Yeni tanklar ve Yeni türler Çok Çok Yakında

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 29 Eylül 2011 10:43
[QUOTE=cokmutlu]Peh maaşallah.... ;) Başka söze gerek yok...[/QUOTE]

Sağolasın Bacıların Bacısı.  Darısı Senin Bıdırcıklara.

[QUOTE=BURHANERCAN]Hasan valla bu ne acele diyeceğim ama belli ki duramıyorsun yerinde gelen gidende rahat bırakmıyor anlaşılan daha balıkları vereli bugün 3. gün biraz zaman tanıyınız.  Hakan beye bende katılıyorum fotoğraflamada eksiklikler var. Eminim en kısa sürede çok daha güzel fotoğraflar sergileyecektir. Yinede eline sağlık. 

Bu arada bu hafta sonu çay muhabbeti demlikler filan ne oluyor arkadaşlar. Pikniğe hasana gidiyoruz da benim haberim mi yok.

Üzülürek belirtmek isterim ki çayınıza bende ortak olacağım ama zaman ve makanı bilmediğimden dolayı umarım beni ekmezsiniz.

Bu arada kocaman MAAŞALLAH demeyi unutmayalım.  
[/QUOTE]

Kardeşim Malum Biraz Acelecilik Var Haklısın Birde Merakla Bekleyen Arkadaşlarımız Vardı Onları Kırmayalım Dedik Nacizane bi Kaç Kare Ekledik. Ama Şimdilik Bu Kadar Devamı Yeni Saraylarına Taşınınca 

Hakan Kardeşime de çok çok Teşekkür ediyorum buradan Bioballar İçin Mercan Kırıkları için vede Güzel resimler için.

Çay Partisi Zaten Sensiz Geçmez vede Tadı Olmaz BURHAN Kardeşim

[QUOTE=The_ReligiouS]MAşallah Balıklar yavaş yavaş oturmaya başlıyorlar. Formlar güzel. Sağlıklı yavru haberleride gelir inşallah en kısa sürede.[/QUOTE]

Teşekkür Ederim Bekir Bey.

İNŞALLAH

[QUOTE=Yılan Avcısı]Hasan bey Balıklarınız oturmaya başlamışlar maşaallah.Balıklara  Burhan bey kadar iyi bakacağınıza eminiz.Daha çok resim ve video istiyoruz bunuda belirtmeliyim.Sağlıklı balıklar ve bol yavrular.[/QUOTE]

Teşekkür Ederim Üzeyir Abim.

Burhan Kardeşim Kadar olamasamda Ona Yetişmeye Çalışıcam Üzeyir Abim Resim ve video ya Gelicek olursak Daha Henüz Yeni Tankım Gelmedi Gelsin Kurulumu Bi Yapalım Yeni Saraylarına Bi Alışsınlar Ondan Sonra ALLAH İzin verirse En Güzel Kareleri Sizlerle Paylaşıcam Abim Söz.

Saygı Ve Sevgilerimle.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

Hakan SönmezÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,2,78875[/C]
İl: Istanbul
Hakan SönmezÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 29 Eylül 2011 11:56

Arkadaşlar dün akşam Hasan kadeşimi ziyarete gittim ve balıkları canlı canlı görme ve fotoğraflama şansım oldu. Aslında balıklar daha yeni geldikleri için biraz stresli olduklarından flashsız çekimler yaptık ve tank ışıklarıda yetersiz olduğu için resimler biraz vasat ayrıca  Burhan beyin  tankı böyle bir koloni için biraz küçükmüş sanırım ki balıklar biraz birbirlerini hırpalamışlar ancak Hasanın yeni gelecek  devasa tankında kısa sürede kendilerini toparlarlar. Ayrıca ışıklandırma sistemide daha iyi olacağından çok daha kaliteli resimler çekebilicez kısmetse.

Valla tank kendi evime kurulacak gibi heycanlıyım arkadaşlar. Kısmetse hep beraber güzel bir kuruluma imza atacağız. Özellikle bu tarz profesyonel tank kurmak isteyen arkadaşlara da örnek olabilecek bir tank olacak.

aroÇevrim Dışı

Özel Üye
aroÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 29 Eylül 2011 12:04
Hasan abi sen nasıl bi adamsın yaa.. Bu kadar canayakın, dost canlısı, valla imreniyorum bazen ama bazen her zaman değil..Balıkların hayırlı olsun allah utandırmasın bol bol yavruların olacağını hepimiz biliyoruz zaten..Yanına gelemedim kusura bakma (aslında 2 gün önce geldim baktım dükkanı kapatıyosun girmedim seni oyalamamak için) ama bugün gelmeye çalışcam.Bakalım şu yavru makinelerine..Görüşmek üzere saygılar sevgiler adamın dibi..

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 29 Eylül 2011 14:41
[QUOTE=Hakan Sönmez]

Arkadaşlar dün akşam Hasan kadeşimi ziyarete gittim ve balıkları canlı canlı görme ve fotoğraflama şansım oldu. Aslında balıklar daha yeni geldikleri için biraz stresli olduklarından flashsız çekimler yaptık ve tank ışıklarıda yetersiz olduğu için resimler biraz vasat ayrıca  Burhan beyin  tankı böyle bir koloni için biraz küçükmüş sanırım ki balıklar biraz birbirlerini hırpalamışlar ancak Hasanın yeni gelecek  devasa tankında kısa sürede kendilerini toparlarlar. Ayrıca ışıklandırma sistemide daha iyi olacağından çok daha kaliteli resimler çekebilicez kısmetse.

Valla tank kendi evime kurulacak gibi heycanlıyım arkadaşlar. Kısmetse hep beraber güzel bir kuruluma imza atacağız. Özellikle bu tarz profesyonel tank kurmak isteyen arkadaşlara da örnek olabilecek bir tank olacak.

[/QUOTE]

Hakan Kardeşim.
İnan Bana Sana Nasıl Ve Ne Şekilde Teşekkür Edeceğimi Bilemiyorum.Üşenmeden Gecenin bi Saatinde Kalktın Taa Buraya kadar Geldin Neşenle Güler Yüzünle Mekanımı Şenlendirdin Oda Yetmezmiş Gibi Saatlerce Güzel Resimler Yakalayabilmek İçin Uğraştın Durdun.

Dahada Yetmedi birde Hediye olarak biobal ve mercan kırıgı getirdin Valla Beni Mahçup Ettin Kardeşim.
Ama Duuur Bende tüm forumun değerli üyeleri önünde sana helalinden 20 adet bıdırcık sözü veriyorum.
Balıklar ve Akvaryum Konusundada Kardeşim Valla Burhan Kardeşim Ebatları Gayet Düzgündü Ama Biz Balıkları Taşırken Biraz Sert Davrandık Hırpalama Olayı Ondan Kaynaklandı Ama Yakında İNŞALLAH Yeni Tankta forumlarını çok ivedi bi şekilde yakalıycaklarından şüphen olmasın.

Tekrar Tekrar TEŞEKKÜR Ederim Hakanım

[QUOTE=aro]Hasan abi sen nasıl bi adamsın yaa.. Bu kadar canayakın, dost canlısı, valla imreniyorum bazen ama bazen her zaman değil..Balıkların hayırlı olsun allah utandırmasın bol bol yavruların olacağını hepimiz biliyoruz zaten..Yanına gelemedim kusura bakma (aslında 2 gün önce geldim baktım dükkanı kapatıyosun girmedim seni oyalamamak için) ama bugün gelmeye çalışcam.Bakalım şu yavru makinelerine..Görüşmek üzere saygılar sevgiler adamın dibi..
[/QUOTE]

Bende Bi Anormallik Yok Kardeşim O Güzellik Senin Güzel Görüş Açından Kaynaklanıyo Canım Kardeşim.

Evet Gelemiyosun Ziyaretime Taaa Beylik Düzünden Küçükçekmeceden Kartaldan Arkadaşlar Gelebiliyo Ama Sen Çok Uzaktasın Aramızda 4 tane Sokak Var Ondan Diimi Baya Bi Mesafe Var.

Teşekkür Ederim Arifim Tarifim

TUNA AKVARYUMÇevrim Dışı

Kurumsal Üye
TUNA AKVARYUMÇevrim Dışı
Kurumsal Üye
Gönderim Zamanı: 29 Eylül 2011 19:33
Merhabalar arkadaşlar,

Bugün konuyu okudum baya hararetli ve yüksek reytingli olmuş. Yorumları, ilgisi ve emeği geçen herkese ben de buradan teşekkür etmek isterim...

Kısacas Hasan Abini akvaryumundan bahsedeyim. Çift taşırma kuleli, pleksi ızgaralı ve dipten su çekecek şekilde bir taşırma sistemi olacak. Kulelerden taşan sular sump içine iki ayrı kuleden dökülecek. Sump 130 cm. 270 litrelik bir sump, yani ana tankın 3 te 1 inden daha büyük.  Çok kuvvetli bir aıtmr olacağından şüphe yok hatta Hasan abi su sıkıntısı cekmez artık bu saatten sonra. Su bulamadığı zaman ana tanktan doldurup servis edebilir sanırım... :)

Mobilyası akrilik olacak. İçi ham MDF  15 mm, uzeri 3 mm akrilik kaplama. Cam gibi parlak... Bu malzeme piyasaya cıkalı zaten 7-8 ay oluyor. Benim bildiğim kadarı ile de bu malzemeden yapılmış ilkl akvaryum mobilyası olacak...

Hasan abinin su an ana tankı yapıştırıldı, sadece on camı eksik. 122 mm clear cam cumartesi elimizde olacak. Geldiği anda yerine montajı yapılacak. Sumpı bitti. Demir profil sehpası yarın sabah bitmiş olacak. Mobilyaları da cumartesi elimide olacak. Bu hafta sonunu Hasan Abinin akvaryumunun imalatı ile geçireceğiz...

İlk imalattan fotolar aşağıdadır...

NuadaÇevrimiçi

Özel Üye
[C]2,3,56992[/C]
İl: Balikesir
NuadaÇevrimiçi
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 29 Eylül 2011 23:24
Ellerinze sağlık.

Yeni akvaryumunuz hayırlı olsun. Sizin sumpa benzeyen bir sump buldum dolaşırken. Aklınızda bir fikir yoksa belki bu şekil kullanırsınız :)

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 29 Eylül 2011 23:50
[QUOTE=bileciklivolki]Ellerinze sağlık.

Yeni akvaryumunuz hayırlı olsun. Sizin sumpa benzeyen bir sump buldum dolaşırken. Aklınızda bir fikir yoksa belki bu şekil kullanırsınız :)

[/QUOTE]

Teşekkür Ederim Kardeşim SAĞOL.

cokmutluÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Kahramanmaras
cokmutluÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 30 Eylül 2011 00:14
Hasan abi su sıkıntısı cekmez artık bu saatten sonra. Su bulamadığı zaman ana tanktan doldurup servis edebilir sanırım... :)

Hahahaaaaaaaa süper yaa, doldur abi damacanaları sen bu tanktan :D

Şaka bi yana gerçekten harika olmuş, maaşallah diyeyim de yine peşinen.. Sözüm değmesin.. Şu bahsedilen mobilyayı da çok merak ettim, o neymiş öyle cam gibi parlak..

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 30 Eylül 2011 00:20
[QUOTE=cokmutlu]Hasan abi su sıkıntısı cekmez artık bu saatten sonra. Su bulamadığı zaman ana tanktan doldurup servis edebilir sanırım... :)

Hahahaaaaaaaa süper yaa, doldur abi damacanaları sen bu tanktan :D

Şaka bi yana gerçekten harika olmuş, maaşallah diyeyim de yine peşinen.. Sözüm değmesin.. Şu bahsedilen mobilyayı da çok merak ettim, o neymiş öyle cam gibi parlak..
[/QUOTE]

Sump ta ki su bizim barajların sularından daha temiz oluca için sıkıntı olmaz sanırım denemek lazım.

Harbidende Şaka biyana inşallah çok süper olucak heyecandan uykularım kaçıyo baci ya
Bide şu arka fon işi olsaydı varya of diyorum ama malesef olmadı

cokmutluÇevrim Dışı

Özel Üye
cokmutluÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 30 Eylül 2011 00:38
Abicim, almanca'dan anlayabildiğim kadarıyla baktım (hala hatırlıyomuşum biraz) ama maalesef teslimat yaptıkları ülkeler arasında biz yokuz. Orada çalışan onca vatandaşımıza rağmen maalesef Türkiye listede yok. İlla ki ordan biriyle irtibat kurup buraya gönderilmesi sağlanmalı yani. Yoksa siteye üye bile oluyordum ki siparişi vereyim senin namına diye, ama teslimat yokmuş.. :/

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 30 Eylül 2011 00:50
[QUOTE=cokmutlu]Abicim, almanca'dan anlayabildiğim kadarıyla baktım (hala hatırlıyomuşum biraz) ama maalesef teslimat yaptıkları ülkeler arasında biz yokuz. Orada çalışan onca vatandaşımıza rağmen maalesef Türkiye listede yok. İlla ki ordan biriyle irtibat kurup buraya gönderilmesi sağlanmalı yani. Yoksa siteye üye bile oluyordum ki siparişi vereyim senin namına diye, ama teslimat yokmuş.. :/[/QUOTE]

Teşekkür Ederim Kardeşim.
Bende bi çok şey denedim ama olmadı. Sağlık Olsun Artık Bende Bundan Sonraki İki Metrelik Tankıma Yaptırırım Ama önce fonu temin edicem sonra tankın siparişini vericem..

cokmutluÇevrim Dışı

Özel Üye
cokmutluÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 30 Eylül 2011 00:51
Şimdi buna ne düşünüyorsun peki?

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 30 Eylül 2011 00:55
[QUOTE=cokmutlu]Şimdi buna ne düşünüyorsun peki?[/QUOTE]

Bu Renk Bi Mavi Reklamcıya folyo Baskı Olucak Nasipse.
HasanKARAKUŞ2011-09-30 00:56:47

cokmutluÇevrim Dışı

Özel Üye
cokmutluÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 30 Eylül 2011 01:06
Abim düz mavi değil desenli düşünüyorsan yüksek çözünürlüklü fonların linkini atıştım sana... Baskı yaptırabilirsin.