Yeni tanklar ve Yeni türler Çok Çok Yakında

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 23 Eylül 2011 22:57
Fotoğraf: Akvaryum gelince eklenecek.Şimdilik Dekorlar hazır 

Boyut (cm): 180*65*60 (h)
Kapasite (litre): 702 litre
Canlılar: Kriza Gold

Malzemeler: 2 adet Eheım Compact 3000 kafa motoru 2 adet Eheım Medıa Set 2080

Akvaryum Bakımı: Haftalık % 20 su değişimi

Kullanılan Yemler: Sera ,tetra ,nls ,osi ,hikari , tropikal , ve danichi marka yemlerin en gözde yemleri.

Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar: Epsom tuzu , Sagem Tanganyika buffer , Sagem tanganyika lake salt

Öncelikle Herkese selam değerli forum üyeleri.

Bütün İmkanlarımı zorlayarak , değerli forum  arkadaşlarımızn yardımları Ama en önemlisi beni forumla ve forumdaki siz değerli dost ve arkadaşlarla tanışmama vesile olan  değerli Esnaflarımızdan Tuna Akvaryum Deniz Abime  ,Rainbow Akvaryum Ferhat dostuma  , Deepsea Pet center  Oğuzhan abim ve Metehan kardeşimle Kurmaya başladığımız bu akvaryumu sizlere tanıtmaya başlayalım dedik.

Akvaryum

Tuna akvaryum İmalatıdır.Deniz Ustanın ellerinden ve dediğine göre Türkiye'de bir ilk olacak.

40*40 profil 3 mm et kalınlığı.
Türkiyede bir ilk olan Akrilik Mobilya 
Gövde siyah,Çift Kapak Beyaz  Beşiktaşk 
Çift Taşırma
Sürgülü buhar camı,kızaklı
Çift kuleli Sump
Mobilya içi led
5 adet T5 floresanlı Armatür
Ön Cam Extra Clear
Sump  130*50*50 

Malzemeler 

Malzemeler Rainbow Akvaryumdan.Ferhat'ım Çok Çok Teşeküürler ,

2 adet Eheım Compac 3000 Kafa motoru
2 adet Eheım media Set  2080
2 adet Jager 300 watt ısıtıcı
70 kg DOLOMİT 1 mm kum , 15 kg Hagen ARAGONİT Kum.
70 kg Ağaç fosili kaya

Balıklar

Kriza Gold 12 Dişi 6 Erkek

3 D arka fon Orkunki Nickli Orkun kardeşimizden

Öncelikle herkese selamlar...
Balıkları ani bir kararla azönce getirdik.Evinde bizi muazzam bir şekilde ağırlayan Burhan kardeşim ve ailesine sonsuz teşekkürlerimi sunarım...

Aslında stres halindeyken resim çekmek istemedim.Sizin hatrınıza ekliyorum.3 dişi ağzı dolu maşallah.Şuanda 120*40*60 ta misafir olarak kalıyorlar.İlerleyen dönemlerde renkleri oturunca güzel resimleri eklerim.

karo1978 nickli Kahraman ve alıştırmada beni7bitirdi ömer kardeşime bu yolculukta eşlik ettiği için teşekkürler.

Merhabalar arkadaşlar,

Bugün konuyu okudum baya hararetli ve yüksek reytingli olmuş. Yorumları, ilgisi ve emeği geçen herkese ben de buradan teşekkür etmek isterim...

Kısacas Hasan Abini akvaryumundan bahsedeyim. Çift taşırma kuleli, pleksi ızgaralı ve dipten su çekecek şekilde bir taşırma sistemi olacak. Kulelerden taşan sular sump içine iki ayrı kuleden dökülecek. Sump 130 cm. 270 litrelik bir sump, yani ana tankın 3 te 1 inden daha büyük.  Çok kuvvetli bir aıtmr olacağından şüphe yok hatta Hasan abi su sıkıntısı cekmez artık bu saatten sonra. Su bulamadığı zaman ana tanktan doldurup servis edebilir sanırım... :)

Mobilyası akrilik olacak. İçi ham MDF  15 mm, uzeri 3 mm akrilik kaplama. Cam gibi parlak... Bu malzeme piyasaya cıkalı zaten 7-8 ay oluyor. Benim bildiğim kadarı ile de bu malzemeden yapılmış ilkl akvaryum mobilyası olacak...

Hasan abinin su an ana tankı yapıştırıldı, sadece on camı eksik. 122 mm clear cam cumartesi elimizde olacak. Geldiği anda yerine montajı yapılacak. Sumpı bitti. Demir profil sehpası yarın sabah bitmiş olacak. Mobilyaları da cumartesi elimide olacak. Bu hafta sonunu Hasan Abinin akvaryumunun imalatı ile geçireceğiz...

İlk imalattan fotolar aşağıdadır...

Teşşekkür Ederim Abilerin Abisi Yüksel Abim.

Yarın ölene kısmetse Kesinleşiyo orkali nickli Orkun kardeşimle Tanıştık Tesadüfen Onun Sayesinde ALLAH izin Verirse Çok İstediğim 3d Fonumada Kavuşmuş Olucam

İşlerinin Yoğunlugundan Haberim Var Abim Sen Gelmesende Gönlünün Ve Güzel Kalbinin Bizlerle Olduğundan Şüphem Yok 
Çay Partimiz Cumartesi Öylenden Sonra Başlıyo Abim Buyur Gel Başım Üstünde Yerin Var

Orjinalini yazan: karo1978
Ne diyosun hasanım 3d mi yoksa ayıp sana ayıp niye haber vermiyosunDDD

3d se varya gerçekten kendi işim gibi sevinirim vallaha kardeşim..............

Valla Kahramanım Forumda İstihbarat Çok Kuvvetli Ben Fonun İşini Hallettim Dükkana Gelmeden Haberi Foruma Çoktaaaan Düşmüş 

TUNA Akvaryum Ziyaretinden Bikaç Kare Resim

Küçük Hobici Yetişiyo Oğlum Yunus Emre 

Deniz Abi Ve Ben

Deniz Abinin Atölyesinden Görüntü.Dolamit Kum Çeşitleri TUNA Marka 

Deniz Abi Sumpla Uğraşıken .

Şimdilik Bu Kadar Görüş Ve Önerilere Açık 

Akvaryum kurulumu hakkında detaylı bilgileri,öncesi sonrası için yapılması gerekenleri konuşmak tartışmak için dükkanıma davet ettiğim.(Maksat buluşmak muhabbet aslında,pek bişeyde yok ya hani)

Kırmayıpta gelen değerli hobici abi ve kardeşlerim , Vedat , Ömer , Yüksel abi, Kahraman , Burhan , Hakan Sönmez ,Bora , Emre ve aro Arifim tarifim. kardeşlerime sizlerin huzurunda sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Emre o salata 6 kişilik canım , bırakırmısın o tabağı lütfen :D 

Adam başı 2 tane haaa sonra ben aç kalıyom hahaha   Dermişimmmmm

Çay ve Kurabiye sohbet muhabbet 

Hadi resim çekincez hobaaa

Bu olmadı bidaha  

Boram boram afiyet olsun canım benim,Kim yakaladı bu pozu yahu,genelde bu pozları emreden yakalardık 

Her güzel şey gibi yine ayrılık vakti  

İlk Parti lahmacun faslının fotosuda benden gelsin ozaman...

Bu arada tam zamanında çıkmışım yanınızdan valla benden hemen sonra ikinci partiyi yemişsiniz yoksa kırmamak için bi yarım daha yiyip çatlayabilirdim...

Valla öğlen Yüksel abim Hasanın yanına gidicem diyince abi söz vermiyim ama gelmeye çalışırım dedim ama akşama doğru Hasan da arayıp Burhan geldi daha Emre falan da gelecek diyince hadi dedim bu fırsatı kaçırmıyım ki iykide kaçırmamışım güzel muhabbet ve hoş sohbet oldu. Çaylara diycek bişey yok zaten :)

Gerçekten arkadaşlarında dediği gibi Hasan kardeşimin dükkanı buluşma noktamız oldu diyebilirim.  Bizi çok güzel ağarlıyor ki bizde gidiyoruz. Yüksel abi dediğin gibi inşallah kimseyi rahatsız etmiyoruzdur. Bir ara çok gülünce bende senin gibi acaba birilerini rahatsız ediyormyuz diye düşünmedim değil yani.

Buda bi önceki hafta Pizza keyfiii............

Devamlı yiyiyormuyuz yoksa banamı öyle geliyor :)

Merhabalar arkadaşlar...

Hasan Agamın akvaryumu hafta sonuna yetişmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Arka fonu geldi. Mukemmel guzellikle ve doğal gorunumlu. Akrilik mobilyaları da geldi. Ancak hasar gormesin diye koruyucu jelatinlerini açmadık. Bu nedenle Mobilyasını son gun toplayacağız. Jelatinleri açılmadan mobilyanın güzelliği belli olmasa da inede fotoları nı ekliyoruz.

Kulelerin yapımı ve fonun yerine montajı da yapıldıktan sonra mobilyası yoplanacak ve teslim edilecek.

Merhabalar arkadaşlar;

Hasan Agamın akvaryumunda profile giydirme mobilya sehpamız hazır; fon akvaryum içine monte edildi, kule camlarımız siyah renkte hazır ve pleksi ızgaraları az sonra hazırlanacak; Yarına sadece kapak içine florasan tesisatının döşenmesi kalıyor. Hatta onu da bu gece bitirebilrim eğer ki erken çıkmazsam. Son fotolar aşağıda...

Üstteki  resimde Extra Clear cam da kendini şahane belli etmiş...

Bu arada arkaşlar mobilyaların uzeri koruyucu folyo kaplı olduğu için su an parlaklığını belli etmiyor ancak akrilikler ayna kadar parlak ve pürüzsüz bir yüzeye sahip.

Hasan agamın kuleleri beni7bitirdi :) (omer hoca sana gonderme yapıyorum...)

Merhabalar Arkadaşlar;

Hasan Agamın kuleleri... yaaar yaaaarrrr yarr yandım vallahi bitirdi beniiiii şinanay yavrum şina şina naaayyy... diye gider bu şarkı...

Kulelere ait son fotolar...

Hasan agamın akvaryumunun son işlemi kaldı o da kule ön camlarını ve pleksi ızgaralarını yerine yerleştirmek. Oda tahmini 1-2 ssat içinde biter... Şimdi bana müsade beyler...

Saygılar....

Herkese Selamlar...

Akvaryum geldi.Hepimizin gözü aydın.Lütfen maşallah'larınızı eksik etmeyiniz.Akvaryum geldiğinden beri kurulum çalışmaları daha yeni bitti.Resim çok vakit buldukça hepsini ekliceğiz.

VE NİHAYET TANKIMA KAVUŞTUM

DENİZ ABİ VE ENDER AKVARYUMUN SAHİBİ ABİMİZLE İLK POZUMUZU VERDİK
ÇIKMIŞ OLDUĞUM BU YOLDAKİ EN BÜYÜK DESTEKÇİM BİLADERİM

YÜKSEL ABİİİİİİİİİ 

MEVLAM YÜZÜNDEKİ GÜLÜCÜĞÜ EKSİK ETMESİN DENİZ ABİM
AZİCİK YEMEK MOLASI

KÜÇÜK MELEĞİM

ODA BEN KADAR HEYECANLIYDI

EMİR KOMUTA KAHRAMAN KARDEŞİMDE

FONUN ARKASININ BASINCINI AZALTMAK İÇİN DELİKLER AÇARKEN

DENETLEME KURULU
DENİZ ABİ BİLGİ VE BİRİKİMLERİNİ ANLATIYOR

YÜKSEL ABİM ÖN KONTROL YAPIYO

MOLA AZİCİK AMA DENİZ ABİ İÇERİDE ÇALIŞIYO ARAZİ TİMİ 

HAKAN KARDEŞİM ALLAH KESENE HALİL İBRAHİM BEREKETİ VERSİN

ÇİĞ KÖFTE MOLASI 
E ARTIK POZ VERMEYE BAŞLAYALIM 

KADRO TAMAM

BİYOLOJİK SÜNGER KESİMİ

İŞTE O ADAM ADAM GİBİ ADAM O ADAM BENİM KANKAM HAKAN SÖNMEZ

KAHRAMAN KARDEŞİM KAHRAMANLAR GİBİ ÇALIŞTI

ÇOK YORULDUK ÇOOOOK

UFAK UFAK SUMP MALZEMELERİN YERLEŞTİRELİM

SUMP TAN GÖRÜNÜM

SUMP TAN SORUMLU BAKANIMIZ KAHRAMAN 

VEEE NİHAYET SUYUMUZU DOLDURDUM ÇOK ŞÜKÜR KAZASIZ BELASIZ ATLATTIK

ASLAN OĞLUM YETİŞİYO YENİ KURULUMLARA YELKEN AÇIYO BABASININ İZİNDE

İŞİN EN ZEVKLİ TARAFIDA BU AN

EEEE ARTIK Bİ YORGUNLUK ÇAYI İÇİLİR

KADRO FUL +FUL

ALİCAN GENE MUZURLUK PEŞİNDE

BİTKİLERİMDE YENİ YERLERİNDE KÖK SALMAK İÇİN YOLA ÇIKTILAR

NİHAYET DOLDU

REKLAMLAAAR

ARİFİM TARİFİM KAYALAR İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM

BU MUTLU GÜNÜMDE BENİ YANLIZ BIRAKMAYAN ( YÜKSEL ABİM ) ( KAHRAMAN KARDEŞİM ) 
( HAKAN KANKAM ) ( ÖMER KARDEŞİM ) ( ALİCAN KARDEŞİM ) ( ARİF KARDEŞİM ) VE USTALARIN USTASI DENİZ ABİME TÜM FORUM AİLESİ ÖNÜNDE ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.  

Konuma Dahil Olan Olmayan Değerli Hobici Abilerim Kardeşlerim. 

Çok Şükür Beklenen Oldu ve Nihayet Akvaryumuma Kavuştum. Dilerim ALLAH tan Bu Hobiye Gönül Vermiş Olan Tüm Dostlarada Nasip Etsin.

Akvayum Akrilik Mobilya Özelliği Olduğundan Dolayı Çizilme Riskine Karşı Üzerinde Bulunan jelatini Henüz Çıkarmadım. Çok Yakın Zaman İçerisinde jelatinleri Çıkarip Yeni Fotolar Ekliycem.  

Bu Kurulum Aşamasında Değerli Yorumlarını ve Görüşlerini Esirgemeyen Tüm Dost Ve Arkadaşlarıma TEŞEKÜR Ederim. 

BU MUTLU GÜNÜMDE BENİ YANLIZ BIRAKMAYAN ( YÜKSEL ABİM ) ( KAHRAMAN KARDEŞİM ) 
( HAKAN KANKAM ) ( ÖMER KARDEŞİM ) ( ALİCAN KARDEŞİM ) ( ARİF KARDEŞİM ) VE USTALARIN USTASI DENİZ ABİME TÜM FORUM AİLESİ ÖNÜNDE ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.  

SAYGI VE SEVGİLERİMİ SUNARIM.

Sevgili arkadaşlar,saygıdeğer forum üyeleri ve konumu takip etme inceliği gösteren herkese buradan teşekkürlerimle başlıyorum süprizi anlatmaya ve konuya devam etmeye.
Bugün açılış bahanesiyle dostlar buluşmasını gerçekleştirdik hayırlısıyla ,erken vakitlerde başlayan süpriz hazırlıklarını tamamladık,(fatih8234)-Fatih kardeşimin bana yakıştırdığı Kriza Gold'ları aldık ve FIRATSSS ve (Eksper)-Bora ile beraber alıştırırken yeni ortamlarına siz değerli takipçilerimizle paylaşmayı borç bilirim.Daha sonrasında balıklarımızı izlerken,dostlarımız gelmeye başladı 18.00 sularında.Çayımızı yeniden ve yine koymuştuk elbette,yemek eşliğinde muhabbette olanlar ve görüntüdeki dostlarımızı yazıyorum.
(Reis)-Ümit Abi, ( Deep Sea Pet Center yetkililerinden oğuzhan bey metehan bey mesut kardeşim serdar kardeşim)
(fatih8234)-Fatih kardeş,Hakan Sönmez,Yüksel Aydemir,(karo1978)-Kahraman kardeş,(Eksper)-Bora,(FIRATSSS)-Fırat kardeş,(RESPECT)-Mustafa kardeş,(aro)-Arif kardeş,(Tuna akvaryum)-Deniz,(Deniz kardeşimin bacanağı Akademi Türkiye birincisi) Bahadır Sağlam,(beni7bitirdi)-Ömer kardeş,(10.Köy)-Alican kardeş,(Topflighter)-Emre kardeş.
Dostlarıma çok teşekkür ederim mekanı şereflendirdikleri için,her konuya değindik,hobi dahilinde ve hobi haricinde .Ümit abime teşekkür ederim,o güzel sohbeti için.Tekrar beklerim kendisini. 

Bahadır kardeşim bize duygu dolu saz muhabbetinde bulundu gece itibariyle.Saat 04 oldu,mekanda tuna akvaryum Deniz Abim,Bora,Emre,Alican,kardeşlerim ve yakın tanıdıklar  akrabalar ile beraberiz .Kahvaltıyı da İnşallah beraber güzel bir şekilde geçireceğiz.
Şimdi resimlerle anlatımda bulunmak isterim, 

Mekanımı Şenlendiren Ve Şereflendiren Tüm Abilerime ve Kardeşlerime TEŞEKKÜRLER.

Bu Tablo Herşeyi Anlatıyo Sanırım
Deep sea pet centır ın Süper Kadrosuda Aramızda
Reis Çayını Tazeleyim
Deniz Abinin Bacanağı Akedemi türkiye yarışmasının birincisi BAHADIR SAĞLAM Aramıza Hoş Geldin.

Hakan KANKAAA Sen Nereye Bakıyosun ?
ALİCAN Can Dostum Gene ne Anlatıyon bakim Sen
FIRAT Kardeşimin Yavruluğunu Yaparken
Yavruluk Çalışması.
Buda MISTIK Kardeşimin Yavruluğu.

Bu Adamlar Nereye Bakıyor ???
KANKAAAA
Güzel Yüzünden Gülücükler Eksik Olmasın KANKAAM

Veeee Ziyafet Vakti Afitet Olsun.
Arifim Tarifim Çek Kafanı Geri Yüksel Abim Gözükmüyo

Deniz Abim Şaheserini İzliyo
Reis Yakalamışlar Seni
Can Dostuuum ALİCAN

Ye Ye Utanma Kimse Bakmıyo Arifim 
Adamdaki Esalete Bakarmısınız CİX

RESİMLERİN AÇIKLAMALARI VE DEVAMI İLERLEYEN SAATLERDE

BULUŞMA FOTOLARINA KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM.
GECE VARDİYASI
 SENDE NE MARİFETLER VARMIŞTA HABERİMİZ YOKMUŞ DENİZ ABİM
TÜRKİYE AKADEMİ YARIŞMASI BİRİNCİSİ BAHADIR MEKANIMIZA HOŞ GELDİN.

SON KONTROLLERİ YAPIYO DENİZ ABİ.
Bİ DURUMMU VAR ARİFİM TARİFİM

ÜMÜT ABİM İNAN MUHEBBETİN HALA DİLLERDE MEKANIMIZI ŞENLENDİRDİN AYAĞINA SAĞLIK.
ÇAYLAAAAAR

YETİŞMESEK EMRE ORTA PARMAĞIDA GÖTÜRÜYODU
AFİYET OLSUN REİSİM.
EMRE İŞ BAŞINDA.

MURADINA ERDİ SONUNDA AÇTI TATLININ AĞZINI
HasanKARAKUŞ2012-01-05 11:38:52

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

YÜKSEL AYDEMİRÇevrim Dışı

İl: Istanbul
YÜKSEL AYDEMİRÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 23 Eylül 2011 23:12
Kardeşim hayırlı olsun Allah mahçup etmesin inşallah herşey istediğin gibi olur.Kurulumu yaparken eğer işlerden fırsat bulursam mutlaka yardıma geleceğim bilesin .

radkayaÇevrim Dışı

İl: Giresun
radkayaÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 23 Eylül 2011 23:15
Yeni akvaryumunuz hayırlı olsun. Akvaryumların kurulum aşamları beni her zaman heyecanlandırmıştır. Akvaryumunuz verdiğiniz detaylara bakılırsa güzel olacak.Gelişmeleri bekliyoruz.

efsane07Çevrim Dışı

Özel Üye
efsane07Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 23 Eylül 2011 23:15
Haydi hayırlısı abi sen yaparsan 10 numara iş çıkarırsın.allah kolaylık versin

akvirÇevrim Dışı

İl: Yurtdisi
akvirÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 23 Eylül 2011 23:18

Hadi bakalım sağ sağlim kurarsınız umarım.Fotoğrafları bol çekerseniz tadınmaz yenmez .

AverroesÇevrim Dışı

Özel Üye
AverroesÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 23 Eylül 2011 23:28
Hayırlı olsun abi, İlangiye yönelmende pay sahibi olduğum için gururluyum.

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 23 Eylül 2011 23:41
[QUOTE=RESPECT]Hayırlı olsun abi, İlangiye yönelmende pay sahibi olduğum için gururluyum. [/QUOTE]

Bakalım henüz net Değil Mustafa'm , sevinme öyle hemen.Kısmet bakalım.

[QUOTE=akvir]

Hadi bakalım sağ sağlim kurarsınız umarım.Fotoğrafları bol çekerseniz tadınmaz yenmez .

[/QUOTE] 

Mümkün oldukça çok resim çekicez kısmetse,ilginize teşekkür ederim.

[QUOTE=efsane07]Haydi hayırlısı abi sen yaparsan 10 numara iş çıkarırsın.allah kolaylık versin[/QUOTE] 

Sağol kardeşim,elimizden gelenin eniyisini yapmaya çalışıcaz bakalım herşey nasip kısmet.

[QUOTE=radkaya]Yeni akvaryumunuz hayırlı olsun. Akvaryumların kurulum aşamları beni her zaman heyecanlandırmıştır. Akvaryumunuz verdiğiniz detaylara bakılırsa güzel olacak.Gelişmeleri bekliyoruz. [/QUOTE] 

Öncelikle teşekkür ederim.Giresun'lu hemşerimin yazması ayrıca memnun etti.Giresun havalarıyla halay çekiyolar içerde 

En ufak detayları bile sürekli konuşuyoruz arkadaşlarla.Tabki sizden gelecek öneri ve tavsiyelerede ihtiyacımız var.Konuyu açmanın  bir amacıda buydu.Konu herkesin tavsilerine açık.

[QUOTE=YÜKSEL AYDEMİR]Kardeşim hayırlı olsun Allah mahçup etmesin inşallah herşey istediğin gibi olur.Kurulumu yaparken eğer işlerden fırsat bulursam mutlaka yardıma geleceğim bilesin .[/QUOTE]

Çok sağol abi.Sizin gibi dostlarım varken süper bişey çıkacağına eminim.Eksik olma abi varlığınız yeter.

barandorukÇevrim Dışı

Özel Üye
barandorukÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 23 Eylül 2011 23:54
Hadi hayırlısı olsun inşallah. Detaylara çok önem verdiğini tanıştığımız da fark etmiştim zaten. Gördüğüm kadarı ile güzel olacak. Gelişmeleri dört gözle takip edeceğim, bekleyeceğim gerekirse yerinde izleyeceğim. Yani yakından takip edeceğim.
aqua_boy2011-09-24 00:18:58

zıpkıncı07Çevrim Dışı

İl: Antalya
zıpkıncı07Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 23 Eylül 2011 23:55
Hayırlı olsun. İnşallah sorunsuz bir kurulum ve adaptasyon geçirirsiniz. 

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 24 Eylül 2011 00:06
[QUOTE=barandoruk]Hadi hayirlisi olsun ins.   detaylara cok onem verdigini tanistigimiz da fark etmistim zaten. Gordugum kadari ile güzel olacak.Gelişmeleri dort gozle takip edecem, bekleyecem gerekirse yerinde izleyecem....Yani yakindan takip edecem... [/QUOTE]

Sağolun Bülent Bey. Herzaman beklerim.

[QUOTE=UmutVAROL]Hayırlı olsun. İnşallah sorunsuz bir kurulum ve adaptasyon geçirirsiniz. [/QUOTE]

Çok teşekkürler Umut bey,daha iyileri sizlerin olur inşallah.

Arkadaşlar dekor,malzeme vs tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum. HasanKARAKUŞ2011-09-24 02:08:16

FATİH_G.O.PÇevrim Dışı

FATİH_G.O.PÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Eylül 2011 01:23
Hasan bey maşaallah güzel bir çalışma alcağı şimdiden belli her şey gönlünüzce olması dileğiyle saygılar...

HB.TELLİÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Afyon
HB.TELLİÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 24 Eylül 2011 02:21
       Hasan Bey yeni tankınız hayırlı olsun.Balık seçiminize gelince Red Rainbowları tercih ederdim.Her ortamda güzeliklerini sergiliyebiliyorlar.Ama seçim sizin. Kurulumunuzu sayfanızdan takip edeceğim.Şimdiden kolay gelsin.

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 24 Eylül 2011 03:28
[QUOTE=HB.TELLİ]       Hasan Bey yeni tankınız hayırlı olsun.Balık seçiminize gelince Red Rainbowları tercih ederdim.Her ortamda güzeliklerini sergiliyebiliyorlar.Ama seçim sizin. Kurulumunuzu sayfanızdan takip edeceğim.Şimdiden kolay gelsin.[/QUOTE]

Güzel temenni ve öneriniz için Teşekkür ederim Basri Bey Evdeki Tankımda 30 Adet Damızlık altı Kasangam var o sebepten biraz Kararsızım.Saygılar...

MUSTAFAYASARÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Ankara
MUSTAFAYASARÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 24 Eylül 2011 04:10
Hasan bey şimdiden hayırlı olsun.Etikette yazan, Red Rainbow Kasanga, Duboisi ve F1 Kasakalawe varsa ilangide eklenince süper olacak.Dolomit kumu tercih etmişsiniz.Dolomit kumun su sertliğini yükselttiği ve nitratı emdiğini araştırdım.Fiyatları nasıl?Galiba akvaryum için Türkiye'de yeni yeni kullanılıyor.Akrilik gibi kumda Türkiye'de ilklerden olacak. MUSTAFAYASAR2011-09-24 04:35:01