ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Adler1903
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
3
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
09 Temmuz 2020 15:50
Son Ziyaret:
11 Saat 19 Dakika önce
Toplam Mesaj:
13 [0.05 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
4 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
onur akkaş
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Izmir
Meslek:
Metalurji ve Malzeme Mühendisi
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

onur

SON 10 MESAJI

İc Sump Sistemi Hakkinda
Merhabalar herkese,

Sumpla ilgili aklıma bir şey takıldı. Saçma olabilir, kusura bakmayın. Sump sisteminde dışarıda hava besleme olmuyor sadece hava sirkülasyonu yapılıyor. Oksijen ihtiyacını karşılamak için tanka hava taşı ilavesi gerekir mi? Canlılar yeterli havayı nasıl alıyorlar?

Teşekkürler şimdiden...
Akvaryum Ön Cam Değişimi
Merhaba Arkadaşlar,

Nasıl yaptınız cam değişimini?
Camcı mı halletti?
Birde ekstra clear bulmak da sıkıntılı..
İç Sump Planlama
[QUOTE=renoibo]Selam Arkadaşlar birçok forum arkadaşın yapımlarını inceleyerek genel olarak konuların tamamlanmaması ve gerekli son oluşumları hakkında eksiklikeri olmakta umarım bu konuda öyle kalmaz .

Öncelikle uygulamak istediğim tank 100x45x60h
Oluşturduğum plan ölçülerini değerlendirip olabilmesi için gerekli kısımları ekleyebilirseniz sevinirim.
Planlama aşamasında olduğum iç sump portatif olması ile kullanımını düşünmekteyim çizimdeki planda görebileceğiniz eksik fazla olması gerekenler hakkında paylaşımlarınızı beklemekteyim.
İç sump kullanan arkadaşlar mümkünse yaşadıkları sorunları belirtirse daha verimli bir çalışma olacaktır şimdiden teşekkürler.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/164246/Sump_Dizayn.jpg[/IMG][/QUOTE][QUOTE=renoibo]Selam Arkadaşlar birçok forum arkadaşın yapımlarını inceleyerek genel olarak konuların tamamlanmaması ve gerekli son oluşumları hakkında eksiklikeri olmakta umarım bu konuda öyle kalmaz .

Öncelikle uygulamak istediğim tank 100x45x60h
Oluşturduğum plan ölçülerini değerlendirip olabilmesi için gerekli kısımları ekleyebilirseniz sevinirim.
Planlama aşamasında olduğum iç sump portatif olması ile kullanımını düşünmekteyim çizimdeki planda görebileceğiniz eksik fazla olması gerekenler hakkında paylaşımlarınızı beklemekteyim.
İç sump kullanan arkadaşlar mümkünse yaşadıkları sorunları belirtirse daha verimli bir çalışma olacaktır şimdiden teşekkürler.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/164246/Sump_Dizayn.jpg[/IMG][/QUOTE]

Merhabalar,

Bu yaptığımız planlama nasıl oldu? Performansı hakkında bilgi verebilir misiniz?
Ben de aynı projeden yapmayı planlıyorum :)
Yan Sump İçin Kafa Motoru Seçimi? (jbl/eheim)
Merhaba Arkadaşlar,

150x50x50 yan sumplı akvaryum için hangi kafa motorunu önerirsiniz?
Araştırma yaptığım bazıları saatteki debiyi -- litre x 3 olarak söylüyorlar.
450 x 3 = 1350 L / saat diye çıkıyor.
Bu litre hesabında da aksesuvar ve malzemeler hacimden düşülürse, 1350 litreden daha az çıkacaktır.
Orta amerika bitkili akvaryum düşünüyorum.
Sizce, uygun kafa motoru hangi model olacaktır?

Benim acemiliğim aşağıdakileri çıkarabildim:
-Venusaqua E3303 Akvaryum Kafa Motoru 1500 Lt / H 26w Venusaqua E3303 --- 105 TL
- Sobo WP-4500 Akvaryum Kafa (Sump) Motoru, 2000 Lt/saat + Aparatlar, 40W -- 130 TL
- Eheim Compact On 1000 Kafa Motoru, 1000lt/saat, 15W -- 287 TL

Şimdiden teşekkür ederim..
Çocuklu Ev İçin Balık Önerilerinizi Bekliyorum.
[QUOTE=Ibrahim90]Mümkün tabi . Ama karma amerikan akvaryumları için , cinsiyetlerinden balıkların karakterlerini tanımaya kadar sözkonusu türlere karşı biraz tecrübe isteyen ,ilerleyen zamanlarda düşülmesi daha mantıklı olan kurulumlar diye düşünüyorum.
Yanlış anlamayın uzun süredir hobi ile uğraşan hobicinin elinde zaten 3-4 tane akvaryum da yeri de vardır. Balıkların agresifliklerinden doğan yaralanmalar ,hastalıklar için anında ayırabilir.
Yüksek litrelerde su klitesini stabil tutmak onun için sorun değildir vesaire vesaire..[:)]
Hem karma amerikan ,hem bitki biraz başlangıçta zor girişimler ama mümkündür tabi. Bu işmgönül işi ,öğrenme araştırma işi[:)]

[/QUOTE]

Üstadım senin sumpla ilgili yazıların da harika.. Kendi tankımı sayenizde yapabileceğim. 120x50x60 + yandan sumplı.. gönül ister ustasına yaptıralım ama mobilyasıyla 2bin çekiyorlar.. Bir de masif ağaç olsun dediğinizde, eve uygun, fiyat yürüyor gidiyor... Sanırım siz de İzmir desiniz? Bildiğiniz akvaryum ustası yer var mı ve önereceğiniz mağaza vs. ? Çok soru sordum ama camları nasıl önerirsiniz?
Çocuklu Ev İçin Balık Önerilerinizi Bekliyorum.
[QUOTE=Ibrahim90]

Selamlar Onur bey. Oscar(astronot) flowerhorndan daha kolay bir tür. Hem bitki sorduğunuz için hemde bakım ve balığın gelişimi bakımı açısından daha rahat.
Oscar ve bitki konusu da balığın karakterine göre değişiyor. Bir oscar bitkilere ve diğer dekora huzur vermezken diğeri ilgilenmeye biliyor.
Bitki konusunda diğer problem oscara uygun olan yada tercih edilen akvaryum kumunun bitki konusunda zor olması.
Ben oscar ın yanına sırf merakımdan bitki eklerken köksüz türleri kullanmıştım. İlginç bir şekilde akvaryuma dekor yapmama izin vermemesine ısıtıcı ,derece, dış filtre hortumuna kadar saldırmasına rağmen bitkilere dokunmuyordu. Biraz şansımıza kalıyor[:)]...
Balığa dekoru küçüklükten alıştırmanında faydası olacağını düşünüyorum.Oscar ve bitki çok uygun değil ama işin içinde çocuk gelişim varsa denemeye değer diye düşünüyorum.


[VID]https://youtu.be/DVdS6J8yz2I[/VID]
akvaryum hacmi konusunda sıkıntı olmayacağını düşünerek söylüyorum tabi bunları[:)] Vidyo ve fotogragti akvaryumların en küçüğü 250 litre.


[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/196004/100720200322581.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/196004/100720200323251.jpg[/IMG]
[/QUOTE]

Güzel bilgiler için herkese ayrı ayrı teşekkür ederim:
Aslında oscar a bakarken bu videoya ulaştım. Forumdan bazıları da yapmış bu karmayı. Baya etkileyici geldi
Siz ne dersiniz?

https://www.youtube.com/watch?v=Mq6WW8P8G7U
Çocuklu Ev İçin Balık Önerilerinizi Bekliyorum.
[QUOTE=ternapi]

Bitkili bir akvaryum yapıp, ölçülerine göre birkaç farklı renk ve varyetede dişi betta besleyebilirsiniz. İletişim konusunda sizi kolayca tavlayacaklardır[:D][/QUOTE]

Sanırım bazı beta türleri rasboralar ile aynı akvaryumda yaşayabiliyorlar. Güzel renkler ortaya çıkabilir..

[QUOTE=Samettkeskin]

Hayır bir tanesi icin 150 litre yeterli iki tane icin 300 litre göz korkutmaya gerek yok astronotlar tek de beslenebiliyorlar kaç tane isterse hediye edebilirim İzmir'de yaşıyorsa tabi [/QUOTE]

Çok teşekkür ederim teklifinizi için. İzmir menemen deyim. Şu an türleri araştırıyorum. Eğer karar verirsem sizinle iletişime geçerim. Çok sağolun..
Çocuklu Ev İçin Balık Önerilerinizi Bekliyorum.
[QUOTE=Yunus_Krgl]Demasoni tek bakıldığında çok ürkektir zaten kayalık balığı ve küçük boylu olduğu için pek göremezsin. Yanına İceman ve sarı prenses eklerseniz korkusunu alır onlarda akvaryumda hünerlerini gösterirlerdi.[/QUOTE]

Keşke daha önce konuşsaydık hocam.
Yeni Gelenler Buradan Merhaba Desin
En iyisi golden köpek hocam haklısınız ama evden dışarı çıkarmak bu salgın zamanı çok mantıklı gelmedi. Ayrıca ona ayıracağım zamanı çocuğumuza ayırırız :)
En uygunu akvaryum diye düşündük. Japon balığı ağır basıyor ama bitkilerle arası iyi değil diye biliyorum. Arada bitki tercih edilebilir.
Çocuklu Ev İçin Balık Önerilerinizi Bekliyorum.
Teşekkürler yorum için. Ayrıca bitki de bakmak istersek bu türler uygun değil sanırm.
Demosoni beslemiştim, çok güzel renkleri vardı ama çok ürkeklerdi, kayaların altına saklanırlardı hep.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 360 Online Kullanıcı, 196 Üye

Online Kullanıcılar

StanleyPines, Cancan59, Mstfaslan, xSHUSHx, aleyna5806, Ahmettosun1989, Simsekbatuhn, hsandmanm, toprakzan, Furkanaydemir, Sudak, Baykalbul, oceanic, mmemati, sinor, Hasantahsin, AlpaslanD, Gokayb, TSevil, selfish, reel_passion, Burak Yılmaz, arthistory, Amati340, Kemalk41, mightymurat, Aplot, Shateiel, AliEfeCin, karadadas, gkhn1903, Arici, Hobilenyum, iesiringu81, nomercy, ErhanDavid, BozkurtAkvaryum, melankolia5, Mussa, thejaponcu, obilgili, furkan422, Eyzyz, Hoper, Altispinoza, NobleSo, agbaglama, polat74, YCakirca, Endersson, arapaima, biacar, EagleEye, Ilkay54, Liveyourlife, barut78, Kınayu, EmirY, Emerse, couclecr, ertanturker, soliter83, Mus35tafa, rodeus, Nursun, ApistoAqua, Smbalim, ygurlek, huzur, UBA9, YucelC, BerkayS, Hak@N, jezey, mlh06, suat arslan, ahmdkrks, muzaffer_81, birol2003, Hamza Özel, Oguzkagan, Mahmut 123, Kaangzkr, MiSoSiKiaN, Japon-06, Mahmut, cevo, DeviLLe, Mehmet3232, desibell, stopsound, Avcoskar, mendos06, Yurt71, zmrc, ilh4n, orkut_k, erakay, PlecoTown, Ankara561, VolooR, botoker, tozkanseri, Kerevitadam, Fahrenheit, Turanaga, meid, gokseloz, Tuglayli, Kutlay10, SORCEROR, ozan., Ankaragucu, Sadık murat, onkayhan, TolgahanA, Bysam, Leof, denizulucutsoy, zekigonlum, sherloock, selahattinfidan, FISHERMAN01, sefa09, DOLPİN, Furkann66, akvarist67, baskanemir, ALP85, hanil, serhat480, ornies, Emin., Burak ERDOĞAN, mehmet28, AKINNN, ErtanGulen, alicnn67, Volkanben, zaferrrr, BRAND, erhan10, tuncer2234, Mehmettk, nihat aslan, muyat, Ouuz, ternapi, diper, hayati16, Heidfeld, Hasan112, Vipera26, lazarusv20, mytel, Nahola, XPlot, denizim20, artuno, krib, Blackbird, Tanganyika07, Sarslanpay, Ulker, MuhsinBey06, Borika53, emree06, Bshkk, SefaOzdamar, vedat79, Anil01, Freedager, FerhatKaya, orhanönal, yildirim1972, BoraBerkol, yigitege, drjaan, Alpay74, lEmirl, Aspendos, osman-01, kucukkarabalik, DtResat, night_clubs, EtzeL, sygic, Aşk-ı semek, mentalixx, Korhany, YavuzEdro, Ygagajazjzjaj, bLind, Arioda, FerKan, Korhan Bekar, Umit2003,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.