Ygs sınav giriş yerleriniz?

Halfmoon37Çevrim Dışı

İl: Istanbul
Halfmoon37Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 29 Mart 2011 00:06

Arkadaşlar,ne zaman açıklanıcak sınav bir bilginiz var mı ?    :)

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

fredÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Izmir
fredÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 29 Mart 2011 03:01
[QUOTE=Nymphodora]Ben baya yaşlamışım onun farkına vardım,türkçe 50 dakikada biter mi?Bitiyormuş.
Geçmiş olsun cümleten.Şimdi 12 tane vizem var onun hesabındayım ben.
[/QUOTE]

Ben de eskiden 40 dakikada bitiriyordum,bu sefer 80 dakikada bitirdim

NymphodoraÇevrim Dışı

NymphodoraÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 29 Mart 2011 11:51
[QUOTE=Umut37]

Arkadaşlar,ne zaman açıklanıcak sınav bir bilginiz var mı ?    :)

[/QUOTE]

Gazetede 1 ay içinde diyordu,yeni sistem sınava ilk defa girmediğim için ben de çok iyi bilmiyorum.

[QUOTE=fred] [QUOTE=Nymphodora]Ben baya yaşlamışım onun farkına vardım,türkçe 50 dakikada biter mi?Bitiyormuş.
Geçmiş olsun cümleten.Şimdi 12 tane vizem var onun hesabındayım ben.
[/QUOTE]

Ben de eskiden 40 dakikada bitiriyordum,bu sefer 80 dakikada bitirdim
[/QUOTE]

Eski öss tek sınav sistemi daha iyiydi.Ben bunu gördüm bu sınavda.40 soru,uzun paragraflar birleşince çok fena oluyormuş.Ama tercih yapacağın puan türüne göre feda edilebilir diye düşünüyorum süre sanırım sende öyle yapmışsın?
Mesela ben lys-6(sanırım eski tm) sosyal sorularına bakma gereği duymadım desem yeridir.1,25 gibi gülünç bir kat sayı veriyordu sanki soru başına.

OzgeDoguÇevrim Dışı

Özel Üye
OzgeDoguÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 30 Mart 2011 16:34
Mayısın başında açıklanacak galiba.Normalde yarım saatte bitirdiğim türkçe sorularını 1 saat 15dkda bitirdim yok böyle şey ya.Tubitak hazırlamış bu sene o yüzden zor ama haksızlık yaptılar yani...

mdurgunÇevrim Dışı

İl: Antalya
mdurgunÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 30 Mart 2011 21:22
[QUOTE=Ozge]Mayısın başında açıklanacak galiba.Normalde yarım saatte bitirdiğim türkçe sorularını 1 saat 15dkda bitirdim yok böyle şey ya.Tubitak hazırlamış bu sene o yüzden zor ama haksızlık yaptılar yani...[/QUOTE]

Haksızlık olmuş olmuyorki.Tübitak bir tek sana hazırlamadı soruları.Zor ise herkese zor.O yüzden puanlar düşebilir biraz ama sayısallara yaradı bu iş.

OrdiBukoÇevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
[B]8845,1[/B]
OrdiBukoÇevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 30 Mart 2011 21:34
Sayısallara yaradı?
Derece'ye koşan bir çok insan fende 20 soru boş bıraktı. Sınav zor değildi ama matematik hocaları dahi bu sorular 1 dakikalık değildiler dedi.
Puanlar kesinlikle düşecek ve tarihin en zor ilk aşama sınavı olmuş.

Ayrıca Özge her sene soruları Tübitak hazırlıyor zaten ve istisnasız her sene bu haber ortalığa saçılıyor (Aynen 2002 senesinden beri ehliyet almak zor olacak söylentisi gibi) bu sene ki fark MEB'den de bir kurulun sorulara katkı sağlamış olması.

Zor herkese zordur diye eleyici bir mantık olamaz herkesin heyecanı ve bir derse harcadığı süre aynı değildir sınav tabi ki zor sorabilir ama "ortaokul düzeyinde" diye ilan edilen bir sınav böyle yapılıyorsa emin olun avrupa da olsanız mahkemede hakkınızı dahi arayabilirdiniz. Bu eleyicilik değil tamamen öğrenciyi başarısızlığa itmek, moral bozmaktır.

BARBARÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Çorum
BARBARÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 30 Mart 2011 21:56
Arkadaşlar,sınav öyle yada böyle,zor ya da kolay...Şimdi artık bunları düşünerek kafa yorma zamanı değil.Olan oldu,sınav yapıldı ve bitti.Kendi öğrencilerime söylediğim bazı şeyleri size de söyleyeyim.Sınava girip de ben süper yaptım diyen çok nadir öğrenci var.Hatta yok...Şimdi yapılan sınavın etkisinden ne kadar çabuk kurtulup önünüzde sizin mesleğinizi belirleyecek olan ASIL SINAVA (LYS)'ye hazırlanmaya ne kadar erken başlarsanız o kadar iyidir.Bir çok öğrenci YGS'nin kötü etkisiyle çalışmayı bıraktı,motivasyonunu yitirdi ve morali alt üst oldu.Siz de onlardan olup kaybetmeyi baştan kabullenmeyin.Onlar kendine gelip ders çalışmaya başlamadan siz başlayın.Bunu fırsat bilin.Önünüzdeki yaklaşık 10 haftalık zaman dilimine bir çalışma programı yerleştirin ve kusursuzca uygulayın.Erken çıkan yol alır.Hadi bakalım şimdiden hepinize başarılar.İstediğiniz üniversitede istediğiniz bölümün sıraları sizi beklemeye başladı bile...

fredÇevrim Dışı

Özel Üye
fredÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 30 Mart 2011 21:57
Keşke herkese zor olsa o zaman puanlar düşük olmasına rağmen sıralamada o kadar geri kalmayız.Ama kimle konuştuysam iyi geçti veya kolaydı demedi.Bu da ikinci sınav için tek ümitlendirici şey.

mdurgunÇevrim Dışı

mdurgunÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 31 Mart 2011 17:57
[QUOTE=OrdiBuko]Sayısallara yaradı?
Derece'ye koşan bir çok insan fende 20 soru boş bıraktı. Sınav zor değildi ama matematik hocaları dahi bu sorular 1 dakikalık değildiler dedi.
Puanlar kesinlikle düşecek ve tarihin en zor ilk aşama sınavı olmuş.

Ayrıca Özge her sene soruları Tübitak hazırlıyor zaten ve istisnasız her sene bu haber ortalığa saçılıyor (Aynen 2002 senesinden beri ehliyet almak zor olacak söylentisi gibi) bu sene ki fark MEB'den de bir kurulun sorulara katkı sağlamış olması.

Zor herkese zordur diye eleyici bir mantık olamaz herkesin heyecanı ve bir derse harcadığı süre aynı değildir sınav tabi ki zor sorabilir ama "ortaokul düzeyinde" diye ilan edilen bir sınav böyle yapılıyorsa emin olun avrupa da olsanız mahkemede hakkınızı dahi arayabilirdiniz. Bu eleyicilik değil tamamen öğrenciyi başarısızlığa itmek, moral bozmaktır.[/QUOTE]

Fende 20 soru boş bırakan sayısal arkadaşın gerçekten fen bilimlerine biraz daha bakması gerekiyordu ki zaten fen bilimlerinin zor olduğunu düşünmüyorum biyolojinin biraz zorlayıcı olduğunu söylediler.Fizik kimya soruları meslek arkadaşlarımdan bile birçok yapan var.Matematik için bunu söyleseniz anlarım ama fen bilimlerinin zor olduğunu düşünmüyorum.Ayrıca sayısalların mat konusunda sözel veya meslek grupları kadar sorunları olmuyor zaman açısından kâr demek istediğim buydu.

OrdiBukoÇevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
[B]8845,1[/B]
OrdiBukoÇevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 31 Mart 2011 20:40
Ben fen zor demedim ki!
Aksine herkes kimya çok kolaydı dedi ama benim 2 doğrum var çünkü diğer soruları okuyacak fırsatım olmadı. Ev ile sınav aynı olmuyor maalesef. Kolunuzda saat olmadan boğuştuğunuz matematik sorularından kafanızı kaldırdığınızda neye uğradığınızı şaşırıyorsunuz ki sınav sonrası TRT'de dahi hocalar soruları çözerken zorlandılar.
Matematik sınavında paragraf sormak, felsefe yapmak, uzun işlem sormak belki daha mantıklıdır evet ama 160 dakikalık ve ORTAOKUL seviyesinde denilen bir sınavda değil.

Neyi savunduğunuzu anlayamadım tüm dershaneler birlik olup böyle zor sınav yapılmaz, saçmalık, demeçler ile sınav birbirini tutmuyor gibi demeçler verirken televizyonda bir kız çıkıp bugüne kadar en geç 1 saat kala sınavdan çıkıyordum bunu ucu ucuna yetiştirdim demişken "fen kolaydı" yada "böylesi daha mantıklı" demenin manası yok sınav fenden ibaret değildi ve sınava hazırlayan tüm kurumlar ve sınava gidenlerin %95'i aynı şeyleri söylerken farklı düşünme nedeninizi anlamadım. Yaşınız yazmadığından sınava girip girmediğinizi anlayamadım.

Ve ne şekilde olsun bir şeyi söylediğiniz gibi yapmaz insanların kaderlerine yada emeklerine etki ederseniz haksızlık olur.
Belki çok ciddi bir sıralama farkı yaşanmayacaktır puanlar düşeceğinden ama sınavdan ağlayarak çıkanlar yarısında bırakanların hesabını kim verebilir ki yada şu dakikada çalışmayı bırakanlar, amacı barajı geçmek olanlar.

Bu konuda tecrübeli ve dolu olduğumdan uzun uzun yazıyorum ters bir şey dillendiriyorsam kusura bakmayın.

mdurgunÇevrim Dışı

mdurgunÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 31 Mart 2011 23:42
Beni gerçekten yanlış anladınız.Sınava bende girdim ben fen bilimleriyle ilgili olan kısmında konuya yorum yaptığım için öyle anlaşıldı sanırım.(Derece'ye koşan bir çok insan fende 20 soru boş bıraktı).Hatta önceki sayfaya bakarsanız matematiğin zor olduğunu söyleyenlerden biriside benim.Böylesi mantıklı gibi bir tavırda takınmadım ama böylesi mantıksız! haksızlık bu!vay efendim tübitak hazırlamış nasıl hazırlarmış gibi tavırlarda bulunan arkadaşlara da sınava bir tek kendilerinin girmediğini belli etmek istedim.Bir sınav zor ise herkese zordur, kişiye yapılmış bir haksızlık göremiyorum sadece. Musstee2011-03-31 23:51:57

OrdiBukoÇevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
[B]8845,1[/B]
OrdiBukoÇevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2011 00:07
Zaten 2 milyona yakın insan giriyor kişiye değil herkese yapılmış bir haksızlık var. Kimisine daha çok kimisine daha az çünkü sınav herkese zordur ancak herkes bir değildir.

OrdiBukoÇevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
[B]8845,1[/B]
OrdiBukoÇevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 02 Nisan 2011 11:48

Ve yeni bomba kopya skandalı. Eğer ki gazetelere verilen grup sınavda da dağıtıldı ise geçmiş olsun arkadaşlar YGS sınavı iptal

fredÇevrim Dışı

Özel Üye
fredÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 02 Nisan 2011 12:27
Ben iptal edeceklerini sanmıyorum.Edilse bile yeni yapılacak sınavda bir şekilde o belli kişilere yine cevaplar bir şekilde gider diye düşünüyorum.