaha şükür.

Kolay gelsin hayırlı olsun.

aliosmÇevrim Dışı

aliosmÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 04 Ocak 2012 12:05
Akvaryum silikonlarında bir sorun çıkmıyor genelde ben camla böldüğüm akvaryumlara hemen suyu basıyorum balığıda atıyorum bir sorun yaşamadım bu güne kadar