Ana Sayfa Ana Sayfa
  Favorilerim Favorilerim   Cevapsız Konular Cevapsız Konular   Favori Forumlardaki Aktif Konular Favori Forumlarım
Yönetime Mesaj  Yardım Yardım  Bilgi Agaci Bilgi Ağacı
  Aktif Konular Aktif Konular  Arama   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş
 Akvaryum.com Forum : Balık Forumları : Canlı Doğuranlar
Sağlıklı Ve Sürekli Lepistes Nasıl Yetiştirilir?
Bu Forumdaki: Önceki Konu - Sonraki Konu
  Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
RaciD
Forum Üyesi

Yorumlarim
Durumu: Çevrim Dışı

Alıntı RaciD Alıntıbullet Konu: Sağlıklı Ve Sürekli Lepistes Nasıl Yetiştirilir?
    Gönderim Zamanı: 11 Ocak 2010 21:39 IP
2-3 nesil sonra lepisteslerim daha küçük oluyor. Sağlıklı nesil nasıl sürdürülebilir?
Raci Demirci

Yukarı Dön
Akvaryum.Com
Reklam
Simge

Alıntı MiSoSiKiaNbullet Akvaryum.Com Reklam
    Gönderim Zamanı: 28/11/2014 21:12:04
Akvaryum.Com Reklam
Reklamı Kaldır

Yukarı Dön
ibrahimkayabasi
Forum Özel Üyesi
Simge
Benim Sitem Yorumlarim

Alıntı ibrahimkayabasi Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 11 Ocak 2010 22:01 IP
Lepisteslerinizin daha sağlıklı ve hızlı büyümesi için;yavrular 1,5 aylık olduklarında ayırın o şekilde büyütün.Hayvanlar bütün enerjilerini çiftleşmeye harcadıkları için gelişimleri yavaş oluyor.
İbrahim Kayabaşı Lepistes sevdalısı...

Yukarı Dön

Alıntı Barış ER Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 11 Ocak 2010 22:55 IP
Sistemli bir üretim tekniği uygulamalısınız.Akvaryumcuda iyi soy balıklar edinmezseniz alacağınız 2 farklı varyete ile bilmeden out crossing yapmış oluruz. Bu yeni varyete çıkarmak için kullanılan bir tekniktir. İleri düzey genetik bilgisine sahip üreticiler  soylu balıklarla bu çalışmayı uzun sürelerde yaparlar. Acemilere önerilmeyen bir tekniktir.

Sizin şikayet ettiğiniz durum sizinle alakalı değil balıklarınızla alakalıdır. Eğer bu durumu yaşamak istemiyorsanız temiz kan lepistesler beslemelisiniz.
Engelli Üye 
Yukarı Dön
RaciD
Forum Üyesi

Yorumlarim

Alıntı RaciD Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 12 Ocak 2010 12:29 IP
Şu şekilde yapmayı planlıyorum. Önce aynı tür saf ırk bir türü çiftleştirmek ve dişileri tek bir akvaryumda yavrulatmak. Daha sonra 2. bir akvaryuma ayırdığım yavruları cinsiyetleri belirgin olur olmaz erkek ve dişi olarak ayrı akvaryumlara koymak... Burada ayrı ayrı büyüyen erkek ve dişilerden en güzellerini damızlık olarak ayırıp kalanlarını elimden çıkarmak.

Yani bir Damızlık akvaryumu, bir erkek ve dişi ayrılmış bölmeli genç lepistes akvaryumu, birde küçük yavru akvaryumu gerekecek gibi.

Daha önce aynı tür erkek dişi ayırmadan bol bitkili akvaryumda tutuyordum yavrularla birlikte...
Raci Demirci

Yukarı Dön

Alıntı PuLcheR Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 12 Ocak 2010 12:39 IP
İsteğinize ulaşmanız için uygun şartlar ve tenikler kullanmak bence en faydalı çözüm olur. Mesela uzun bir akvaryum edinebilirseniz balıklarının büyüme oranı daha fazla artacaktır. Mesela 100*25*30 gibi uzunlamasna bir tank, uygun su değişimleri ve tabiki uygun yemleme ile bence istediğiniz sağlıkta ve ebatlarda balıklara kavuşabilirsiniz..
Engelli Üye 
Yukarı Dön

-   Konuyu Paylas