Okulda Akvaryum Dünyası Yeni Fotoğraflar Sayfa 616

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 20 Temmuz 2011 16:35
Cihan abi bence hergün rapor iste

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 20 Temmuz 2011 16:41
[QUOTE=GöKHan]Cihan abi bence hergün rapor iste[/QUOTE]

Gökhan ankarada olursan sendende ilgilenmeni istiyeceğim ve üzeyir kardeşimden çünkü ben elimde olmayan sabebleren dolayı 35-40  gün ankara dışına çıkacağım. okulumuz akvaryumu ilgisiz kalmasın çocuklar yemler ama temziliğini çocukların yanında birisi lazım çünkü merve ve eren ankarada olmayacak fatih çok uzağa taşınmış, onur elini kırmış, eli 2 ay alçıda kalcakmış, ancak konumuz takipcileri 10 günde bir gelip kızlara dip çekiminde yardımcı olmaları lazım. Çünkü suları kaldıracak kişi lazım kızlar damacanayı  kaldıramaz.

cokmutluÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Kahramanmaras
cokmutluÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 20 Temmuz 2011 17:42
[QUOTE=cihangir][QUOTE=GöKHan]Cihan abi bence hergün rapor iste[/QUOTE]

Gökhan ankarada olursan sendende ilgilenmeni istiyeceğim ve üzeyir kardeşimden çünkü ben elimde olmayan sabebleren dolayı 35-40  gün ankara dışına çıkacağım. okulumuz akvaryumu ilgisiz kalmasın çocuklar yemler ama temziliğini çocukların yanında birisi lazım çünkü merve ve eren ankarada olmayacak fatih çok uzağa taşınmış, onur elini kırmış, eli 2 ay alçıda kalcakmış, ancak konumuz takipcileri 10 günde bir gelip kızlara dip çekiminde yardımcı olmaları lazım. Çünkü suları kaldıracak kişi lazım kızlar damacanayı  kaldıramaz.
[/QUOTE]
Abicim naçisane önerim olacak.. Damacana pompasının musluğunu çıkarıp aşağıdaki resimdeki gibi bi düzenek yapsanız (ben plastik kelepçe kullandım ama mutfak tüplerinde kullanılan metal kelepçeden de olur) dinlenmiş suyu pompalayarak rahatlıkla koyabilirler.. Ha taşıması nasıl olucak derseniz, ben bi elimle damacananın boğazından tutup diğer elimle tabanını yuvarlıyorum, hafif eğik tutunca rahatlıkla her yere gidiyor.. Ha tabi kesinlikle haklısınız, yardım mutlaka gerekli temizlik sırasında hanım kızlarımıza..

Düzenek örneği:
  Dar ağızlı olan damacanaya uyuyor..
cokmutlu2011-07-20 19:53:52

Bjk.merveÇevrim Dışı

İl: Ankara
Bjk.merveÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 20 Temmuz 2011 18:13
Çok güzel fikir bununla rahatlıkla dip çekimi yapılabilir, teşekkürler Makbule abla.

cokmutluÇevrim Dışı

Özel Üye
cokmutluÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 20 Temmuz 2011 18:19

Bununla dip çekmek için önce damacanayı pompalayacaksın, su damacanadan akvaryuma akacak önce, sonra pompalamayı bırakıp damacana pompasını damacanadan ayırınca aşağı çekmeye başlıyor, süper hızda bi sifonlama oluyor.. Ama en çok temiz su için seviyorum ben.. İstediğin hızda yavaşsa yavaş hızlıysa hızlı pompalayarak suyu da bulandırmadan takviyeyi yapabiliyor insan..

Cesur Yürek Çevrim Dışı

Özel Üye
Cesur Yürek Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 20 Temmuz 2011 18:47
Tebrik ederim ablacım, güzel düşünmüşsünüz damacanayı kaldırmadan akvaryuma temiz suyu ekleyebiliyorsunuz.

cokmutluÇevrim Dışı

Özel Üye
cokmutluÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 20 Temmuz 2011 18:49
Ya aslında ben bunu DIY sistemler forumunda paylaşmıştım ama kimseden tepki gelmeyince  sandım ki bu yöntemi herkes biliyo.. cokmutlu2011-07-20 18:50:07

Cesur Yürek Çevrim Dışı

Özel Üye
Cesur Yürek Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 20 Temmuz 2011 18:51
 DIY sistemler forumunda gerçeği söylemek gerekirse ben bu güne kadar  pek bakmadım. Demek bundan sonra baya bir inceleyeceğim artık tek tek.

invulnerableÇevrim Dışı

Ziyaretçi Engelli
İl: Istanbul
invulnerableÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 20 Temmuz 2011 19:36
Gerçekten güzel düşünmüşsünüz.Bence dıy sistemler her zaman daha iyidir.Çünkü ticari kaygı yoktur.Tek kaygı balıkların sağlığı ve mutluluğudur.

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 20 Temmuz 2011 23:19
[QUOTE=cokmutlu] [QUOTE=cihangir][QUOTE=GöKHan]Cihan abi bence hergün rapor iste[/QUOTE]

[/QUOTE]
Abicim naçisane önerim olacak.. Damacana pompasının musluğunu çıkarıp aşağıdaki resimdeki gibi bi düzenek yapsanız (ben plastik kelepçe kullandım ama mutfak tüplerinde kullanılan metal kelepçeden de olur) dinlenmiş suyu pompalayarak rahatlıkla koyabilirler.. Ha taşıması nasıl olucak derseniz, ben bi elimle damacananın boğazından tutup diğer elimle tabanını yuvarlıyorum, hafif eğik tutunca rahatlıkla her yere gidiyor.. Ha tabi kesinlikle haklısınız, yardım mutlaka gerekli temizlik sırasında hanım kızlarımıza..

Düzenek örneği:
  Dar ağızlı olan damacanaya uyuyor..
[/QUOTE]
Tebrikler kardeşim çok güzel paylaşım olmuş.

cokmutluÇevrim Dışı

Özel Üye
cokmutluÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 21 Temmuz 2011 00:08
Ben buralarda bulamadım ama elektrikli eşya tamir eden her tamircide bulunan (dik duran model) elektrik süpürgesi tekerlekli çemberinden alırsanız damacana taşımak da sorun olmaktan çıkar.. Eminim Ankara'da pek çok yerde vardır ve hatta belki para bile istemeyebilirler.. Ben de kendim için inşallah demir profil çekçek yaptıracağım ilerde.. Hani otogarda valiz taşırlar veya tüpçüler tüp taşırken kullanır, onların ufak modeli.. Konunuzun takipçisi çok insan var farklı meslek gruplarından, buna benzer bişeyi temin etmek sizin için zor olmaz diye düşünüyorum..

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 21 Temmuz 2011 08:24
[QUOTE=cihangir][QUOTE=GöKHan]Cihan abi bence hergün rapor iste[/QUOTE]

[/QUOTE]

Abicim nedemek sen tarih ver yeter. Pırıl pırıl yaparız, üzeyire abi ile beraber.

demokrasiÇevrim Dışı

demokrasiÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 21 Temmuz 2011 08:44
Buradan haberleşiriz Gökhan abi, sizde ona göre haftada bir gelirsiniz.

Makbule abla çok güzel fikirleriniz var, öncelikle tebrik ediyorum ve bunu önceliklle ben kendi evimde deneyeceğim.

perikızıÇevrim Dışı

perikızıÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 21 Temmuz 2011 09:35
[QUOTE=cihangir]Kolay gelsin kızlar size o zaman, bir tane balık kaybına tahammülüm yok bilesiniz. Ona göre yemleme ve bakım yapın.[/QUOTE]

Destekle ve azimle bu yükün altından kalkarız bir sürü care var, Makbule ablanın dediği gibi yaparız, Gökhan abi gelir. İmkanlarımız çok, Cihan amca sen merak etme. Akvaryumu temizleriz balıklarıda doğasında kalır sen gelene kadar yavrulardan kalan kalır