pipo filtre ne kadar açık kalmalı

lölopiÇevrim Dışı

İl: Ankara
lölopiÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 29 Eylül 2008 13:55
Arkadaşlar yavrular için almış olduğum pipo filtre günde kaç saat açık kalmalı.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

GRAFTTÇevrim Dışı

İl: Istanbul
GRAFTTÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 29 Eylül 2008 13:56
Kullanılırken bulunduğu tankta temizleme, v.s. durumlar dışında kapatılmamalıdır, ki bu tüm filtreler için geçerli bir durumdur.

ÖzkoçakÇevrim Dışı

Özel Üye
ÖzkoçakÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 29 Eylül 2008 16:19
Tüm filtreler 7/24 açık kalmalıdır.

programmerÇevrim Dışı

İl: Içel
programmerÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 29 Eylül 2008 17:59
[QUOTE=lölopi]Arkadaşlar yavrular için almış olduğum pipo filtre günde kaç saat açık kalmalı.[/QUOTE]
Ben de yavruluk oluşturma düşüncesindeyim, pipo filtreniz ve hava motorunuz nedir ? Hava motorunuz ses yapıyor mu acaba ? 2 çıkışlı ucuz bir motor almayı düşünüyorum ses yapmasından endişe ediyorum.
Arkadaşların dediği gibi filtre yani motor hep çalışmalı, hareketsiz su sağlıklı değildir.

lölopiÇevrim Dışı

lölopiÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 30 Eylül 2008 11:42
Resun marka benimki ama çok ses ve titreşim yapıyor. Etrafına sünger çektim ve kapalı dolaba koydum sesi biraz azaldı. Çift çıkış olabiliyor ben bir ucunuda ana tankıma bağlamayı düşünüyorum. özkoçak2008-09-30 21:43:14

Emre NarÇevrim Dışı

İl: Rize
Emre NarÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 30 Eylül 2008 20:30

Tüm filtreler 24 saat açık kalmalıdır. Aksi taktirde filtrenin sağlamış olduğu biyolojik döngü çöker. Buda akvaryum dengesinin bozulmuş olması demektir.

Saygılar,

schreiÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Bursa
schreiÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 30 Eylül 2008 20:39
Hava motorunun ses yapması birazda akvaryumdaki suyun basıncına bağlıdır.35 cm su yüksekliği olan yavru akvaryumumdaki çift çıkışlı champion marka hava motorunun sesi nerdeyse hiç duyulmuyordu.Yavrular elden gidince motoru 62 cm su yüksekliği olan ana tanka taktım,sesinden durulmuyor,ayrıca kapasiteside düşüyor.Benim gözlemim bu

biyologÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Erzincan
biyologÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 30 Eylül 2008 21:04
[QUOTE=programmer][QUOTE=lölopi]Arkadaşlar yavrular için almış olduğum pipo filtre günde kaç saat açık kalmalı.[/QUOTE]
Ben de yavruluk oluşturma düşüncesindeyim, pipo filtreniz ve hava motorunuz nedir ? Hava motorunuz ses yapıyor mu acaba ? 2 çıkışlı ucuz bir motor almayı düşünüyorum ses yapmasından endişe ediyorum.
Arkadaşların dediği gibi filtre yani motor hep çalışmalı, hareketsiz su sağlıklı değildir.
[/QUOTE]

Hocam eğer almayı düşünüyorsanız hava motorunu mutlaka kaliteli ve sessiz almaya gayret edin.Paradan kısacağım diye akvaryum keyfinizi bozmayın. Önerim Champion cx0098.Bir akvaryumcu abim önerdi. Bende hava motorumu bu modelle değiştireceğim.

Saygılar.