Oksijen hapı-Nakliye

Erdal HocaÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,10749[/C]
İl: Mugla
Erdal HocaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 04 Temmuz 2006 17:19

[QUOTE=tolgao2000]Geçmiş olsun, her kargoda böyle olacak diye bir şey yok, otobüs firmalarına gönderecek arkadaş muavine rica etsin ve bir sigara parası versin sağ salim eline zamanında ulaşacaktır.[/QUOTE]

Tolga Bey, çok teşekkürler. Bazı firmalar bunu kabul ediyor, onlardan birini denk getirebilirsek sanırım problem kalmayacak.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

cetinÇevrim Dışı

İl: Istanbul
cetinÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 04 Temmuz 2006 22:01

Merhaba,

Sorunuzun cevabı ile ilgili nacizane bir açıklama yapmak gereği duydum.

Oksijen tabletlerini üreten firmaya göre etki süreleri değişiyor. Ben JBL inkini kullanıyorum.

Normalde bir tabletin etki süresi artandan azalana kadar 8 saat.

Saygılarımla,

ucakbiletiÇevrim Dışı

İl: Tokat
ucakbiletiÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 04 Temmuz 2006 22:19

Bilgisizliğimi mazur görün ama, bahsedilen oksijen tabletlerinin eczanelerde satıldığı yazılmış.Bu gün bir eczaneye oksijen hapınız varmı deyince suratıma öyle bir baktıki çok utandım.Bana tam olarak bu oksijen hapının markasını verebilecek bir arkadaşım varmı.

Ayrıca bu hap akvaryumculuk içinmi geliştirilmiş yoksa başka bir uygulama alanı varda biz akvartislermi bu hapı nakliye için kullanıyoruz.

İlginize şimdiden teşekkürederim.

Saygılarımla.

cetinÇevrim Dışı

cetinÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 05 Kasım 2006 22:53

Marka olarak :JBL

Eczanelerde satıldığını kim aktardı bilmiyorum ama epey güldüm doğrusu ...

jurrasicÇevrim Dışı

[B]2168,1[/B] [B]2175,2[/B] [B]2448,3[/B]
jurrasicÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 05 Kasım 2006 22:57
Arkdaşlar balığı göndermemiş olma ihtimalini de düşünün lürfen. Parayı alıp göndermeyen çok ŞEREFSİZ var. Göz Kırpma  AYrıca eğer kargo ile göndermiş se iralsiye faturasıdan bazı numralar ile kargonuzun nerde olduğunu öğrenebilrsinz. jurrasic2006-11-5 22:58:39

SAFRANÇevrim Dışı

İl: Ankara
SAFRANÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 05 Kasım 2006 23:12
Erdal hocam üzüldüm...Geçmiş olsun. İstanbul'a yolunuz  düşerse size yunus yavrusu  vermekten onur duyarım... Saygılarımla.SAFRAN2006-11-5 23:12:24

cetinÇevrim Dışı

cetinÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 11 Kasım 2006 01:04

[QUOTE=jurrasic]Arkdaşlar balığı göndermemiş olma ihtimalini de düşünün lürfen. Parayı alıp göndermeyen çok ŞEREFSİZ var. Göz Kırpma  AYrıca eğer kargo ile göndermiş se iralsiye faturasıdan bazı numralar ile kargonuzun nerde olduğunu öğrenebilrsinz. [/QUOTE]

Doğrudur...

Bunun yanısıra parayı alıp farklı cinste yada varyetede balık gönderende var malesef...

Onurları tükenmiş ... (insanlar diyemiyorum) yaratıklar var...

Saygılarımla,

odogancayÇevrim Dışı

Özel Üye
odogancayÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 12 Kasım 2006 09:20

Konuyu yeni gördüm. Dozajı üstünde kullanılan O2 hapları balıklarda büyük problemlere sebep oluyor.

Sanırım fazla atılan haplar sırası ile çözünmüyor, hepsi birden çözünmeye başlayınca aşırı bir O2 konsantrasyonu oluyor.  

Genellikle keseleri patlayan balıklar dengelerini kaybediyorlar. Bu yüzden üzerinde yazan dozajı uygulamak gerek.

seroquelÇevrim Dışı

seroquelÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 12 Kasım 2006 11:57
Hakan bey ben eczacıyım ve eczanelerde oksijen hapı diye bir şey satılmıyor.Hatta eczacı veya kalfa yanlış anlayıp saç boyalarına konulan peroksit tabletlerinden verebilirler ve bu da hiç istenmedik sonuçlara yol açabilir.Akvaryum malzemesi satılan yerlerde bulunabilecek bir ürün olsa gerek.Ayrıca mahrumiyet bölgesindeki zorluklarla ilgili söylenen herşeye katılıyorum.Bulunduğum yerde akvaryumcu yok,merkezde ise sadece 3 tane var ve aradığım malzemeleri bulamıyorum.Gerekli malzemeleri genellikle netten alıyorum.

ucakbiletiÇevrim Dışı

İl: Tokat
ucakbiletiÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 20 Kasım 2006 23:20

Tolga bey mesajınızı şimdi gördüm ilginize tesekkürederim eczane kavramını forumda bir yerde okudum ama neredeydi bilemiyorum.İlk basta aceba kolestonun oksijen hapımı yoksa dedim, sonra saça yaptığı deformasyonu yani rengini nasıl açtığını düsününce bu hapı bir canlı için kullanmak imkansız dedim.

Çetin bey sizede ayrıca tesekkürederim.

Saygılarımla.