Veiltailbeta Kuyruk Delinmesi

BERHAVAÇevrim Dışı

İl: Kirikkale
BERHAVAÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 06 Ekim 2023 19:04
Herkese merhaba 3 gün önce bir adet veiltail beta aldım ama balık cidden formda bir balıktı. Güzelce canlı yemle besledim ve üretime aldım hazır bir dişim vardı. Çok güzel yavruları oldu ancak bugün itibarıyla veiltail erkeğimi ayırırken gördüm ki kuyruğunda delinme meydana gelmiş. ancak üretime atarken herhangi bir erime delinme söz konusu değildi. Tekrar söylüyorum herhangi bir erime yok kuyrukta sadece delinme var. her kuyruk açtığında bu delik büyüyor.

1) Bu bir hastalık mı?
2) Hastalıksa tedavisi nasıl olmalı?

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

RhynoÇevrim Dışı

Ziyaretçi Engelli
İl: Bursa
RhynoÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 06 Ekim 2023 19:22
[QUOTE=BERHAVA]Herkese merhaba 3 gün önce bir adet veiltail beta aldım ama balık cidden formda bir balıktı. Güzelce canlı yemle besledim ve üretime aldım hazır bir dişim vardı. Çok güzel yavruları oldu ancak bugün itibarıyla veiltail erkeğimi ayırırken gördüm ki kuyruğunda delinme meydana gelmiş. ancak üretime atarken herhangi bir erime delinme söz konusu değildi. Tekrar söylüyorum herhangi bir erime yok kuyrukta sadece delinme var. her kuyruk açtığında bu delik büyüyor.

1) Bu bir hastalık mı?
2) Hastalıksa tedavisi nasıl olmalı?[/QUOTE]

Fotoğraf atabilirseniz daha iyi olur. Dişi ile kavga etmiş olabilir.

+1: [T]229265,ahmetfiratozkaya[/T]

Özay SomayÇevrim Dışı

İl: Ankara
Özay SomayÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 27 Ocak 2024 15:38
Deri losyonu kullanın sadece 2 damla veya hastalığa göre değişir.İkinci ihtimal ise akvaryumda bata bilen veya keskin bişey varsa o batmış veya kesmiş olabilir fotoğrafları atarsanız daha fazla yardımcı olurum [:)][EDIT]Özay Somay,2024-01-27 17:39:57[/EDIT]

ahmetfiratozkayaÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Konya
ahmetfiratozkayaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 27 Ocak 2024 17:30
[QUOTE=Özay Somay]Deri losyonu kullanın sadece 2 veya hastalığa göre değişir ama delik için
İkinci ihtimal ise akvaryumda bata bilen veya keskin bişey varsa o olmuş ola bilir ama siz gene losyon kullanın geçme ihtimali var fotoğraflarını atarsanız daha fazla yardımcı olurum [/QUOTE]
Bu yazıları benim için yazmadınız farkındayım fakat okuyunca ne yazıldığı anlaşılmıyor en azından ben anlamadım.

Özay SomayÇevrim Dışı

İl: Ankara
Özay SomayÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 27 Ocak 2024 17:42
Düzeltdim Oldumu .ben bildiğim kadarıyla yazdım inşallah yardımcı olmuşumdur.

Beğenenler: [T]229265,ahmetfiratozkaya[/T]