Bitkiler \ Gövdeli Bitkiler \ Hygrophila corymbosa (Limon)


Yeni Tür Önerisi - Hata Bildirme
Habitatı: Asya

Uzunluk: 25-60 cm

Genişlik: 20-35 cm

Sıcaklık: 20-30 °C

Işık İhtiyacı: Orta-Çok yüksek

Su Sertliği Toleransı: Çok yumuşak-Sert

Uygun Ph Değeri: 5,5-8,0

Gelişim Hızı: Yüksek

Bakım İhtiyacı: Kolay

Genel Bilgiler: Gelişimi dik bir biçimde değil eğimli olarak olur, bu yüzden grup halinde dikilmelidir. Ülkemizde de rahat bulunan bir türün varyasyonudur.
omerfarukgunes
Forum Üyesi
02/04/2013 14:44:33
Limon hem uzunluğuna hem de büyük yapraklarıyla enine büyüyen bir bitkidir. koyulacağı yer baştan bu durum düşünülerek belirlenmelidir. genellikle arka planda yetiştirilmesini uygun buluyorum. limon 30 derece üzerinde yaşar fakat yapraklarında bozulma görülme ihtimali yüksek olur. yaşlı yapraklar genellikle bir süre sonra delinir ve erimeye başlar. Bu sizi karamsarlığa düşürmesin. bozulma olduğunda bitkiyi gövdesinden istediğiniz bir bölgeden kesiniz. kestiğiniz yerden yeni filizlerin çıkmaya başladığını görmeniz en fazla 1 hafta sürer. yeni filizlerin yaprakları canlı olacaktır. bitki tekrar bozulmaya yüz tuttuğunda işlemi tekrarlarsanız bitkinizin diriliğini her daim sağlamış olursunuz. yaprakların üzeri alg tutmaya elverişliir. Lakin uzun ve geniş yapraklı bitkilerin hemen hemen hepsi bu eğilimi gösterirler. Köklü bir bitkidir.
ömer faruk güneş
cnk52
Forum Özel Üyesi
02/07/2011 23:02:36
Kötü şartlarda kolaylıkla yaprakları eriyebiliyor fakat akvaryum düzenini tekrar kurduğunuzda hemen yeni filizler veriyor.Yeni başlayanlar için uygun bir bitkidir ve renk tonu çok güzeldir. Her bitkili akvaryumda bulunması gerekir diye düşünüyorum. Orta kısmından çıkan küçük filizleri gördüğünüzde çok keyif alırsınız.
Cenk Atakan Bay
TÜMER
Forum Özel Üyesi
25/01/2011 15:25:10
Gözlemlediğim kadarıyla potasyum eksikliğine çok duyarlı bir bitki.
Tümer Yılmaz
biyolog42
Forum Özel Üyesi
29/09/2010 00:11:23
3 kök var ama bir türlü gelişemediler.Yaprakları eridi.hepsini aynı yere dikip bir de tabanına misket gübre ekleyecem.Umarım faydası olur.
mehmet ali özöğür
Ziyaretçi
20/05/2008
Çok hızlı büyüyen bir bitki.Üretimi dalların hatta yaprakların koparılıp kuma ekilmesiyle gayet kolay bir şekilde yapılıyor.Kök sistemleri çok gelişmiş.Kökleri tüm tabanı kaplıyor.
Burak Şerefoğlu
1 2
Yorum eklemek için tıklayınız.