Yeni bir Amerikancı fikirlerinizi bekliyo

.AS.Çevrim Dışı

İl: Içel
.AS.Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 27 Ağustos 2010 19:04
[QUOTE=Really]Eğer yaşadığınız şehirde amerikan çikliti türü azsa boyları fazla farketmeyecek şekilde ne bulursanız alın. Yalnız karmaya uymayan midas, FH, jaguar gibi türlerden uzak durun. Kadroyu kurun biz size elemeniz gereken balıkları söyleriz. Ki zaten hiyerarşi oluşunca yavaş yavaş gitmesi gerekenler belli olur. [/QUOTE]

Bulabildiklerim;

3 adet texas (boyları 8 cm)
2 adet jack dempsey (boyları 9 cm ve 7,5 cm)
3 adet green terror (boyları  10 cm ,8cm ve 7 cm)
3 adet severum (boyları 8cm)
1 adet ateş kafa (boyu 7 cm) (emin değilim bu balık ateş kafamı resmini koyacağım daha sonra)
4 adet tinfoil (boyları 6 cm)

bunlara ek olarak şu an küçük olduklarından ve ithal geldikleri için dolayı daha hızlı büyümeleri ve sersemlikleri gitmesi  için 50x50x60 büyütme tankımda beslediğim :

2 adet astronot albino (boyları 7cm ve 6cm)
2 adet electiric blue jack dempsey (boyları 6cm)

4 adette 5cm lik silver dollar alacaktım ama ithalatciya 100lük poşet hepsi ölü gelmiş balıkların alamadım.

Green terror lerden 8cmlik olan sanki dişi gibi üst yüzgeç diğerlerine göre daha yuvarlak ve diğer 2si çok ilginç daha açık ve güzel renkteler 8cmlik olan daha koyu renkleri ve gövdede siyah noktası var diğerlerindeki noktalar daha açık renk,sadece erkek bulundurmam gerekiyor sanırım fakat şimdiden anlamam zor gibi balıklar da dişimi erkekmi diye yanılmıyorsam.

Önerilerinizi ve fikirlerinizi merakla bekliyorum. Saygılar;

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

pckobatÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Amasya
pckobatÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 27 Ağustos 2010 19:21
G.t konusunda acele etmeyin eş tutmaya başlayacakları zaman ayırırsınız.Cinseyette kesin olur.G.t'ler bu hobide beni en çok şaşırtan balıklar bazı dönemleri var yavru falanda vermedikleri zamanlarda oluyor ve çok agresifleşiyor bazende hiç bir şey yapmıyorlar.Ateş kafa olursa çok hoş olur o tankta ateş kafalar karma tanklarda uyum açısından olumlu sonuçlar doguruyor diye duymuştum.İyi forumlar...

ReallyÇevrim Dışı

[C]4,1,10135[/C] [B]3329,2[/B] [B]2829,3[/B]
İl: Ankara
ReallyÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 04 Eylül 2010 22:08
SD olur kesinlikle. Su içinden çıkarmadığınız sürece son derece dayanıklı bir balık. 4-5 tane olabilir. Ama agresifliği azaltmaya yardımcı olacağı konusunda söz veremem.

UnleasheaDÇevrim Dışı

İl: Adana
UnleasheaDÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 09 Eylül 2010 15:01
Öncelikle Mersinde benim gibi Amerikan Cichlid meraklısı olan birini forumda görmek sevindirici. Eğer herhangi bir konuda yardıma ihtiyacınız olursa her konuda yardım etmeye çalışırım.

Akvaryuma gelincede bence Midas ve FH dışında ne bulursanız koyabilirsiniz şimdilik. Balıklar beraber büyüyecekleri için sorun olmayacaktır. Çok arıza çıkartan bir balık olursada onu tanktan çıkartabilirsinir ileride.