ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
lölopi
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
07 Kasım 2014 06:41
Toplam Mesaj:
154 [0.03 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
yener oğuz
Doğum Tarihi:
01 Ocak 1980
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

Yine tür degisikligi tavsiye bekliyorum
150.60.60 akvaryumum var. Kalvuslarimi elden çıkarıp daha renkli balıklar bakmak istiyorum. Sizce karışık tur lepistes mı , siyah moli yada velilera mı? Hangisinin üretiminden doğan yavruları daha çabuk elden çıkarırım. Amacım satış yapmak.
Tropheus mu Calvus mu?
Tropheus ujijiye karar verdim ama ilanlarda hiç satan bulamadım.
Tropheus mu Calvus mu?
Merhabalar. 150.60.60 akvaryum yaptırdım. Suyunu, kumunu ve kayaları koydum. Şimdi karar veremiyorum. Kimsede olmayan bir tür istiyorum. Calvus gold head buldum. 2e 8d damızlık. Diğer taraftan da duboisileri çok seviyorum. onlardan 1e5d alabilirim. Sizce hangi tür daha güzel. Hangisinin yavruları daha kolay elden çıkar. Herkes duboisi yavrusu satıyor forumda.

150*65(h)*60 hangi balık? sump motoru?
Arkadaşlar akvaryum yarın gelecek. Ben hala türe karar veremedim.
Lütfen yardımcı olun.
1) özel tür lepistes ( yavruları çaprazlamada extra akvaryuma ihtiyacım olacak)
2) özel tür melek
3) frontosa moba
4) frontosa brundi F0-F1
5) black kriza
6) ikola kaiser
7) ?
New jet 3000 almayı düşünüyorum... Baliklar icinde black kriza, yada ilangi yellow olabilir...
Bugün Ali Kuştepesine 150*65h*60 ölçülerinde sumplı akvaryum siparişi verdim. En erken 15-20 günde gelir diye tahmin ediyorum. Bende bu arada koyacağım balık türüne ve malzemelere karar vereceğim..Tropheus yada moba arasında gidip geliyorum...sump motoru iyi bişey olsun istiyorum...Fikirlerinizi bekliyorum..Saygılar...
Sizce hangi balık iyi olur hangi sump motoru iyi devirdaim yapabilir...
yavruları kolay elden çıkan tür daha iyi olur...

Kriza gold mu? Frontosa moba mı?
Şu an için kriza gold ağır basıyor....Ortalama hacim 500litre gibi olacak....Kriza gold için dikkat etmem gerekn birşey var mı? litre uygun bence...Geriye düzgün balıkları seçip almak kalıyor....
En dogrusu kriza gold gibi görünüyor...4e15d gibi düşünüyorum... Fakat fiyat 6000tl yi buluyor... Tek seferde kac tane yumurta alır ve kac günde bir alıyor acaba?
Tropheus daha once hic bakmadım.. İlk defa red rainbow aldım... Acaba kriza goldlara bakamazsam... Daha

Daha once frontoza uzun yıllar besleyip yavru aldım.
İyi günler. Yeni eve geçeceğim için 3000litrelik üretim setlerimi bozmak zorunda kaldım. Discus sevdam da böylece son buldu. Şimdi 150.60.65 akvaryum alıyorum kendinden sumplı olacak....Karar veremediğim konu ise kriza gold mu alayım ki 3000TL filan tutuyor kolonisi yoksa frontosa moba mı alayım ki 3000 lira tutuyor o da. Yavru sayısı, yavru verme sıklığı ve yavruları kolay elde çıkarma bakımından düşünürsek hangisi daha karlı olur... Yavrulara tamamen ticari bakmaktayım çünkü onları boylandıracak akvaryumum yok...Hemen elden çıkarmam lazım..
Teşekkürler.....

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.