Ürünler \ Ilaçlar \ Sera Baktopur


Sera baktopur tatlı su akvaryumlarında ağız ve yüzgeç çürümesi ve bakteriyel hastalıklara karşı ilaç.
Endikasyonlar:
Bakteriyel hastalıkların belirtileri şunlardır:
Beyaz ile gri- beyaz arası benekler, deri üzerinde beyaz benekler ve şişkinlik, anüsde veya etrafında ve yüzgeç kenarlarında enfeksiyonlar, diropsi,gözle görülür pul kabarmaları ve karın boşluklarında su toplanması ve fırlamış gözler. Ağız etrafında pamukçuklar, kafada ve yüzgeçlerde beyaz-gri arası nodüller ve akvaryumun dibinde sallanarak yüzme. Yüzgeç kenarlarının beyazlanması veya tamamen erimesi gibi durumlar.
Sera baktopur 50,100 ve 500 ml lik şişelerde satılmakta olup 50 ml ilaç 800 litre su için yeterlidir. Tedavi esnasında karbonlu filtre uygulamayın ve iyi havalandırma yapın.
Tedavinin bitiminden sonra suyu kısmen değiştirilmesini ve/veya Sera super karbon ile filtreleme yapmanızı öneririz.
Hastalıklara karşı direncin arttırılması için Sera fishtamin ile vitamin kürü uygulanmalıdır.
Sera baktopur kullanımı süresince başka firmaların ürünlerini kullanmayınız.
Abdullah Özkaya
Forum Üyesi
04/12/2012 23:58:48
Aklınıza gelebilecek her hastalığa iyi geliyor.Bir şişesi 8 aydan fazla yetebilir.Fiyatı uygun herkese bir tane bulundurmasını tavsiye ederim
Abdullah Özkaya
Ziyaretçi
16/02/2008
Merhabalar. Ben uzun yıllardan beri Bactopur kullanıyorum. Bir çok hastalığa iyi geldiğine şahit oldum. Zaten akvaryumlarımızda genelde ya bakteriyel ya da parazitlere bağlı hastalıklarla karşılaşıyoruz. Bactopur ikisine de gayet iyi geliyor. Bir ara japon balıklarımda mantar oluşmuştu. Diğer markalrın mantar için satılan ilaçlarını alıp kullandım fakat istediğim sonucu bir türlü alamadım. Daha sonra Sera Bactopur aldım bir yerden. Sonuç; mükemmel. 2 günde balıklar eski sağlıklarına kavuştular. Herkese tavsiye ederim.
İlyas Aykaç
1
Yorum eklemek için tıklayınız.