Papağan/texas yavrusu

baytar1Çevrim Dışı

İl: Hatay
baytar1Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 26 Ekim 2008 11:39
Yakın zamanda açtığım bir konuda papağan ve texasımın yavruladığını yalnız kalan tek yavrum oldugunu söylemiş,üyelerimizden olumsuz eleştiriler almıştım.yavruyu şuanda ailesinin yanına koydum,fotoğraf ekleyeceğimi söylemiştim.Eklediğim fotoğrafı göstereyim.saklandığı zamanlar çizgili bir renk alıyor.Normal zamandada böyle görünüyor.Hiç genetik eksiklik görünmüyor dimi:)

unutmadan fotoğraf makinam biraz eski teknoloji oldugundan fotograf fazla güzel çıkmadı,birde yem yerken görmelisiniz renklerini:)

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 27 Ekim 2008 09:20
Merhaba,

Balığınız texas değilde carpinte olabilir. Benim bildiği texas'ın benekleri biraz daha küçük boyda. Bunun dışına papağanla çiftleşmesi konusunda diğer arkadaşaların yorumu olacaktır :)

baytar1Çevrim Dışı

baytar1Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 28 Ekim 2008 20:00
Carpinte olmadığına eminim.Yavrusunun renkleri inşallah büyüdüğünde böyle kalır;akvaryum dünyasına çok güzel bir cichlid armağan etmiş olurum. :)

JokerÇevrim Dışı

İl: Ankara
JokerÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 29 Ekim 2008 11:07

Balık ne kadar güzel olursa olsun sonuçta kırma bir balık zaten papağan kırma bir balık sonra texas ile kırdırılıp ortaya çıkan yavru tam bir muamma.Bence saf kan bir texas bu balıktan kat kat daha güzeldir.Lütfen kırma balıklar üretmeyelim.

Saygılar....

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 31 Ekim 2008 03:30
Bence o yavruda  bir sakınca olsaydı, Allah (c.c.) onların üremesine izin vermezdi.Çok güzel bir olay bence ihsan bey tebrik ediyorum sizi.Hatta balığı satmak gibi bir niyetiniz olursa bütün samimiyetim ile söylüyorum almak isterim.Kazanannn
musainaler@hotmail.com

İsterseniz size bu balık karşılığında yetişkin texas verebilirim.Astronot veya synpilumDil%20ÇikarmaBahsettiğim balıklar 10 ila 15cm arası.İsterseniz iki balık birden verebilirimGöz%20Kirpma
0532 515 20 95
inalers2008-10-31 03:32:16

baytar1Çevrim Dışı

baytar1Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 31 Ekim 2008 09:52
Sağolun=)baytar12008-10-31 09:57:33

baytar1Çevrim Dışı

baytar1Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 31 Ekim 2008 09:54
Güzel düşüncelerinize çok teşekkürler sayın inalers Ama şuanda hem küçük,hemde türünün tek örneği olduğu için satmayı düşünmüyorum.Joker üstadım evet papağan ve sorunlu genetik konusunda sizinle ayni fikirdeyim,zaten papağan ile ilgili açılmış konularda bu tür hakkındaki olumsuz görüşlerimi belirtmiştim.Ve sorunlu olduğundan haberim olmadan aldığımıda söylemiştim.Fakat şansıma bendeki papağan üreyebilen,sorunsuz yüzebilen ve çok şükür hiçbir sorunu olmayan bir balıkSafkan texas ve güzellik konusuna ise baba ve oğulun fotoğraflarıyla cevap vererek yorumu size bırakayım

Bu resimlerle balığımın safkan texas olduğu konusunda dempsey.jack nickli arkadaşımıza da cevap vermiş oluyorum

basri50Çevrim Dışı

İl: Erzurum
basri50Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 31 Ekim 2008 10:03

Ben sizi tebrik etmek istiyorum.Hatta keşke bütün yavrular yaşasaydı da bize de beslemek nasip olsaydı.Ya da en azından onlar kısır mı öğrenebilseydik.

ReallyÇevrim Dışı

[C]4,1,10135[/C] [B]3329,2[/B] [B]2829,3[/B]
ReallyÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 31 Ekim 2008 14:15
[QUOTE=inalers] Bence o yavruda  bir sakınca olsaydı, Allah (c.c.) onların üremesine izin vermezdi.Çok güzel bir olay bence ihsan bey tebrik ediyorum sizi.Hatta balığı satmak gibi bir niyetiniz olursa bütün samimiyetim ile söylüyorum almak isterim.Kazanannn
musainaler@hotmail.com

İsterseniz size bu balık karşılığında yetişkin texas verebilirim.Astronot veya synpilumDil%20ÇikarmaBahsettiğim balıklar 10 ila 15cm arası.İsterseniz iki balık birden verebilirimGöz%20Kirpma
0532 515 20 95
[/QUOTE]

Allah'ın yarattığı o güzelim türleri bozup kendi türlerinizi yaratıyorsunuz, sonra Allah izin vermezdi diyerek kendinizi haklı çıkarmaya çalışıyorsunuz. Allah o türleri aynı göllerde milyonlarca yıl boşuna mı ayrı tuttu acaba? Olaya bu yönüyle bakmak işinize gelmiyor sanırım.

Zaten Allah'ı geçelim, yaptığınız şey hobiye zarar vermekten başka bir şey değil. Bu balıkların neden kırılmaması gerektiği onlarca kez anlatıldı bu forumda, hala gelmiş mübah bir şeymiş gibi anlatıyor, diğer akvaristlere kötü örnek oluyorsunuz. Videonuzu izledim, FH'u da sayarsak orada 4 tane hibrit balık var. Hiç değilse FH'un bi adı var, ama siz gelmiş onu da bir midasla eş yapmış satıyorsunuz, yavruları da etrafa dağıtıyorsunuz. Papağan kırması-papağan çiftine bir şey demiyorum zaten.

Bilmiyorum acaba Allah sizi burada türleri bozmada mı görevlendirdi, ama yaptığınız şey büyük bir sorumsuzluk ve gerçekten yazık...

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 31 Ekim 2008 14:38
[QUOTE=inalers] Bence o yavruda  bir sakınca olsaydı, Allah (c.c.) onların üremesine izin vermezdi.Çok güzel bir olay bence ihsan bey tebrik ediyorum sizi.Hatta balığı satmak gibi bir niyetiniz olursa bütün samimiyetim ile söylüyorum almak isterim.Kazanannn
musainaler@hotmail.com

0532 515 20 95
[/QUOTE]

Hani çok kaderci gördümde böylesini görmedim. İnançlı bir insan olarak, yapılan kabahatlerin üstünü kadercilikle örtmek, ironiden öte bir şey değil.
Denilesi bir şey yok!
Bol şans...
Kizgin

guardianÇevrim Dışı

Özel Üye
guardianÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 31 Ekim 2008 20:53
musainaler@hotmail.com

0532 515 20 95
[/QUOTE]

Siz yenisiniz galiba..Big%20smile

KribensisÇevrim Dışı

[B]7672,2[/B]
KribensisÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 31 Ekim 2008 21:02
musainaler@hotmail.com

0532 515 20 95
[/QUOTE]

Savaşan iki ülkeden herhangi birinin dertli vatandaşına '''Savaşıyormusunuz ? Ne yapalım ya, kader işte, Herşeyde bir hayır vardır, Yüce rabbim size bunu uygun görmüş''' diyebilirmisiniz ?

Akraba evliliği yapanlarda çocuk sahibi olabiliyor (genelde) ancak biliyorsunuz ki bu çocukların bir çoğu (malesef) özürlü olarak dünayaya geliyor. Sizce bu kadermidir yoksa bilgisizlikmidir ?

Yorumsuz.
Kribensis2008-10-31 21:09:54

baytar1Çevrim Dışı

baytar1Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 31 Ekim 2008 23:57
Really üstadım,iyi güzel konuşuyorsunuz da ortada şu var,akvaryum ortamında kırılan bir sürü balık var ve hep bunlardan yeni türler çıkarılıyor,ve papağan gibi genetik sorunlu olmayanları da biz akvaryistler tarafından besleniyor(şeker,fh gibi).Şimdi benim elimde sorunsuz ve üreyebilen bir dişi varken ve çıkan tek yavruda gayet sağlıklı ve hoş görünümlüyse bunun hobiciliğe zararı nedir?Yani kırma bile olsa hiçbir sağlık sorunu olmayan bir balık türü elde etmenin neresi kötüdür?Zaten yazımda da belirttim ben papağan cichlidin satılmasına karşıyım.Genetik sorunlu olduğunu bilmiyordum aldığımda,bilsem zaten almazdım.Ama sonuçta karma akvaryumda bu balıklar çiftleştiler.Yavrularını alıp klozete dökecek halim yok değilmi?Artı şu da var,papağanım sorunlu olsa haklısınız;ancak hiç bir problemi olmayan bir canlı.Sadece ismi "papağan cichlid" diye böyle de güzel bir yavrusu varken üremektenmi alıkoyayım hayvancağızı,kısırlaştırayım mı?Bakın tekrar söylüyorum papağan cichlidin üretilmesine ve satılmasına kesinlikle karşıyım,ama sonuç olarak bana şans eseri denk gelen sorunsuz bir balığın da yok bu midas kırmasıdır,bu sorunludur,arızalıdır diye eşinden ayrılıp yalnızlığa mahkum edilmesine de karşıyım.

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 01 Kasım 2008 02:08
Kimseyle tartışmaya girmek istemiyorum.Özellikle siz really bütün konulardaki yaklaşım tarzınız aynı insanlara çok yukardan bi bakış tarzınız var.Bi suç işlemişim gibi balıkları satıyorsunuz gibi.Ben uyuşturucu satmıyorum eş tutmuş ve gayet sağlıklı yavrular alınan balıkları satıyorum.
inalers2008-11-01 02:18:29